Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ustawienie drzwi (zawiasy)


karbonek

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno poprawiałem rygle przednich drzwi, bo drzwi nie dociskały mi za dobrze do karoserii... niestety te śruby są tak skonstrukowane, że jak sie je dokręca to rygiel wraca właściwie do pozycji 0. Zastosowałem więc podkładki pod śruby i tym sposobem drzwi są idealnie dociśnięte. Efekt widać "gołym uchem". W srodku cisza, nic nie gwizda. Jak ktoś ma zamiar walczyc z regulacją wszystkich drzwi to niech sobie zarezerwuje wolną sobote bo zabawy od groma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek możesz wrzucić jakieś zdjęcia co trzeba mniej więcej odkręcić i dokręcić aby zapewnić lepszy docisk drzwi ? I napisać jakiś mini poradnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek możesz wrzucić jakieś zdjęcia co trzeba mniej więcej odkręcić i dokręcić aby zapewnić lepszy docisk drzwi ? I napisać jakiś mini poradnik ?

Zakładając że masz ustawione ramki szyb prawidłowo to tak jak pisałem wyżej rygle można przesunąć do wewnątrz samochodu przez zastosowanie tych podkładek :wink:

Więcej to tutaj nie ma o czym pisać- musisz wziąć klucze i sam poustawiać metodą prób i błędów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie jest zamek na środkowym słupku pobawiłem się torxem i drzwi dociśnięte dużo lepiej , myślałem że trzeba demontować słupek i przesunąć cały zamek w górę :)

Więcej zabawy będę mieć z drzwiami kierowcy ( samochód bity w bok) i tam przy 120 wiatr już dostaje się do kabiny i jedyne co mnie ratuje to mój Clarion :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest ktos z Warszawy co nastawil by drzwi niechce sie sam zabierac za to zeby cos nie rozwalic heh

Edytowane przez memek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wyregulować drzwi, nie są one opadnięte, tylko górna krawędź ostaje trochę od budy, efekt jest taki, że powyżej 80km/h zaczyna mocno szumieć i słabo to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu. Może u Ciebie wystarczy regulacja ramki? Zdejmujesz tapicerkę drzwi i regulujesz samą ramkę na śrubach (dwie na stronę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama regulacja ramki nic nie dała, bo poszycie jest lekko odchylone, próbowałem sam wyregulować na zawiasach, ale chyba nie mam do tego talentu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę o ponowne załadowanie fotek.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pilnej porady. Chcę wymienić dolny zawias drzwi kierowcy ale potrzebuje dostać się do śruby mocującej od wnętrza auta. Dostęp jest utrudniony przez plastikową ramkę z wtyczkami. Nie wiem w jaki sposób ją odczepić od słupka by zrobić odrobinę miejsca a nie chce szarpać na siłę by czegoś nie urwać. Koledzy czy ta ramka jest przykręcona a może jest na jakiś zatrzasku. Jeżeli ktoś wie jak to zdemontować to proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa ma się następująco. Uszczelki, szczeliny wszystko wygląda jak w najlepszym porządku. Auto nie szumy, wodę zbierają dobrze, jednak drzwi od pasażera nie domykają się tak lekko jak drzwi kierowcy. Muszę użyć więcej siły, co po stronie kierowcy nie jest potrzebne. Co jest przyczyną? Czy wystarczy jakaś regulacja zamka by pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbonek

zdjęcia wygasły. Jak byś mógł wstawić nowe byłoby super :-)

Misiek95

śruby ktorymi przykręcony jest rygiel na słupku są stożkowate to jak tak podłożyc podkłądke aby łepek śruby nie wystawał??

Edytowane przez icemerc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...