Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ZeeBee bo roleta piszczy na styku bolców rolety i gniazda w boczku tapicerki

Opublikowano

Drodzy koledzy pewnego dnia gdy już wam pękną uszka w którą mocujecie rolete, nic nie klejcie nie ma to kompletnego sensu, najprostszą metodą /troszke ordnarna/ jest wkręcenie w miejscu uszek kołków rozporowych/tzn samych srób/ w kształcie "ucha"nr8, wchądzą elegancko w plastik wkręcaja sie i gwintują/ na ciepło / mam taki patent osobiście roletka elegancko wchodzi, otwiera sie i odziwo już nic nie piszczy :th:

Opublikowano

felipe.avant masz jakieś fotki, bo z ojcem niedługo mamy zamiar coś z tym zrobić i zastanawiam się jak to u Ciebie wygląda. :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nom.

Mam ten sam problem z roletą... próbowałem dużo sposobów ale jak narazie dalej to samo. Idę wymśleć coś jeszcze innego, może pomoże więc potem sie odezwe.

Opublikowano

A swoją drogą to na jakiś większych dziurach-wybojach zdarza mi się że roleta po prostu mi się składa :disgust:

mogli zrobić trochę głębsze te wcięcia i byłoby po problemie a nie takie płytkie.

U mnie ciągle się zwija :thumbdown: Wystarczy przejazd przez kilka dołów i wwwzzzziiiiuuuuut :wallbash:

Jakieś rady?

Opublikowano

Owiń taśmą izolacyjną uchwyty które wchodzą w mocowania, przestanie i skrzypieć i wypadać :naughty:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wypróbowałem ten motyw z wazeliną techniczną. Jak na razie działa... ciekawe za ile to wyschnie...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja póki co próbowałem jedynie popsikać te uchwyty silikonem i pomogło na tydzień :)

Teraz jeżdżę ze zwiniętą roletą i jest po problemie :wink4:

Opublikowano

Panowie a skrzypienie przy siedzeniach? W miejscu gdzie mam zamontowaną całą roletę. Popiskuje mi w jednym miejscu :disgust: od strony pasażera i nasmarowałem te gumki na których się to opiera i nie pomogło :disgust: Co dalej? Może komuś też przy tym mocowaniu popiskiwało? Może nie aż tak głośno ale ja lubię jak nie ma "skrzypek" :wink4:

Opublikowano

Panowie a skrzypienie przy siedzeniach? W miejscu gdzie mam zamontowaną całą roletę. Popiskuje mi w jednym miejscu :disgust: od strony pasażera i nasmarowałem te gumki na których się to opiera i nie pomogło :disgust: Co dalej? Może komuś też przy tym mocowaniu popiskiwało? Może nie aż tak głośno ale ja lubię jak nie ma "skrzypek" :wink4:

Masz połamany wewnątrz zaczep ten po stronie z guziczkiem do wypinania rolety. Pomaga wymiana tego głównego wkręta z takim dziwnym gniazdem.

Opublikowano

Panowie a skrzypienie przy siedzeniach? W miejscu gdzie mam zamontowaną całą roletę. Popiskuje mi w jednym miejscu :disgust: od strony pasażera i nasmarowałem te gumki na których się to opiera i nie pomogło :disgust: Co dalej? Może komuś też przy tym mocowaniu popiskiwało? Może nie aż tak głośno ale ja lubię jak nie ma "skrzypek" :wink4:

Jestem chyba miszczem w nasłuchiwaniu wszelkich pisków :decayed:

rafalekx w Twoim przypadku musisz kupić okrągłe filcowe ( grube na 2-3 mm ) podkładki pod meble ( takie jak np. pod nogi krzeseł ). Są samoprzylepne więc naklejasz na ten czarny ficowy fabryczny bolec jedną lub dwie i roleta przestanie napierdzielać.

Trzeszczy ponieważ tak jak Oniak pisał wczesniej roleta ma mocowania na oparciu 2/3 - pozostałą cześć opiera sie na wspornikach które z czasem się wyrabiają i nie ma innej rady jak mocniejszy docisk.

Zrobiłem to u siebie i jest cicho.

