Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak czy inaczej zeby dać czujnik trzeba wyjąć zbiornik, sam czujnik 30 zl, zbiorniczek z czujnikiem 50 zl, jakbym miał jeszcze otwornice to może bym rzezbil ale nie mam i pomyśle nad tym co zrobię w sumie

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
A to luz, bo mnie już wyskakiwał komunikat poziomu oleju, więc muszę mieć.

A mnie chodziło o ten wkręcany tutaj. Widzę, że zaślepkę mam, więc pewnie brak mi tylko czujnika.

http://farm6.staticflickr.com/5523/9290737777_b74e609c61_n.jpg

A tak przy okazji to nie będzie komunikacji kierunków przyczepki ;/

Uporałem się z wyjęciem przerywacza - koszmar. A tam brak pinu 1 ;/

http://farm6.staticflickr.com/5349/9290737825_d6292d85c7_n.jpghttp://farm4.staticflickr.com/3773/9290738271_6b35f81f85_n.jpg

---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:54 ----------

A tak przy innej okazji to co robił ten czujnik i czy u mnie działa czy to nie jest tylko zaślepka.

http://farm4.staticflickr.com/3774/9290763345_830142fbf0_n.jpghttp://farm3.staticflickr.com/2890/9293539924_6bb1fcdf59_n.jpg

To jest czujnik nasłonecznienia, klimatronic z niego korzysta, odczyty do obejrzenia w trybie serwisowym z tego co pamiętam to na kanale 61 niefiltrowany i na kanale 62 filtrowany z opóźnieniem jak np. wjedziemy w tunel :wink:

Opublikowano

Takie buty. To nie ruszam :D

Opublikowano
Tak czy inaczej zeby dać czujnik trzeba wyjąć zbiornik, sam czujnik 30 zl, zbiorniczek z czujnikiem 50 zl, jakbym miał jeszcze otwornice to może bym rzezbil ale nie mam i pomyśle nad tym co zrobię w sumie

Chcesz czujnik z uszczelka za 15zł plus kw ;-)

Opublikowano

A wtyczkę masz do tego może ?

Opublikowano

Niestety nie.

Opublikowano

A mam pytanie do kontroli spalonej żarówki z przodu.

Odłączałem zarówno drogowe jak i mijania, włączałem zapłon - nic, odpalałem - nic, światła oczywiście włączone, ale błędu 1/2FIS nie pokazał.

To tak ma być? Czy może jakiegoś przekaźnika brak. Czy może się to zmieni na pełnym FIS?

---------- Post dopisany at 09:45 ---------- Poprzedni post napisany at 09:30 ----------

Hmm, z tego co tak na szybko znalazłem to chyba potrzebny przekaźnik 387, ale i tak potrzebuję potwierdzenia.

Z tego co jeszcze znalazłem to i 281 od tego jest.

Trochę miejsca jest to i jeszcze dwa podwójne od kontroli przodu i tyłu wejdą ;)

9158341829_0d1494f8b2_n.jpg

Opublikowano

1/2 FIS nie obsługuje kontroli żarówek :wink:

Opublikowano

Widać 1/2FIS = 1/2 właściwości.

Ale tylko wymiana na pełny starczy czy znowu przekaźnik?

Opublikowano
Widać 1/2FIS = 1/2 właściwości.

Ale tylko wymiana na pełny starczy czy znowu przekaźnik?

No nie, jeśli tylko licznik wymienisz to nic Ci nie przybędzie poza temperaturą oleju ;) I ofkors voltomierz, spalanie itp.

RDS z radia, sygnały z drzwi, kontrola płynu spryskiwacza, kontrola żarówek -> to trzeba dorezać.

A kontrolę żarówek właśnie z tego co wiem opiera się na przekaźniku 387

---------- Post dopisany at 10:00 ---------- Poprzedni post napisany at 09:59 ----------

Widać 1/2FIS = 1/2 właściwości.

No niestety, ale znów coś musiało być więcej jak za to trzeba było dopłacać w salonie ;) (teraz w sumie też)

Opublikowano

Kurcza :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

dopiero co pisałem jak podłączyć przekaźnik 387 i już zapomniałem, że on realizuje następujące światła:

- STOP prawy

- STOP lewy

- STOP dodatkowy

- MIJANIA lewe

- MIJANIA prawe

- Pozycyjne PRZÓD + TYŁ lewe

- Pozycyjne PRZÓD + TYŁ prawe

Więc wystarcza jeden przekaźnik.

