Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRE] Czy mam DPF?-jak sprawdzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Krótko DPF to filtr cząstek stałych, trochę upierdliwa rzecz, wymyślona dla eko-krzykaczy. Może być kłopotem dla osób, które mają niedaleko do pracy i jeżdżą przede wszystkim w ruchu miejskim. Jak sprawdzić czy mamy? Trzeba spojrzeć w kody wyposażenia i odszukać 7GG lub 0GG.

0GG-DPF nie mamy

7GG-DPF mamy

To tyle

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

witam, gdzie szukać tych kodów w swoim aucie? pzdr

Opublikowano

witam, gdzie szukać tych kodów w swoim aucie? pzdr

we wlepce np w ksiazce gwarancyjnej, albo w okolicach kola zapasowego , ewentualnie pod tylna kanapa...

Opublikowano

wielkie dzieki, faktycznie są w ksiazce:-) i tak - auto z ogłoszenia w opisie miało, ze mam DPF - wlepka BLB oraz sekwencja w ostatnim rzędzie kodów 0GG - czy to na 100% wyklucza ten filtr? prosze o odp, bo to ważne - już zamówiłem olej 507.00. ale jaja, to już mam pełną czapkę informacji...i zero pewności

Opublikowano

Jak masz BLB to nie mozesz miec DPFa

Opublikowano

wielkie dzieki, faktycznie są w ksiazce:-) i tak - auto z ogłoszenia w opisie miało, ze mam DPF - wlepka BLB oraz sekwencja w ostatnim rzędzie kodów 0GG - czy to na 100% wyklucza ten filtr? prosze o odp, bo to ważne - już zamówiłem olej 507.00. ale jaja, to już mam pełną czapkę informacji...i zero pewności

Jak masz BLB to nie mozesz miec DPFa

Bankowo nie masz. A co do oleju to nic się nie stanie jak zalejesz z tą normą, którą zamówiłeś. :good:

Opublikowano

DPF może wystepować w praktycznie każdym silniku z katalizatorem... jako tzw doposażenie.

w celu podniesienia normy emisji spalin mozna zamowic stosowny zestaw.

takie filtry maja zywotnosc ok 100.000 km i nie sa powiazane ze sterownikiem silnika.... :cool1: nie maja wiec mozliwosci regeneracji.

Opublikowano

dziekuje wszystkim za zainteresowanie i odp. pozdro

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

pukko mam prosbe gdzie u ciebie jest oznaczenie na wlepce czy masz ten filtr mam ten sam silnik co ty a musze wymienic olej

Opublikowano
  • Autor

w książce na drugiej stronie okładki, albo przy kole zapasowym w bagażniku, sam kod jest jakoś tak na dole, w ostatnim wierszu

to nie moja, ale wygląda tak:

DZWgr.jpg

Opublikowano
  • Autor

niestety ten czytnik do końca nie rozstrzyga

Opublikowano

no zgadza sie zawsze poprzedni właściciel mógł go zamontować najlepiej zrobić wizualne oględziny

Opublikowano
  • Autor

no zgadza sie zawsze poprzedni właściciel mógł go zamontować najlepiej zrobić wizualne oględziny

to jedno, a drugie, to że nie wiesz co to oznacza Emissions eu 4 czy to emisja uzyskana z dpf czy without dpf, tego ten czytnik nie precyzuje

Opublikowano
to jedno, a drugie, to że nie wiesz co to oznacza Emissions eu 4 czy to emisja uzyskana z dpf czy without dpf, tego ten czytnik nie precyzuje

Wydaje mi się, że euro4 jest to odczyt z DPF'em, wszystkie euro3 są bez DPF'a ( w Niemcowni jak masz euro4 to masz zieloną nalepkę na szybie, jak masz euro3 żółtą, a jak euro2 czerwoną, niezależnie od marki, każdy diesel z zieloną musi mieć dpf)

Pytanie jeszcze tylko czy ta naklejka, którą zarzuciłeś na forum nie jest przypadkiem od benzyny?, bo jest tam oznaczenie 100KW GKAT

Opublikowano
  • Autor
to jedno, a drugie, to że nie wiesz co to oznacza Emissions eu 4 czy to emisja uzyskana z dpf czy without dpf, tego ten czytnik nie precyzuje

Wydaje mi się, że euro4 jest to odczyt z DPF'em, wszystkie euro3 są bez DPF'a ( w Niemcowni jak masz euro4 to masz zieloną nalepkę na szybie, jak masz euro3 żółtą, a jak euro2 czerwoną, niezależnie od marki, każdy diesel z zieloną musi mieć dpf)

Pytanie jeszcze tylko czy ta naklejka, którą zarzuciłeś na forum nie jest przypadkiem od benzyny?, bo jest tam oznaczenie 100KW GKAT

naklejka to był tylko przykład skądś tam, ale co to wywodu z dpf to chyba nie masz racji, bo ja mam 0GG czyli eu4 a nie mam dpf-a, normy eu4 spełniają także układy bez dpf

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Jezeli u mnie w ksiazce jest kod "7GN = Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra cząsteczek" to oznacza ze ja go nie poiadam?

Opublikowano

Jezeli u mnie w ksiazce jest kod "7GN = Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra cząsteczek" to oznacza ze ja go nie poiadam?

7GN to znaczy, że DPF-a nie masz, ale masz przystosowane auto pod jego "wpięcie", mam ten sam kod i cieszę się z braku DPF....a przystosowany niech sobie będzie

Opublikowano
  • Autor

Jezeli u mnie w ksiazce jest kod "7GN = Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra cząsteczek" to oznacza ze ja go nie poiadam?

ciesz się chłopie że nie masz tego urządzenia, bo jeśli jeździsz tylko po mieście to niestety się zapycha dość często

Opublikowano

Jeszcze jedno pytanie. Audi posiadajace dpf musza miec od tego ustrojstwa jakas kontrolke prawda? Jesli tak, to gdzie ona sie wyswietla? Mam na mysli tam gdzie wszystkie inne czy moze sygnalizowana jest na wyswietlaczu lcd komputera.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.