Za to u mnie teraz trzeszczy listwa na końcu rolety. Trzeszczą plastiki na słupkach i podłokietnik - gówniane to audi jest niemiłosiernie :laghing2:

Opublikowano

no tak Adaś ty jestes mistrzunio :) co to stukania i skrzypienia :)

wiec jak cos wam skrzypi to walcie do Adaho :) jemu skrzypiało wszystko prawie teraz zostały nieliczne rzeczy których ni emoze zlokalizowac :)

ciesz sie ze nie jezdzisz moim cabrioletem :) zobacyzłbys co to znaczy pukać stukać skrzypiec itp

Opublikowano

Masz połamany wewnątrz zaczep ten po stronie z guziczkiem do wypinania rolety. Pomaga wymiana tego głównego wkręta z takim dziwnym gniazdem.

Połamany chyba nie jest :mysli: Często wyciągam roletę to bym zauważył :decayed: Ale jeszcze sprawdzę :disgust:

adaho na który bolec? :mysli: Ten bolec jest po drugiej stronie - po tej stronie jest jak kolega adadur powiedział, to mocowanie z guziczkiem... I to tu napierdziela :disgust: Ale faktycznie ta roleta nie siedzi tam solidnie, ma sporo luzu.

Opublikowano

jak otworzysz siedzenie ( 1/3 ) to na rolecie bedzie taki czarny okrągły filcowy bolec - nalep na niego te krążki - mocno zatrzaśnij oparcie i po problemie :th:

Opublikowano

rafalekx dokładnie zrób tak: wyjmij roletę - od szczytowej strony tej z guziczkiem będize taki wkręt niby jakiś torx ale z takim bolcem że nie idzie klucza włożyć, ja to odkręciłem małym śrubokrętem - tam będzie jeszcze jeden taki mały wkręcik - jak zdejmiesz ten plastkik to zobaczysz że przy "koronie" tego dziwnego wkręta popekał plastik - ja zminiłem na taki z szerokim plaskim łbem (żeby sie zmieścił po włożeniu rolety bo inaczej będzie szorował o boczek) - montujesz rolerę i cieszysz się błogą ciszą ;)

Opublikowano

Najlepszy sposób, niestety nie najtańszy - przyciemnione szyby :audi:

Opublikowano

Najlepszy sposób, niestety nie najtańszy - przyciemnione szyby :audi:

Najlepszy sposób na co? :blink: Masz na myśli to żeby wyciągnąć roletę i przyciemnić szyby? :mysli: Ja i tak wolałbym mieć roletę :tongue4: Dzisiaj mnie tak wq... :rant: Jak jechałem do Lublina całą drogę na dołkach tak skrzeczała, że już miałem się zatrzymać i ją wyje#ać z samochodu i rzucić gdzieś na poboczu. Dzisiaj wyjątkowo głośna była, bo starałem się coś modzić z nią w sobotę i chyba jakoś źle założyłem :wallbash: Może ktoś pokazać fotkę dokładnie co i jak oklejać tymi filcami, albo co zrobić dokładnie? Proszę o jakąś fotkę tak będzie najlepiej :decayed:

Opublikowano

zaczepy te ktore sie trzymaja przy klapie bagaznika owin tasma czarna izolacyjna[br]Dopisany: 26 Maj 2008, 00:31 _________________________________________________te takie co trzymaja rolete w pozycji rozwinietej ( owalne zaczepy )

Opublikowano

zaczepy te ktore sie trzymaja przy klapie bagaznika owin tasma czarna izolacyjna[br]Dopisany: 26 Maj 2008, 00:31 _________________________________________________te takie co trzymaja rolete w pozycji rozwinietej ( owalne zaczepy )

Nie nie nie :no: To nie o to mi chodzi, już pisałem w tym temacie, czytaj stronę wcześniej. Chodzi o mocowanie rolety przy fotelach :) Tam gdzie jest ten "guzik" do wypinania rolety... Te zaczepy o których mówisz już mam z głowy na wieki :tongue4: Bo wyłamały mi się uchwyty na boczkach i poradziłem sobie z tym w bardzo ale to bardzo ciekawy sposób :naughty: bez wymiany boczków. I teraz już tam nic nie ma prawa popiskiwać :kox::tongue4:

Opublikowano

U mnie jak na razie ta wazelina techniczna świetnie działa. Owijania żadne nie zdały egzaminu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.