Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Nowo Nabyte A4 2.8 V6 Avant QUATTRO


IceCube

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

"Odziedziczyłem" Ten samochód po ojcu. Auto robiło za "woła" roboczego i wizualnie jak i wewnątrz można powiedzieć, że jest skatowane :)

Jednak mam zamiar przywrócić mu dawną werwe :)

Niestety jak dla mnie jest to wersja z automatyczną skrzynią biegów ale jakoś to przeboleje :)

Z jego zalet można wymienić:

Silnik w dobrym stanie

Auto na 100% nigdy nie bite.

Reszte zalet A4 avant sami znacie :)

To że nie bite można potwierdzić tym, że jest w mojej rodzinie juz od 5 lat a wcześniej było skradzione :):)

Rozwijając

Gdy je odzyskano po kradzieży, z przebitymi numerami, i "grzebaną" stacyjka - bodajże w 2001 roku - stało sobie 4 lata na policyjnym parkingu, obijane, rysane, i butwiejące :) Mój ojciec wykupił je w 2004 lub 2005 za "śmieszne" jak na tamte czasy pieniądze z przeznaczeniem na auto dla mojej siostry, na prezent ślubny.

Zrobił niezbędne rzeczy które należało wymienić po 4 latach przestoju (chłodnica, łożyska, lampy itd..) i założył tanią instalacje LPG, która do dizś męczy silnik. Szwagier z siostrą pojeździli 2 lata i stwierdzili, że i tak mają auto służbowe wiec wystawili je na sprzedaż. Jako, że zainteresowanie było małe, mój ojciec odkupił je po raz drugi :D dla siebie :). Jako, że ścigam się na motocyklach Audi robiło za naszego vana: Jeździły narzędzia, koła, opony oleje (które nie raz sie wylały) itd. Do tego jeżdząc po całej polsce ciagneła przeczepe z motocyklem :). Teraz ojciec wkońcu chciałby cos innego ale za Audi w tym stanie i z tym silnikiem raczej dużo nie dostaniemy wiec postanowiłem wziąć je dla siebie, sprzedać swojego starego civica i za pieniądze z sprzedaży "zrobić" to A4.

I to już koniec ten wzruszającej histori xD

Moje postanowienie nie jest jeszcze na 100% pewne ponieważ nie wiem czy około 10 tys zł starczy mi na to co chciałbym zrobić czyli:

Lakierowanie całego nadwozia

Opony + Felgi

Wydech przelotowy i może dolot

Kupno, wszystkich brakujących listew, emblematów i uszczelek.

Do tego oczywiście, próba odratowania wnętrza, może halogeny a'la Rs4.

Teraz fotki

b25dcb4df84750aa.jpg

0808569e0158bb33.jpg

3c3219f9da96e498.jpg

Wyposażenie auta:

2x Air Bag

automat + tiptronic

Climatronic

el. szyby

Co myślicie na ten temat? Opłaca się w to pakować? I z typowego "Hondziarza" stać się fanem audi? Czy z takim budżetem warto zaczynać?

Jakie koszty wydechu?

Pozdrawiam wszystkich!

Ice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 + Avant + Q - ekstra zestaw.

Blacharsko, optycznie w 10 tysiącach się zmieścisz według mnie.

Pozostaje pytanie, w jakim stanie technicznym jest ten samochód, bo to najwięcej zjada pieniędzy.

Instalację gazową możesz usunąć (jeśli oszczędne jeżdżenie nie jest Ci potrzebne) lub zmodyfikować - zbiornik masz, a to jest chyba jedna z droższych rzeczy.

Wrzuć jeszcze fotki wnętrza i może czystego samochodu - wtedy będzie można wpełni ocenić "zniszczenia" i potrzeby :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne listwy kosztują między 60-70 zł na Allegro. Trudno stwierdzić w jakim stanie jest środek. Czyszczenie środka ok. 200-300 zł. Ogólnie zewnątrz nie wygląda tak źle. Przydało by się więcej szczegółowych zdjęć :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna lampa soczewkowa a druga zwykła czy mnie oczy mylą?

raczej myla cie oczy :wink4:

baza dobra :good: malowanie calego auta w granicach 3-3,5 tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ją odpicował, jak kolega pisał malowanie ponad 3tyś i auto jak nowe! środek zawsze jest do ogarnięcia.... myślę że w 5-7tyś zrobisz igłę a chyba warto dla 2,8 + Q :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-7 bedzie z malowaniem + jakies gadzety typu ladne alu, ciemne szyby (niekoniecznie) i np grill po lifcie. A jesli w srodku jest zaniedbana a zamierzasz wlozyc w nia spora gotowke kupilbym jakas uzywana tapicerke, ew. oddal do tapicera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, niezły zestaw, 2.8 w quattro i do tego avant, szkoda ze automat ale nie można mieć wszystkiego :)

Jeżeli zawieszenie i silnik jest ok, pomaluj (popytaj lakiernika może wystarczy polerka jeśli nie jest mocno porysowana), dokup brakujące plastiki (jeśli chcesz zaoszczędzić kase przejrzyj allegro i poszukaj po szrotach można znalezc w niezłym stanie). Jak w środku zniczczona to też nie problem, wszystko można dokupić za rozsądne pieniądze, siedzenia. elementy plastikowe itp. (allegro lub szrot), wrzucisz pare tys. i śmigasz. Moim zdaniem należy przerobić instalacje LPG na sekwencyjną obowiązkowo (jeśli taka nie jest). Jeśli masz na nią 10 tys to spokojnie starczy jeszcze na fele i wydech. Ja też mam motocykl i lubie się powściekać, dlatego uważam że automat zabiera przy tym silniku dużo frajdy, dlatego ja osobiście mając kasę wstrzymałbym się z felgami a pomyślał nad zmianą skrzyni na manualną, wtedy p rzy tym silniku i napędzie quattro jest już fajnie, ale to kwestia gustu :) pzdr

ps. wywal tą piłkę tenisową (lub co to tam jest) z haka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko na podstawe do modow :wink4: w 10000zl jesli mechanicznie jest ok to zmiescisz sie bez problemu. pokaz wnetrze. fajnie jest takie autko dostac za free w stanie zkatowanym i wtedy bawic sie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do lakierowania to zastanów się nad tym, ktoś już to wrzucił na forum ale pozwole sobie przytoczyć: :)http://meguiarsonline.com/forums/showthread.php?t=13179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...