Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja juz zgłupiełem i sam nie wiem czy skrzypi mi roleta czy te plastiki z ktorych wychodza pasy :( , ale raczej beda to nieszczesne plastiki i z tym chyba juz nie mozna nic zrobic?

Opublikowano

ja juz zgłupiełem i sam nie wiem czy skrzypi mi roleta czy te plastiki z ktorych wychodza pasy :( , ale raczej beda to nieszczesne plastiki i z tym chyba juz nie mozna nic zrobic?

Zdejmij roletę i pojeździj trochę bez niej, nabierzesz 100% pewności - jak nadal skrzypi, to plastiki pasów, jak przestało, to znaczy, że to była roleta. :cool1:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Sławek

Opublikowano

Ja też się podepnę pod temat,bo denerwowało mnie to skrzypienie.Owinąłem taśmą izolacyjną i przestało już jeżdżę jakiś czas roleta nie wyskakuje z zaczepów na dziurach,także pomogło polecam.

Opublikowano

dokladnie jak przedmowca...albo tasma izolacyjna, albo np. jak ja filcem samoprzylepnym :wink4:

Opublikowano

Dokładnie jak koledzy wyżej piszą. Filc albo taśma izolacyjna pomaga ja mam filc w zaczepach a bolce owinąłem taśma izolacyjną). Jeżdżę tak już 11 miesięcy i nic nie skrzypi, ani nie wyskakuje roleta z zaczepów. Polecam. :good:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

witam umnie terz trzeszczy ta roleta po przeczytaniu warzych podpowiedzi fajny byl ten z teflonem w spreju wiec pojechalem do warsztatu kolegi ale niemial zato woadla mi do reki tasma taka z jakims chnudem taka do abwijania kabli no i rewelka nic nie trzeszczy ale niewiem na jak dlugo wytrzyma:banan:

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:32 ----------

dobra jest tasma z tym chnudem do owijania kabli ale niewiem na jak dlugo wytrzyma

Opublikowano

Panowie a co poradzicie na wyczepianie sie tej nieszczesnej rolety na dziurach? Strasznie mnie to denerwuje :wallbash: a nie chce jej wywalac bo nie lubie jak sie mi ktos gapi do bagaznika :kox:

Kup sobie zestaw "ala" naprawczy w serwisie, a bolce owiń taśmą parcianą (izolacją) aby nie skrzypiała.

Sa "ala" zestawy naprawcze ???

Fakt faktem koniec rolety kladzie sie w strone kufra :/ zwija sie na dziurach... wnerwia mnie to przeokrutnie...owiniecie nic nie dało... wyglada na to ze roletka zbytnio sie rozciagnela :/ łądny przypał... :/ jest jakas instrukacja jakby to ją rozłożyć nagiąć...naciągnac...posmarowac , zeby chodzilo... ?

Opublikowano

Mi roleta skrzypiala wlasnie na tych dwoch wcieciach z tylu bagaznika, psiknalem wd40 zeby bylo tlusto i po problemie juz ponad pol roku ;)

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

witam , a moja roleta Panowie jest przykręcona do siedzeń i nie ma żadnych bolców po bokach??też mi skrzypi;/ pozdro

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie a skrzypienie przy siedzeniach? W miejscu gdzie mam zamontowaną całą roletę. Popiskuje mi w jednym miejscu :disgust: od strony pasażera i nasmarowałem te gumki na których się to opiera i nie pomogło :disgust: Co dalej? Może komuś też przy tym mocowaniu popiskiwało? Może nie aż tak głośno ale ja lubię jak nie ma "skrzypek" :wink4:

Jestem chyba miszczem w nasłuchiwaniu wszelkich pisków :decayed:

rafalekx w Twoim przypadku musisz kupić okrągłe filcowe ( grube na 2-3 mm ) podkładki pod meble ( takie jak np. pod nogi krzeseł ). Są samoprzylepne więc naklejasz na ten czarny ficowy fabryczny bolec jedną lub dwie i roleta przestanie napierdzielać.

Trzeszczy ponieważ tak jak Oniak pisał wczesniej roleta ma mocowania na oparciu 2/3 - pozostałą cześć opiera sie na wspornikach które z czasem się wyrabiają i nie ma innej rady jak mocniejszy docisk.

Zrobiłem to u siebie i jest cicho.

Za to u mnie teraz trzeszczy listwa na końcu rolety. Trzeszczą plastiki na słupkach i podłokietnik - gówniane to audi jest niemiłosiernie :laghing2:

Czy chodzi o ten wspornik

1000x901c_roleta_tyl_audi_a_b_b_oo_eh_21169552.jpg

Opublikowano

Zamiast kombinować to kupcie w aso nowe bolce rolety + plastkik które się zakłada w otwory mocujące roletę w boczkach. Koszt za całość trochę ponad 100zł ale problem z głowy. Na forum nawet gdzies były nr seryjne cześci potrzebnych do rolety ;]

Opublikowano

ja rozbieralem te rolete zeby naprawic naciag bo przestala sie zwijac,powiem szczerze ze strasznie lipnie to zrobione w srodku jest i nie polecam takiej zabawy,rolete udalo mi sie naprawic ale co sie omyslalem i kombinowalem to moje.oklejenie wszystkich elementow faktycznie pomaga.

