Jump to content
6 6
Pikuś

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie

Recommended Posts

W dniu 28.02.2018 o 09:58, lukasqkrk napisał:

Panowie,

Udalo mi sie zniwelowac skrzypienie tylnej rolety praktycznie do minimum. Jeszcze troszke skrzypi ale jest duzo duzo lepiej. Zrobilem takie oto modyfikacje:

- na tylna kapane na wysokosci rolety przykleilem dwie warstwy filcowej podkladki. Kupione w OBI za okolo 12zl i naklejone zarowno na podwojna kanape z tylu jak i pojedyncza

- na dwa plastikowe boczne "bolce" po bokach rozwijanej czesci rolety nawinalem troche czarnej tasmy izolacyjnej

- Faktycznie pomogło. Kto by pomyślał ze filcowa podkładka i troche taśmy izolacyjnej tak uprzyjemnie jazdę. Dzięki za pomysł :)

Ja zakładałem zestaw naprawczy, bo roleta lubiła się zwinąć i te bolce z rolety owinąłem taśma "parchatką" - ta do izolowania, owijania wiązek przewodów. Cisza i spokój.

Posted (edited)
W dniu 11.03.2018 o 07:44, zielony0531 napisał:

Witam wszystkich ,

Najszybszy/najlepszy i moim zdaniem najprostrzy sposób to na końcach czyli tych bolcach dać zwykłą gumkę recepturkę :) Jeżdżę juz miesiąc i jest bloga cisza, a skrzypialo juz niemiłosiernie. 

Hahaha niezły patent, na dniach go przetestuję. Dzisiaj podkleiłem filcem, ale przy wsuwaniu rolety w zaczepy jakby się już podwijała/przesuwała więc nie wróżę temu trwałośći...Przeczytałem wszystkie strony i głupia roleta tyle może przysporzyć nerwów. Od momentu kupna jeździłem ze złożoną, ale ostatnio zaczęła w innym miejscu trzeszczeć i już nie wytrzymuję:) jeżdżę raz w miesiącu a jak wsiadam to zamiast banana mam ochotę coś rozwalić. Pozostaje kupić smar silikonowy na zatrzaski przy siedzeniach ewentualnie do rolety oraz patent z gumką, choć wiadomo że lepiej bez. 

Edit: Potwierdzam, podklejenie filcem. Wyciąłem odpowiedni rozmiar, przykleiłem i cisza. Boję się o trwałość, że odpadnie bo się wyrobi od składania/zakładania. To wtedy recepturka. Dzięki

IMG_20190106_174833.jpg

Edited by asmaxx
uzup info

miałem taki sam problem z trzeszczącą roletą, czarna taśma izolacyjna na dwa bolce rozwiązuje sprawę ;)

ja tak, jak kolega wyżej, tyle, że użyłem parcianej taśmy. Dzięki temu na wybojach roleta się sama nie zwija i nie nie skrzypi :)