Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Czy mam DPF?-jak sprawdzić?


pukko

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko DPF to filtr cząstek stałych, trochę upierdliwa rzecz, wymyślona dla eko-krzykaczy. Może być kłopotem dla osób, które mają niedaleko do pracy i jeżdżą przede wszystkim w ruchu miejskim. Jak sprawdzić czy mamy? Trzeba spojrzeć w kody wyposażenia i odszukać 7GG lub 0GG.

0GG-DPF nie mamy

7GG-DPF mamy

To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki, faktycznie są w ksiazce:-) i tak - auto z ogłoszenia w opisie miało, ze mam DPF - wlepka BLB oraz sekwencja w ostatnim rzędzie kodów 0GG - czy to na 100% wyklucza ten filtr? prosze o odp, bo to ważne - już zamówiłem olej 507.00. ale jaja, to już mam pełną czapkę informacji...i zero pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki, faktycznie są w ksiazce:-) i tak - auto z ogłoszenia w opisie miało, ze mam DPF - wlepka BLB oraz sekwencja w ostatnim rzędzie kodów 0GG - czy to na 100% wyklucza ten filtr? prosze o odp, bo to ważne - już zamówiłem olej 507.00. ale jaja, to już mam pełną czapkę informacji...i zero pewności

Jak masz BLB to nie mozesz miec DPFa

Bankowo nie masz. A co do oleju to nic się nie stanie jak zalejesz z tą normą, którą zamówiłeś. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF może wystepować w praktycznie każdym silniku z katalizatorem... jako tzw doposażenie.

w celu podniesienia normy emisji spalin mozna zamowic stosowny zestaw.

takie filtry maja zywotnosc ok 100.000 km i nie sa powiazane ze sterownikiem silnika.... :cool1: nie maja wiec mozliwosci regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pukko mam prosbe gdzie u ciebie jest oznaczenie na wlepce czy masz ten filtr mam ten sam silnik co ty a musze wymienic olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie zawsze poprzedni właściciel mógł go zamontować najlepiej zrobić wizualne oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie zawsze poprzedni właściciel mógł go zamontować najlepiej zrobić wizualne oględziny

to jedno, a drugie, to że nie wiesz co to oznacza Emissions eu 4 czy to emisja uzyskana z dpf czy without dpf, tego ten czytnik nie precyzuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedno, a drugie, to że nie wiesz co to oznacza Emissions eu 4 czy to emisja uzyskana z dpf czy without dpf, tego ten czytnik nie precyzuje

Wydaje mi się, że euro4 jest to odczyt z DPF'em, wszystkie euro3 są bez DPF'a ( w Niemcowni jak masz euro4 to masz zieloną nalepkę na szybie, jak masz euro3 żółtą, a jak euro2 czerwoną, niezależnie od marki, każdy diesel z zieloną musi mieć dpf)

Pytanie jeszcze tylko czy ta naklejka, którą zarzuciłeś na forum nie jest przypadkiem od benzyny?, bo jest tam oznaczenie 100KW GKAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedno, a drugie, to że nie wiesz co to oznacza Emissions eu 4 czy to emisja uzyskana z dpf czy without dpf, tego ten czytnik nie precyzuje

Wydaje mi się, że euro4 jest to odczyt z DPF'em, wszystkie euro3 są bez DPF'a ( w Niemcowni jak masz euro4 to masz zieloną nalepkę na szybie, jak masz euro3 żółtą, a jak euro2 czerwoną, niezależnie od marki, każdy diesel z zieloną musi mieć dpf)

Pytanie jeszcze tylko czy ta naklejka, którą zarzuciłeś na forum nie jest przypadkiem od benzyny?, bo jest tam oznaczenie 100KW GKAT

naklejka to był tylko przykład skądś tam, ale co to wywodu z dpf to chyba nie masz racji, bo ja mam 0GG czyli eu4 a nie mam dpf-a, normy eu4 spełniają także układy bez dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli u mnie w ksiazce jest kod "7GN = Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra cząsteczek" to oznacza ze ja go nie poiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli u mnie w ksiazce jest kod "7GN = Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra cząsteczek" to oznacza ze ja go nie poiadam?

7GN to znaczy, że DPF-a nie masz, ale masz przystosowane auto pod jego "wpięcie", mam ten sam kod i cieszę się z braku DPF....a przystosowany niech sobie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli u mnie w ksiazce jest kod "7GN = Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra cząsteczek" to oznacza ze ja go nie poiadam?

ciesz się chłopie że nie masz tego urządzenia, bo jeśli jeździsz tylko po mieście to niestety się zapycha dość często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Audi posiadajace dpf musza miec od tego ustrojstwa jakas kontrolke prawda? Jesli tak, to gdzie ona sie wyswietla? Mam na mysli tam gdzie wszystkie inne czy moze sygnalizowana jest na wyswietlaczu lcd komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...