Opublikowano

Ja miałem taki sam problem i zrobiłem taki pręcik nie pamiętam długości mogę wrzucić fotkę zaopatrzyłem się w kastorami. coś takiego taki słupek który trzyma roletę na końcu jest takie u które trzyma ja i na dole nóżka i jest spokój nic nie trzeszczy :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A propos zwijającej się i skrzypiącej rolety.

Zastosowałem u siebie tak jak już wspominano wyżej kawałek filcu na taśmie dwustronnej takiej, jak podlepia się np. krzesła żeby nie szurały bezpośrednio po podłodze. Przejechałem się po wybojach i roleta siedzi na swoim miejscu odnośnie skrzypienia, trochę zostało wyeliminowane.

Zabezpieczenie_A4_Avant.jpg

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

tak jak kolega napisał wyżej po przetestowaniu kilku patentów na skrzypiąca roletę najlepszy jest filc. Najłatwiej jest kupić podkładkę pod stoły, krzesła, szafy itp. w OBI np. Ja jak kupiłem to była trochę za gruba więc odchudziłem ją żyletką dopasowałem i nie ma nawet najmniejszego skrzypnięcia:banan:

Zastanawia mnie fakt dlaczego zaczęło skrzypieć? Stało się to po potraktowaniu PLAKIEM rolety ale potem wszelkiego rodzaju próby odtłuszczania, natłuszczania, smarowania nie pomogły :kwasny: czy audi ma na to jakiś specjalny smar, specyfik?

Opublikowano

U mnie taka taśma zdała egzamin :wink:

i-tasma-izolacyjna-tesa-parciana-z-meszkiem.jpg

Owinąłem te wystające bolce od rolety i cisza aż miło :decayed:

Opublikowano

Witam

Podłączam się do tematu lecz mam troszkę inne pytanko

Mianowicie u mnie nie da się rozłożyć rolety ponieważ zaczepy po bokach za które haczy się roletę są pourywane

Czy da się coś wykombinować aby można było roletę zaczepiać ? Czy też może muszę wymienia całe boczki ? :kwasny: Miał ktoś podobny kłopot u siebie ?

Opublikowano

Dołączę do tematu swoje doświadczenia. Otóż skrzypienie pojawia się często między plastikiem (wypustką w rolecie), a aluminiowym mocowaniem. Ten plastik jest tylko mocowany na fabrycznym nicie, nie jest przez całość rolety tylko na końcu. Z czasem obrusza się i skrzypi. Ja załatwiłem sprawę poprzez odklejenie powłoki rolety, zrobiłem dwa małe nawierty, zapodałem nity i z powrotem zakleiłem powłokę. Zero trzasków i skrzypienia, polecam!

Można nie rozklejać powłoki i od razu dać nity, ale według mnie klejenie powrotne zajmuje chwilkę, a nitów nie widać i jest estetycznie :)

  • 1 rok później...
Opublikowano

Dołączę do tematu swoje doświadczenia. Otóż skrzypienie pojawia się często między plastikiem (wypustką w rolecie), a aluminiowym mocowaniem. Ten plastik jest tylko mocowany na fabrycznym nicie, nie jest przez całość rolety tylko na końcu. Z czasem obrusza się i skrzypi. Ja załatwiłem sprawę poprzez odklejenie powłoki rolety, zrobiłem dwa małe nawierty, zapodałem nity i z powrotem zakleiłem powłokę. Zero trzasków i skrzypienia, polecam!

Można nie rozklejać powłoki i od razu dać nity, ale według mnie klejenie powrotne zajmuje chwilkę, a nitów nie widać i jest estetycznie :)

Możesz dokładnie opisać pokazać na fotce jak to zrobiłeś ? Bo u mnie też własnie skrzypi na tych zakonczeniach rolety z obu stron co jest zamocowane na nita. Wpsikałem tam smar biały ale dalej skrzypi. Z jeden dzień nie skrzypiało. Uważam że trzeba to zdjąc te zakończenia i podkleić jakąś parcianą izolację... Tylko rozwiercenie nita a potem nitowanie i czy nit ala Castorama bedzie trzymać OK ? Będe wdzięczny za lepszy Twój opis i fotki jakieś...

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Też mam ten problem gdy końcówki rolety nie zegnę w dol. Ale gdy skrzypi to otwieram bagażnik zginam w dół i jest ok:-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.