Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam ten problem gdy końcówki rolety nie zegnę w dol. Ale gdy skrzypi to otwieram bagażnik zginam w dół i jest ok:-)

Ja już rozbierałem całą rolete i jak zakończenia mechanizmy są zanitowane na jednego nita to dorobiłem jeszcze dwa nity dodatkowo jednak nic to też nie dało. To skrzypi gdzieś mam wrażenie na mocowaniu do tych szyn na oparciu kanapy tylnej... albo jakoś dotyka boczków tylnych bagażnika i wtedy skrzypi. Nie mogę tego zlokalizować a denerwuje mnie okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skrzypi przy końcu rolety ,w tym miejscu gdzie się ją zaczepia. Można zaczepy rolety czymś owinąć. Ja nic z tym nie robiłem. Staram się pamiętać aby końcówkę rolety zlozyc w dol. Przynajmniej u mnie tak jest.

Edytowane przez spec87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oklejcie te końcówki taśmą izolacyjną czarną, a dodatkowo zamontujcie zestaw naprawczy rolety, który kosztuje +/- 60 zł i po problemie ze skrzypieniem oraz otwieraniem się rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem u mnie oklejanie nic nie daje i juz niektórzy pisali tez że to nic nie pomaga. Ja jak ruszałem roletą na mocowaniu do oparcia(góra dół) to tam skrzypi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozejrzyj się za zestawem naprawczym - zablokuje ruszanie się rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak bede wracał z pracy nie zapnę rolety i zostawie ją wiszącą w dół. Zobacze czy skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak inni owinąłem taśmą izolacyjną, trochę ucichło, jak słyszę skrzypienie to radio głośniej daje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak inni owinąłem taśmą izolacyjną, trochę ucichło, jak słyszę skrzypienie to radio głośniej daje :decayed:

Już raz gdzieś pisałem - spróbuj użyć odrobiny dobrego smaru w sprayu w miejscu gdzie roleta się zahacza i powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 Avancie miałem to samo... sprawe załatwiła czarna taśma izolacyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie czy to na pewno roleta....-mi skrzypiało też i roleta owinięta i dalej szkrzypiało. Może komuś pomoże:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/248898-trzeszczaca-tapicerka/?hl=trzeszcz%B1ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja załozyłem termokurczke na te frupki z rolety podgrzałem i narazie spokój nie trzeszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roletę okleiłem taśmą izolacyjną i po zamontowaniu zestawu naprawczego już siedzi ciasno. U mnie na pewno trzeszczy tapicerka bagażnika - zauważyłem, że ktoś ją wcześniej demontował i zatrzaski nie powskakiwały, więc teraz tym się zajmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roletę okleiłem taśmą izolacyjną i po zamontowaniu zestawu naprawczego już siedzi ciasno. U mnie na pewno trzeszczy tapicerka bagażnika - zauważyłem, że ktoś ją wcześniej demontował i zatrzaski nie powskakiwały, więc teraz tym się zajmę :)

Mam dokładnie to samo. Zaczepy rolety owinięte taśmą z meszkiem, a skrzypienie pozostało. Po dokładniejszym badaniu okazuje sie, że trzeszczą plastikowe boczki tuż przy zakończeniu przy bocznej szybie bagażnika. Jak wcisnę ten plastik od góry ręką wydobywa się charakterystyczne skrzypienie. Jak to ustrojstwo wyciszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roletę okleiłem taśmą izolacyjną i po zamontowaniu zestawu naprawczego już siedzi ciasno. U mnie na pewno trzeszczy tapicerka bagażnika - zauważyłem, że ktoś ją wcześniej demontował i zatrzaski nie powskakiwały, więc teraz tym się zajmę :)

Mam dokładnie to samo. Zaczepy rolety owinięte taśmą z meszkiem, a skrzypienie pozostało. Po dokładniejszym badaniu okazuje sie, że trzeszczą plastikowe boczki tuż przy zakończeniu przy bocznej szybie bagażnika. Jak wcisnę ten plastik od góry ręką wydobywa się charakterystyczne skrzypienie. Jak to ustrojstwo wyciszyć?

Przejrzyj sobie post "skrzypiąca tylna kanapa". Może tam znajdziesz rozwiązanie. Pozsłużę się zdjęciem, które zamieścił jeden z użytkowników. http://postimg.org/image/1ypix9csk/. Na tej fotce dokładnie widać gdzie ocierają o siebie te dwa elementy. U mnie farba nie była jeszcze całkowicie wytarta ale już były widoczne ślady przetarcia, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu że znam już rozwiązanie problemu. Podklejenie taśmy obustronnej (z jednej strony taśmy można nakleić filcowy pasek) likwiduje wszystkie piski i skrzypienia. Najwyraźniej obudowa rolety w czasie jazdy na nierównościach pracuje ocierając o plastikowy boczek co jest przyczyną tych denerwujących dźwięków. Komfort jazdy wzrósł niesamowice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli i mnie zaczyna przeszkadzać skrzypienie tej rolety.

Na początku po zakupie nie wsłuchiwałem się w to :)
ale teraz spróbuję owinąć izolacją i oby pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś wykonuję misję owinięcia taśmą, mam nadzieję, że zadziała bo roleta dość sztywno siedzi. Jak nie pomoże to kupujemy ten zestaw naprawczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MNie też skrzypiała jak cholera. Owijanie taśmą parcianą końców gdzie zapina się roletę nie pomagało. Zestaw naprawczy też nic nie pomógł... jedyne roleta sztywniej siedziała. U mnie skrzypienie było na odboju gdzie opiera sie oczęść fotela pasażera tylnego za kierowcą. Fotel jak zamyka się opiera się o taki odbój na rolecie. Sprawe załatwiłem szybko i tanio. Nakleiłem na oparciu fotela w miejscu styku tego odboju filc taki co podkleja się pod krzesła aby nie szurały.

I NASTAŁA CISZA !!! Teraz mam mega komfort i spokojne ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...