---------- Post dopisany at 13:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:09 ----------

Jak kogoś interesuje podpięcie przekaźnika monitorującego przepalone żarówki, ale woli obrazkowo co i jak to schemat z Audi TT wydaje mi się, że pasuje :decayed::decayed::decayed::decayed:

http://pics.tdiclub.com/data/517/3030TTCoupeIC_SLP01.pdf

---------- Post dopisany at 14:52 ---------- Poprzedni post napisany at 13:44 ----------

Po przeanalizowaniu konkretnego schematu są kolejne wnioski i to całkiem ciekawe.

1)

Jeśli światło dodatkowego STOP mamy na żarówkach to wychodzimy z przekaźnika 387 z pinu 6.

Jeśli światło dodatkowego STOP mamy na LEDach to wychodzimy z przekaźnika 387 z pinu 16.

2) i 3)

Wyjście na licznik:

Szara kostka pin T32b/14 i 16 należy sprawdzić które jest które ponieważ na schemacie Audi TT okazuje się, że łączymy:

PIN 3/KB z T32b/14

PIN 9/KS z T32b/16

a wcześniej pisałem, że odwrotnie, ale to wynikało z oznaczeń dla Passata, gdzie pisali o całkiem innych numerach pinów w liczniku.

---------- Post dopisany at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ----------

A to dziwne.

Czy wykręcać licznik trzeba przy odłączonym akumulatorze?

Bo tego nie robiłem, ale po montażu którymś tam nic się nie działo.

Dziś wymieniałem obudowę filtra powietrza, odpalałem silnik i nic.

A teraz jechałem i AIRBAG się ciągle świeci. WTF???

Opublikowano

Musiałeś dać zapłon kiedy jakas poduszka była odlaczona albo jakiś kabel nie podłączyłeś poluzowales przeciales zalezy co robiles , ja nigdy nie odlaczalem , są tu tacy co poduche kiery odlaczali i podlaczali na zapłonie :decayed:

Nawet jeśli jest wszystko dobrze poskladane to musisz vagien skasować błąd

Opublikowano

Manetkę montowałem na odłączonym AKU. Licznik wyjmowałem na podłączonym.

A przy obudowie filtra nic nie idzie? Żaden kabel do czujnika?

Ciekawe, że wyskoczyło tak samo z siebie. Podłączę kompa i skasuję. Wyskoczy jeszcze raz to wykręcę kierownicę, odłączę poduchę i wyjmę licznik. Złożę wszystko jeszcze raz i się zobaczy co go bolało.

Opublikowano
Musiałeś dać zapłon kiedy jakas poduszka była odlaczona albo jakiś kabel nie podłączyłeś poluzowales przeciales zalezy co robiles , ja nigdy nie odlaczalem , są tu tacy co poduche kiery odlaczali i podlaczali na zapłonie :decayed:

Nawet jeśli jest wszystko dobrze poskladane to musisz vagien skasować błąd

No teraz to Cię troszkJe poniosło :guma: kluczyk w stacyjce, ale bez zapłonu - jestem wariat, ale nie idiota :decayed: nic nie trzeba odłączać, nic się nie wydarzy. Dopóki nie ma sygnału z sensora, to poduszka Ci w łeb nie przykoorwi :wink:

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

Manetkę montowałem na odłączonym AKU. Licznik wyjmowałem na podłączonym.

A przy obudowie filtra nic nie idzie? Żaden kabel do czujnika?

Ciekawe, że wyskoczyło tak samo z siebie. Podłączę kompa i skasuję. Wyskoczy jeszcze raz to wykręcę kierownicę, odłączę poduchę i wyjmę licznik. Złożę wszystko jeszcze raz i się zobaczy co go bolało.

Może jak fotel przesuwałeś, to poluzowała Ci się wtyczka od poduszki fotela (mniemam, że takowe posiadasz) i dlatego się śmieje na blacie :hi:

Opublikowano

Jak wiedział ze o nim pisze :decayed:

A wyskoczyła w trakcie jazdy czy od razu odpaleniu silnika, może zapomniales podłączyć kabel poduchy w kierownicy bo tam chyba ze 3 wtyczki łącznie a ta co wchodzi w poduche to ma taki śmieszny zatrzask i może nie dokładnie wcisnales

Vag powie która poducha

Opublikowano
Jak wiedział ze o nim pisze

:decayed:

Opublikowano

Rutkowski jest miszcz :decayed:

Opublikowano
Rutkowski jest miszcz :decayed:

Do fryzjera chodzi z poziomicą :decayed:

Opublikowano

A miales tu OT nie robic :polew::whistling::naughty::kox::decayed:

Opublikowano
A miales tu OT nie robic :polew::whistling::naughty::kox::decayed:

:banan:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.