Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaka przyczyna takiego uszkodzenia?


GrzesMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ostatnio znajomy mial powazny problem ze swoja A4 1.9TDI(110KM) a mianowicie nie wkrecal mu sie na obroty i przy tym kopcil na bialo tak ze az szczyalo w oczy. PSEUDO mechanicy twierdzili ze przyczynal tego bylo:

padniete turbo

padnieta pompa wtryskowa oraz wtryski....

Wymienil turbo objawy byly nadal takie same...wymienil pompe wtryskowa i wtryski i silnik nadal tak samo sie zachowywal... :blink:

Wczoraj zdenerwowalismy sie i zaczelismy zrywac glowice...gdy zerwalismy ja ukazal sie naszym oczom taki widok:

glowica:

dsc04085.jpg

dsc04086w.jpg

dsc04087j.jpg

blok silnika:

dsc04088v.jpg

dsc04089y.jpg

Czy ktos moze wiedziec co moze byc przyczyna takich "dziur"? dmuchnieta uszczelka pod glowica i dostanie sie wody? i troche nie wiemy co mamy robic z tym silnikiem...

pozdrawiam Grzesiek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj gładź cylindra czy nie ma rys.Przed zerwaniem głowicy mogliście kompresję zmierzyć. Proponuję też zalać tłoki naftą żeby sprawdzić szczelność ewentualnie wyjąć tłok i obejrzeć pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie miałem podobnie ,a ukruszyła się prowadnica zaworu. Tylko u Ciebie te dziury są jakby okrągłe,u mnie były bardziej nieregularne i poszarpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musiało wpaść do komory spalania że takie dziury porobiło jeśli tłok jest cały i nie ma dziur to nie ma to wpływu na moc silnika ale jak już macie głowice na wierzchu to sprawdźcie jak kolega radził gładź pierścienie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopcenie na biało to prawdopodobnie mogła puszczać uszczelka pod głowicą albo głowica ma pęknięcie i dostaje sie płyn chłodniczy. Same od gnioty nie powinny mieć znaczenia jeśli chodzi o moc. Możliwe że te odgniecenia były wcześniej, komuś coś wpadło albo urwało sie :mysli:. Proponuje dać głowice do sprawdzenia na szczelność przeplanować dotrzeć zawory nowe uszczelniacze. Sprawdzić prowadnice zaworów i czy nie są pokrzywione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest to, że na tłoku w miejscu zaworów są dziury a na zaworach nie ma !!

Więc zawory zostały wymienione już po awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest to, że na tłoku w miejscu zaworów są dziury a na zaworach nie ma !!

Więc zawory zostały wymienione już po awarii.

Zawory są z twardej stali a głowica z aluminium :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest to, że na tłoku w miejscu zaworów są dziury a na zaworach nie ma !!

Więc zawory zostały wymienione już po awarii.

Zawory są z twardej stali a głowica z aluminium :naughty:

Jasne, mogę się mylić, ale wydawało mi się że tłoki są wykonane z twardszego materiału, poza tym z tego co pamiętam pokrywane są powłoką ceramiczną ... a na nich widać wgłębienia takie same jak na głowicy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie cialo obce w cylindrze byc moze za ktoryms razem wyfrunelo razem z suwem wydechu, sprawdzilbym czy nie jest pekniety blok lub tlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli macie star aturbine to sprawdżcie czy łopatki wirnika sa OK moze sie uruszyły i wpadły do cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej przymierzalbym sie do wymiany silnika, jezeli uszkodzony jest blok naprawa jest nieoplacalna, a jest male prawdopodobienstwo ze wyszedl bez szwanku... taka kolizja rowniez zapewne odbila sie na panewkach oraz sworzniu tloka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mial powazny problem ze swoja A4 1.9TDI(110KM) a mianowicie nie wkrecal mu sie na obroty i przy tym kopcil na bialo tak ze az szczyalo w oczy

mam pytanie w tej kwestii, czy te objawy występowały cały czas od odpalenia silnika czy występowały z przerwami, w czasie normalnej pracy silnika i czy wyłączenie i ponowne odpalenie silnika na jakiś czas dawało efekty ustąpienia tych objawów,

pytam bo mam z moim silnikiem identyczne objawy (z tym, że kopci wtedy na jasnoszaro) i również stoję przed wyborem regeneracji pompy wtryskowej/wtrysków a wiadomo, że nikomu się nie uśmiecha tego robić jeśli okaże się (jak w tym przypadku), że wina leżała po stronie widocznych uszkodzeń w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...