Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile oleju do mojego silnika w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pozwoliłem sobie zrobić zestawienie silników i ilości oleju w misce. Korekty mile widziane (szczególnie jesli chodzi o B8 - mało info na ten temat).

A4 B5

1.6i; 1.8i; 1.8T; - 3,5L

2.4i; 2.6i; 2.8i; - 5,5L

1.9TDI; - 3,8L

1.9TDI PD; - 4L

2.5TDI; - 5,5L

S4, RS4 B5

2.7i T - 6L

A4 B6; B7

1.6i; 1.8T - 3.5L

2.0i; 2.0FSi; 2.0TFSi - 4,2L

2.4i - 5L

3.0i; - 6,5L

3.2FSi - 8,1L

1.9TDI PD; - 4L

2.0TDI PD; - 3,8L

2.5TDI; - 5,5L

2.7TDI; - 8,2L

3.0TDI; - 8,2L

S4 B6, B7; RS4 B7

4.2i; - 9L

A4 B8

1.8 TFSI - 3,5L

2.0 TFSI - 4,2L

3.2 FSI - 8,1L

2.0 TDI - 3,8L

2.7 TDI - 8,2L

3.0 TDI - 8,2L

S4 B8

3.0 TFSi - 8,2L

Najnowszy katalog Motula:

http://www.sendspace.pl/file/9c76e1f74cf3b27e42aa82b

mirror

http://hostuje.net/file.php?id=f23a02e7cbebdf08724081c871cb88d9

poradnik Motula - Jak olej dobierać:

http://strona.i-car.nazwa.pl/uploads/New%20PCMO_PL_2010.pdf

nowe etykiety opracowane po aferze z podróbkami:

http://img35.imageshack.us/img35/6062/motullabel.jpg

Opublikowano

A4 B5 2.4 - ok. 5,6l

Opublikowano

A4 B5 2.4 - ok. 5,6l

w instrukcji a4 b5 2,5 tdi stoi jak wol 5 i pol litra

Opublikowano

1.9TDI; - 4,3L

W instrukcji A4 B5 110KM (AFN AVG) piszę że wraz z filtrem należy wlać od 3,5 do 3,8 l.

Opublikowano

A4 B5 2.4 - ok. 5,6l

w instrukcji a4 b5 2,5 tdi stoi jak wol 5 i pol litra

tylko ja mam 2.4 benzynę i ta ilość wpisana jest zgodnie z tym co wlałem do silnika

Opublikowano
  • Autor

1.9TDI; - 4,3L

W instrukcji A4 B5 110KM (AFN AVG) piszę że wraz z filtrem należy wlać od 3,5 do 3,8 l.

no wiec wlasnie. inaczej instrukcja - inaczej rzeczywistosc. Zminiealismy z kumplem ostatnio w jego A3 1.9TDI i weszlo prawie 5L pod max - po dokladnym wyczyszeniu filtra i chlodnicy. tazke te wartosci w instr. moga byc albo na min albo lekko ponad min?

Opublikowano

W moim AJL 1,8T wchodzi dokładnie 3,8l i jest 0,5-1 mm ponad zagięcie oznaczajace max. Wyczytałem na forum, że wchodzi optymalnie 3,8 wiec tyle wlałem i dopiero sprawdzałem. Wiem, że na zimę powinno się utrzymywać 1/3 poziomu oleju ponieważ rozruch jest łatwiejszy i olej szybciej sie nagrzewa ale nie chciało mi sie juz spuszczać.

Opublikowano

W przypadku modelu B5 można podczepić tabelkę z książki Sam Naprawiam

iloscolejua4b5.jpg

Opublikowano
:good: tego mi brakowało na forum, wszystkich ilości oleju w jednym miejscu
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam sory moze to glupie pytanie ale pytam bo nie jestem specem w tej dziedzicnie

Kupilem sobie a4 Avant 98r 1.9Tdi i panowie mechanicy wymieniali mi wszystkie filty ale wlali mi polsyntetyka z tego co wiem moge na tym jezdzic czy wymienic kocnziecznie na syntetyka auto ma nabite 240tys przebiegu

Opublikowano

wiem ze powinienem ale pytam czy stanie sie cos jak bede jezdzil na polsyntetyku ? mam juz jutro to wymieniac czy do nastepnej wymiany moge smigac na tym ?

Opublikowano
  • Autor

ja na twoim miejscu wymienilbym. tym bardziej ze w tzw półsyntetykach jest tylko od 20-30% bazy syntetycznej :kwasny: a turbina nie lubi minerała.

Opublikowano

hmmmm... dziwne... do mojego AFB 2,5 wchodzi niecałe 5l :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

a jak wymieniasz filtr to go czyscisz dokladnie i lejesz na max oleju?

Opublikowano

hmmmm... no do maxa mniej wiecej leje, ale nic nie czyszcze :confused4:, tylko po prostu wymieniam filtr...

olej cały ścieka, no prawie cały, bo pewnie jakies śladowe ilości zostają...

Opublikowano
  • Autor

zdziwiłabyś sie ile oleju potrafi zostac w silniku, szczegolnie w dieslu :cool1:

Opublikowano

witam

ja do mojej audi wlałem 5,4lita i górna kuleczka bagnetu jest zakryta olejem - nie za dużo ?

ksiązka podaje ze powinienem wlac 5.5litra

co o tym sądzicie ?

pozdrawiam kazimierzm

Opublikowano

w 3.0TDI (BKN) na wymianę wystarcza 7.5l .. 8.2 jest nominalną pojemnością układu smarowania

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

W moim AVF bo odkręceniu chłodniczki olejowej wylewa się jeszcze z 0,5 litra więc do wymiany wlewam 4,1 - 4,4 litra oleju w zalezności jak dokładnie wycieknie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.