Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ON Verva czy Ultimate do TDI


Mariusz65

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przesiadłem się z benzyny na diesla i zastanawiam się który z tych ON jest lepszy - Verva czy Ultimate? Początkowo tankowałem Ultimate na BP. Potem trafiłem gdzieś na forum gdzie wszyscy wychwalali Orlenowską Vervę. Po spróbowaniu Vervy (jakieś 3 -4 tankowania) mam jednak wrażenie, że spalanie jest wyższe o prawie 10%. Chyba wrócę do Ultimate chociaż jest kilka groszy droższy....

Ma może ktoś jakieś obserwacje na ten temat?

Będę bardzo wdzięczny za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tymi dwoma markami handlowymi jest taka,

jak różnica między twoim prawym uchem a lewym...

dorabianie jakiejkolwiek ideologii jest jest bliźniaczym tematem pt: "Wyższość Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia"

sam musisz wybrać...

ja osobiście tankuję na BP, głównie dlatego, że już za 700pkt dają całkiem fajne parasolki, które często gubię...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda dlatego BP bo mam po drodze do pracy

i ze względu na punkty i promocje w sklepie np. kupujesz litrową PEPSI a druga gratis :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Ci powiem, że to spalanie o 10% więcej to trochę dużo. :mysli: Ja nie zauważyłem różnicy i tankuje różnie choć przważa VERVA nad ULTIMATE ale nie z wyboru tylko z powodu bliskości stacji ORLENU. :hi: Tam też są promocje i dobre hot dogi. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha!

Ja też się skłaniam bliżej BP...

Chyba dlatego, że stacje tej sieci są na jako - takim poziomie, bo niektóre (zwłaszcza te starsze) stacje Orlenu trochę straszą...

Nocą strach się zatrzymać a i nie wiadomo czy paliwa nie chrzczą... :)

A parasolkę też mam i to z tych pierwszych solidnych (jeszcze ze starym logiem BP zamiast słoneczka) i jakoś nie zgubiłem przez tyle lat :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co wleją do zbiornika - taka prawda.

Jak jechałem do Ciechanowa (100km w 1 stronę) i zalałem na statoilu równo 10l to obróciłem w 2 strony...

Innym razem zalałem i wyszło spalanie ok 7.

Obsługuję z zakresu informatyki pewne stacje benzynowe i po rozmowie z ludźmi tam pracującymi wiem, że wszystko zależy do tego co przyjedzie w cysternie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się niestety zgodzić z przedmówcą... warto znaleźć sobie stację pewną bo z takimi ciężko...

jak ostatnio zalałem ultimate'a to już od pół roku mnie na BP nie widzieli... korekcje były takie że myślałem że silnik do wymiany będzie

inni mają zdanie że TDI powinno jeździć na zwykłej bo lepiej na niej pracuje - ja tego nie zauważyłem

a jeszcze inni sprawdzili że najmniej zanieczyszczone jest zwykły ON ze Statoila (ktoś tu na forum ma jakąś "pralkę" do oczyszczania paliwa)

kolejna opinia jest taka że mamy w Polsce paliwo za "suche" więc dolewają Mixola :naughty:

no i ostatnio też gdzieś czytałem że jeśli chodzi o skład to jedynym wyjątkiem w Polsce jest Verva (na plus oczywiście) bo cała reszta (ultimate,vpower) to paliwa które mają dodane czynniki do tej samej bazy... może coś w tym jest...

no i wniosek z tego taki że tankuję gdzie popadnie... za wyjątkiem małych prywatnych stacji bo znając mentalność Polaków jest tam najmniej dobrego paliwka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje na orlenie zwykly On bo mam blisko i zbieram punkty i maja dobre hot dogi :decayed: roznicy miedzy verva a zwyklym nie ma zadnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zauwazylem na pewno roznice pomiedzy zwyklym ON a tym lepszym- po prostu zawsze zalewam pod korek i ta tansza sie pieni strasznie a ta lepsza nie. Bywam czesto w niemczech i tam nigdy nie zauwazylem zeby sie ON pienil- nawet ten najtanszy.... Pozatym jak tankuje to widze w "okienku" ze ON ktory leje jest w przypadku tego uszlachetnionego ON jest przezroczysty prawie jak woda, a zwykly ON jest zoltawy. W polsce nie widac nawet przez "okienka" co leci.... :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja :a4fan: ciągnie na Lotos'owskim Dynamic'u i ma się bardzo dobrze :> Jakoś kiedyś zacząłem tam tankować jeszcze poprzednie auto, wyrobiłem sobie kartę na punkty i jakoś już się zadomowiłem na tym Lotos'ie :decayed: I nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość ON zależy od liczby cetanów która jest ustawowo określona dla polski na wartość ok 55 z tego co pamiętam.

Jest to miara która wyznacza szybkość samozapłonu mieszanki co w silnikach wysokoprężnych jest brane pod uwagę a w benzyniakach ilość oktanów która wyznacza moc wybuchu.

Na stacjach gdy się trafi to pod vervą czy podobnym jest paliwo które za granicą od strony zachodu jest normą i u nich nie ma z tego co mi wiadomo ON i ON super...

Tylko do Polski takie ścieki pompują do zbiorników!

Czasem gdy zaleję i jest spalanie 8L to wiadomo że paliwo jest c**jowe.

Wtedy warto by sprawdzić ilość cetanów i jak masz paragon to reklamuj, ale gdzie to sprawdzić :mysli:

Znajomy jak zalał do Focusa benzyne na petrochemi płock na trasie na rawę przy opocznie to po kilku km zatkał się jemu katalizator.

Gość jaj nie miał aby ubiegać się o swoje (kat 500zł + wymiana), a dzwoniłem do znajomych z "rafinerii" :wink4: i powiedzieli mi jak postępować jak po zalaniu na stacji nie możesz odpalić silnika :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przesiadłem się z benzyny na diesla i zastanawiam się który z tych ON jest lepszy - Verva czy Ultimate?

ani jedno ani drugie ... lej zwykly gnoj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszy marketing ma Statoil i tam staram się tankować. Jeśli w pobliżu nie ma Statoila to wybieram BP lub Orlen, ew. Shell, ale na szela nie ma karty, bo mi się już nie mieści w portfelu. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje zwykla rope bo verwa =jakies 10%wieksze spalanie i nic pozatym a stacie statoila omojam z daleka raz zalalem i podziekuje

Hmm dziwne..bo na tych ulepszonych ropkach powinien palić mniej :tongue4: W sumie Vervę tylko raz zalałem, bo akurat nie było innej stacji, ale nie mierzyłem czy rzeczywiście i na niej mniej pali, w porównaniu z gnojówą, ale też powinien mniej spalić :wink4: Może akurat trafiłeś na jakąś lipę a nie Vervę :decayed: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjach gdy się trafi to pod vervą czy podobnym jest paliwo które za granicą od strony zachodu jest normą i u nich nie ma z tego co mi wiadomo ON i ON super...

No z tego co widzialem to w niemczech maja i ON i ON-ultimate (aral) ON- V-power (shell). Jest jeszcze siec stacji STAR nalezaca zdaje sie do ORLEN-u, ale nie maja tam 2 rodzajow gnojowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...