Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko nie mogę skojarzyć, gdzie to przykleić żeby było dobrze. U mnie cholera jedna się sama zwija.

Spójrz na fotkę i domyśl się, gdzie może być taśma dwustronna i do czego się przykleja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie, trochę pomyślunku. Zestaw naprawczy składa się z dwóch plastików z taśmą dwustronną i dwóch śrubek. Żadna filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też to skrzypi jak mnie to wkur... ze jeżdżę ze zwiniętą roleta ;D


uchwyty owinięte parcianką i jest malina nic nie skrzypi :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem te plasticzki które wkręca się w fabryczne miejsca i roleta ani nie piszczy ani nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zestaw naprawczy rolety - 8E9 898 661 cena 44,00 zl lub jak kto woli tasma parciana elektryczna i takze git a o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigam już na tym zestawie prawie 4 miechy i jest bajka. No i estetycznie, bo wceśniej owinałem taśmą i wyglądało to tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to racja, i to jeszcze poprawiają coś co zj**-li. Powinni rozdawać to za darmo z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co prawda mam B5 w avancie, ale zaczepy jak i mocowania rolety bardzo podobne. Na końcówki nasunąłem czarną koszulkę termokurczliwą, podgrzałem, żeby się ładnie ściągnęło i od pół roku cisza. Polecam tym, którzy owinęli izolacyjną taśmą, w moim przypadku śladu naprawy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle pomysłów i rozwiązań że nie wiem który wybrać :kox:

koszulki termo wydają sie byc dobrym i estetycznym rozwiązaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy tylko skrzypi, czy jest też luźna i spada.
Jak się buja i spada sama, to trzeba grubo nawinąć taśmą zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzypieniem roletki sobie poradziłem, ale niestety po paru latach coś w niej lata luzem, i co zakręt to słysze.

Chyba czeka mnie wymiana na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokładnie zestaw naprawczy rolety - 8E9 898 661

:hi: :hi: :hi:

Kumpel dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie mam. męczę się z wyciągnięciem starych rygli ( tak je nazwę ) rolety. jak to mądrze zrobić bez większych strat ?

już MAM :banan:

Edytowane przez miikii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wydaje dźwięki chyba sama roleta a nie końcówki zaczepiane w boczkach. Jest to taki nietypowy dźwięk bo tak jakby dzwoniło coś czy skrzypiało jednocześnie. Mam oklejone i odbój przy kanapie jak i zakonczenia rolety i nadal nic. Spróbuję wyjąć roletę i pojeździć po dziurach bez niej. Niestety najpierw muszę zegary wygłuszyć bo mi zaczęły skrzypieć po paru miesiącach odkąd auto zaczęło jeździć po dziurawej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczepy rolety nie skrzypią tylko sama roleta, a dokładnie plastikowe jej boczki. Jak złożę siedzenia i ją w tym miejscu przycisnę to wydaje taki dźwięk jak podczas jazdy mnie wnerwia. 

Z lewej strony (od kierowcy) w boczku bagażnika była taka gumka której się roleta opierała. Wymontowałem ją i mam wrażenie że jest trochę lepiej ale teraz z drugiej strony skrzypi. 

Nie radzę tej gumki wyjmować bo roleta nie ma żadnego oparcia i przy większej dziurze potrafi mocno pierdyknąć.

Macie jakiejś sugestie co z nią zrobić? Myślałem nawet żeby przykleić w tym miejscu kilka warstw filcowych pasków to może by trochę to wytłumiło.

Clipboard02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...