Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

No coś takiego wyczytałem, że to jest sub aktywny, czyli ma własny wzmacniacz. Do tego doczytałem, że do niego minimalna felga to 18 cali, ponieważ ma 20 litrów pojemności, więc lepiej Ci będzie wziąć sub z Q5, który jest trochę mniejszy i pasywny (podłączasz go zamiast tego głośnika w nadkolu).

oba sa pasywne:decayed: niewiem natomiast czy tuba bose z Q7 wejdzie i w 18 bo ta z Q5 włazi idealnie:naughty: a napierdal... jak wściekła:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin powiedz mi a ty tego suba z kola zapasowego podlaczyles w piny w wzmaku od suba z polki pod szyba? i wzmak daje rady dajac na dwa suby z jednego zrodla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz ten w kole zamiast tego w półce/nadkolu. Podłączając oba:

- w szeregu zwiększasz (dodajesz) impedancję, przez co wzmacniacz musi napędzić dwa głośniki z dwa razy mniejszą mocą (opór rośnie z 4 Ohm jednego głośnika do 8 Ohm dwóch),

- równolegle, wtedy wypadkowa wyjdzie 2 Ohm i wzmacniacz się będzie przegrzewał/spali się.

Jedynym słusznym rozwiązaniem jest podłączenie jednego zamiast drugiego, gdyż zwiększając dwukrotnie impedancję zmniejszysz głośność z jaką zagrają głośniki, przez co zginą w porównaniu do zestawu przedniego. Zamiana o 3 decybele to dwukrotna zmiana głośności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest roznica w graniu suba z polki/nadkola a tego w kole zapasowym? tak w skali 1-10, daje wkoncu to jakimis naprawde niskimi czestotliwosciami i zejsciami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz ten w kole zamiast tego w półce/nadkolu. Podłączając oba:

- w szeregu zwiększasz (dodajesz) impedancję, przez co wzmacniacz musi napędzić dwa głośniki z dwa razy mniejszą mocą (opór rośnie z 4 Ohm jednego głośnika do 8 Ohm dwóch),

- równolegle, wtedy wypadkowa wyjdzie 2 Ohm i wzmacniacz się będzie przegrzewał/spali się.

Jedynym słusznym rozwiązaniem jest podłączenie jednego zamiast drugiego, gdyż zwiększając dwukrotnie impedancję zmniejszysz głośność z jaką zagrają głośniki, przez co zginą w porównaniu do zestawu przedniego. Zamiana o 3 decybele to dwukrotna zmiana głośności :wink:

wszystko co piszesz jest prawdą jak najbardziej ale....

podłączyłem to jakiś miesiąc temu i nic sie niedzieje , oczywiście mam podłączone oba suby w dodatku mój wzmak bose jest od A6 c5 i tam grały 2 głośniki w tubie więc cyka to zaebiscie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin a ta tuba w kolo zapasowe wejdzie tylko w 18" czy da rade tez w ori 17", i czy ta "tuba" gra o wiele lepiej od zwyklego rozwiazania? Tj sub np w polce w sedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin a ta tuba w kolo zapasowe wejdzie tylko w 18" czy da rade tez w ori 17", i czy ta "tuba" gra o wiele lepiej od zwyklego rozwiazania? Tj sub np w polce w sedanie?

wejdzie w 17" spokojnie z tym ze wystaje na jakieś 2 cm i nie założysz już tej plastikowej osłony na zapas, jednak to nie problem

prawda jeżdżę z tym już tydzień a gra :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moze skusze sie na to rozwiazanie bo sub w polce w sedanie nie zadowala mnie jezeli chodzi o dolne pasmo muzyczne ;) a w ori dojazdowke 17" to chyba ta tuba wejdzie juz idealnie bez jakis tam problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub w kolo zapasowe naprawde tak dobrze gra i nie dudni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub w kolo zapasowe naprawde tak dobrze gra i nie dudni?

naprawde:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin tez masz od Q5 zwykly czy Bose? I tak wogole to zastanawialem sie czy taki sam sub w kolo zapasowe ale od mazdy czy by pasowal, bo wersje Bose mozna wyrwac za 120zl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie od Q5 jest plan na bose z Q7 ale to spokojnie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamontowalem przod. Roboty z tym od cholery. Kupilem na allegro piny iso i mini iso i zadne nie pasowaly, wiec trzeba bylo kombinowac i robic przerobki ze starych. Wrazenia bardzo pozytywne - dziala to teraz duzo lepiej niz sam tyl. Drugi raz juz jednak bym sie w to nie ladowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki za wytrwalosc ;) ja chyba pozostane przy tylnym Bose bo i tak swietnie to gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...