Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Ułamana rurka bagnetu oleju


calt

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wczoraj chcialem sprawdzic poziom oleju i przy wyciaganiu bagnetu ulamala mi sie rurka w ktorej jest on zamontowany tzn ta dluga pomaranczowa plastikowa rurka. Czy ktos zwas posiada moze numer tego elementu lub orientuje sie gdzie cos takiego kupic. I czy takze bede musial rozebrac pol silnika aby to wymienic. Autem nie moge jezdzic ze wzgledu na to ze wywala mi olej poprzez ta ulamana rurke !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sklepie z częsciami jakimś zwykłym kupowałem chyba za 5 złotych, a wymiana polega na tym że wyciągasz starą rurkę, i wkładasz nową :) przynajmniej w 1.8 turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Spotkało mnie podobne nieszczęście jak kolegę, różnica w tym, że dotyczy B5 AJM 2000r. a rurka ułamała się w dolnej części bliżej korpusu silnika, rurkę zlokalizowałem w ETce (038103663), czy ktoś miał może do czynienia z wymianą w takim silniku?

Z góry dzięki za wskazówki, co do wymiany.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wczoraj chcialem sprawdzic poziom oleju i przy wyciaganiu bagnetu ulamala mi sie rurka w ktorej jest on zamontowany tzn ta dluga pomaranczowa plastikowa rurka. Czy ktos zwas posiada moze numer tego elementu lub orientuje sie gdzie cos takiego kupic. I czy takze bede musial rozebrac pol silnika aby to wymienic. Autem nie moge jezdzic ze wzgledu na to ze wywala mi olej poprzez ta ulamana rurke !!

Można kupić w salonie audi ja płaciłem 10 zł wystarczy powiedzieć że chcę się kupić rurkę do bagnetu i bedą wiedzieli o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. U mnie trochę podobnie tyle że w AVF wypada cała rura tj nie trzyma się dołu.

W etce znalazłem że składa się z dwóch części a u mnie jest jedna cała rura.

W sklepie gajosa po numerze wyszło mi że prawie 100 zł kosztuje.

Jak to u kolegów w AVF wygląda ? Może ma ktoś jakieś zdjęcie.

Cały czas spada i od dołu sra mi trochę olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej sie nie dowiedziałem jak to w oryginale w avf jest. Pomoże ktoś.

teraz mam tylko jedną rurę i nie wiem czy coś zgubiłem czy tak jest i tylko się wytarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalna nazwa tego elementu to " Rurka-lejek miarki oleju" Ja też niedawno kupowałem i najpierw kupiłem w IC za ~25 PLN i po przyłożeniu do starej połamanej były kilku milimetrowe różnice. Pojechałem do ASO i kupiłem ORI za ~17 PLN. Czasami ORI jest tańsze niż jakieś podróby z "TOPRANA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne rurki do różnych silników. ja za swoją płacilem w serwisie 47 zł. z praktyki wiem ze lepiej sie opłaca kupno oryginalnej

Dokładnie.

W tym elemencie bardzo ważny jest każdy milimetr różnicy. Chyba każdy chce sprawdzać poziomu oleju jak najdokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dlatego ja wyjąłem starą rurkę oraz bagnet i przed kupnem porównałem długości :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dlatego ja wyjąłem starą rurkę oraz bagnet i przed kupnem porównałem długości :chytry:

Trzeba było kupić ORI - na pewno za tą samą kasę albo taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie było drożej z tego co pamiętam, tak czy siak mam to samo co orginał za 5 zł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Też miałem ułamaną, mechanik sprawę załatwił bez słowa, koszt rurki chyba 20zł a wymiana łatwa. Tak łatwo poszło że nawet nie wiem dokładnie ile co kosztowało i ile trwało.

Wniosek taki że było łatwo, szybko i tanio. Nie ma co się takim czymś zamartwiać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj tez mi sie to stalo i zaje...ło troche silnika olejem az na masce spod spodu... montaz łatwy wystarczu ja wlożyc na miejsce starej , wkładasz i tyle i poiwnna siedziec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...