Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam przejechane ponad 200 tysiecy i plukanke robilem MOTUL engine CLEAN , potem zalany olej Motul 5W40 , nic negatywnego sie nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie, jestem od niedawna posiadaczem A4 B6 zalany mam olej Shell 5W40 a zbliża mi się termin wymiany, chciałbym zmienić na jakiś "lepszy" tzn. lepszy jakościowo i myślę o Mobilu co o tym sądzicie? tylko nie-bardzo wiem jaki? W dobierajce oleju wskazuje na ESP formula 5W30 lub New life 0W40 więc który?. Silnik u mnie to ALT i nalatane 195.000 km. Zastanawiam sie czy przy takim przebiegu przesiadka z 5W40 na 0W40 nie zaowocuje zbytnią konsumpcją oleju? Może coś polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilem jest tak ze nigdy nie wiadomo gdzie byl rozlewany i co tak naprawde jest w tej bance. Jesli juz tak bardzo nieodpowiada ci ten Shell (nie wiem czemu bo to bardzo dobre oleje) to mozesz sobie wlac Motula 5W40 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie to że Shell mi nie odpowiada ale nigdy nie jeździłem na Shellu tylko jakiś czas temu w poprzednim aucie zalałem Shella 5W30 z tego co pamiętam i okazało się że silnik w aucie zaczął pracować głośniej coś jak by zawory klepały, po jakimś miesiącu wróciłem z powrotem do Mobila 0W40 i o dziwo silnik ucichł, nie wiem czy to tylko przypadek czy może rzeczywiście było to związane z olejem ale na razie nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony do Shella a Mobila lałem do każdego auta jakie miałem i jeszcze nigdy nie miałem z tym olejem problemów typu głośna praca silnika czy zbyt szybki ubytek oleju w silniku więc raczej bym wolał Mobila. A z tym Motulem to co sądzicie? bo też nie miałem nigdy do czynienia, dobry to olej czy raczej nie bo z opinii na forum wynika że ludzie sobie chwalą? A tak przy okazji to jakie normy powinien spełniać olej do tych silników bo z tego co się dowiedziałem to chyba 500.00, 501.01 lub 502.00 czy tak? jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Liqui Moly, drogi, ale dobry. O Motulu również czytałem same superlatywy. Polecam poczytać: http://dray.pl/bmw/oleje.pdf

Chociaż ALT i tak bierze dużo oleju, więc nie wiem czy warto lać taki drogi olej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na LM Top Tec 4600 5W-30, przed wymianą zrobiony Engine Flush i wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przed kazda wymiana robie plukanke, ale teraz mam jeszcze jeden pomysl skoro zdjecie miski to problem postanowilem wykrecic czujnik poziomu ten od dolu miski i przez ten otwór plastikowa butelka z wezykiem zrobie dodatkowa plukanke samej miski jakims nitro, zeby wyplukac ten muł, moze tez skombinuje kamerke i sobie potem tam do srodka zajze, potem plukaneczka i czysty olej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób kolego myślisz, że zrobisz płukanie miski - z tą butelką i wężykiem, hm ?? Może też bym spróbował samemu ! Dokupiłbym sobie tylko kamerę wziernikową taką za 100 na alledrogo, żeby oglądnąć co tam w środku jest. Pytam całkiem serio z uwagi na zapalającą się mi kontrolkę OIL MIN. Jestem na etapie prawdopodobnego zakupienia oryginalnego czujnika poziomu oleju. Myślę że przed jego założeniem wyczyściłbym miche, żeby w nowy czujnik jakieś syfy nie powchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowa butelke po wodzie w nakretce wiercisz otworek wciskasz wezyk ok 5/6 mm po wykreceniu czujnika masz otwór od dołu miski wkładasz wezyk naciskasz butelke i jedziesz rozpuszczalnikiem delikatnym sikiem, wkładasz kamerke lukasz i widzisz czy się wymyło jak nie to robie wyciorek z jakiegos cienkiego drucika i jade znowu kamerka i w razie potrzeby jeszcze nitro :decayed: tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz kamerę do podglądu ? nie wiem jaką mam kupić, albo jaką należałoby kupić w rozsądnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak juz chcecie bawic sie w czyszczenie to zrobcie to jak nalezy, butelka i wezyk to bardzo kiepski pomysl ze wzgledu na cisnienie . Poza tym nalezalo by uzyc srodka ktory rozpusci ten gesty olej, nitro raczej tego nie zrobi. Ja mam cos takiego pod pistolet podlacza sie sprezone powietrze , do zbiorniczka lejemy co chcemy a na koncu wezyka jest dysza rozpryskowa .

IMAG0024.jpg

---------- Post dopisany at 20:48 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ----------

Co do kamerki to ja uzywam cos takiego

kamera.jpg

ale mysle ze taka za 150zl z allegro pod USB wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie zakładać nowego tematu mam pytanie czy jak mam wlany olej 10w 40 mogę zmienić na 5/40 ?

dodam że auto było serwisowane przez wcześniejszego właściciela i cały czas lany był shell 5w 30 auto ma przejechane 300 tyś a dodam tylko że na 10 w 40 auto przejechało dopiero tysiąc km, poprzedni właściciel wymienił na gęściejszy olej tylko z oszczędności przed sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przyszłym tygodniu będe wymieniać olej.. teraz pytanie.. na jaki ? Mam teraz zalany Elf 5w40 i myślę nad zmianą na Valvoline 10w40.. co tym myślicie ? Ewentualnie Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podepnę pytanko. mam zalany olej castrol 0w40 ale chce zmienić np na motul 5w40. ile muszę kupić oleju i czy muszę zrobić płukanie silnika? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do silnika wchodzi ok. 4,3 L więc nie obejdzie się bez 5 L bańki. Resztę będziesz miał na dolewki o ile masz problem olejowy...chociaż jeśli masz ten problem to niecały litr z pewnością na dolewki nie wystarczy. Co do płukania...ja nie płukałem a różnicę w pracy silnika poczułem od razu...zaczął pracować jakby trochę ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem olej z Elf 5w40 na Motul 5w40 8100 x-clean i też zauważyłem jakby lepszą prace silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...