Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi


Może jest to wynikiem płukania silnika ze starego oleju, kiedy poprzedni właściciel zmian oleju standrdowo często/gęsto nie robił.

długo sie wypłukuje taki stary osad po oleju, sam podobnie mam, juz ktoras wymiana i widze ze jest powoli lepiej :), ja uzywam millersa 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja dokładnie na odwrót...na 5w40 kontrolka oil min co 100 km mimo że poziom na bagnecie nie na to nie wskazywał. Teraz na 10w40 i nie dośc że kontrolka nie daje sygnału to oleju nie ubywa. Po przejechaniu 6000 km na bagnecie poziom mierzony po 2 godzinach od wyłączenia silnika jest ok. 2 mm poniżej max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Moja Audi wciąga ok. 0,5 l / 2000 km ( olej Castrol 5W40). Niedługo będę zmieniał olej i chciałem zapytać co sądzicie o zmianie na 10w60? Może miał ktoś jakieś doświadczenie z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego powiedzieć dlaczego? Wczoraj zasugerował mi mój mechanik, że może lepiej zalać syntetyk 10w60 niż półsyntetyk 10w40, stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest olej do silnika Twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego powiedzieć dlaczego? Wczoraj zasugerował mi mój mechanik, że może lepiej zalać syntetyk 10w60 niż półsyntetyk 10w40, stąd moje pytania.

wejdź na stronę jakiegokolwiek producenta oleju i kliknij zakładkę "dobierz olej"...wyskoczy cała kombinacja produktów nadających się do tego silnika. Sprawdziłem na stronie Motula...nie ma nic o 10w60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego powiedzieć dlaczego? Wczoraj zasugerował mi mój mechanik, że może lepiej zalać syntetyk 10w60 niż półsyntetyk 10w40, stąd moje pytania.

wejdź na stronę jakiegokolwiek producenta oleju i kliknij zakładkę "dobierz olej"...wyskoczy cała kombinacja produktów nadających się do tego silnika. Sprawdziłem na stronie Motula...nie ma nic o 10w60

Rozumiem. Sprawdziłem. Chyba bardziej będę się skłaniał ku jakiemuś Motulowi 10w40 albo Valvoline 10w40. Sporo osób pisze, że na tych olejach Audi bierze mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bierze mniej, parę osób też to potwierdza. Do silnika wolnossącego dobrej jakości 10w40 nie jest złym wyborem, zwłaszcza, że silniki od VW/Audi nie są silnikami "ścisłymi" i lanie mega rzadkich olejów jest trochę kłopotliwe z punktu widzenia zwiększonego poboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy

Na olej 10w60 wczoraj. Czytałem co piszecie na temat Castrola ze zostawia syf. No i dzisiaj poszedłem ściągnąłem pokrywę a tam czysciutko

Na olej 10w60 wczoraj. Czytałem co piszecie na temat Castrola ze zostawia syf. No i dzisiaj poszedłem ściągnąłem pokrywę a tam czysciutko

Oryginalny olej do tego silnika taki jaki powinien być to jest VAPSOIL1040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem ciekawą stronkę updatowaną prze jednego z forumowiczów:

http://www.leszekknorps.republika.pl/oleje.html

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asd_FejT_tW7dERaTFRUZGdUWFlRTEQyOTIyX0lCUWc#gid=0

zapisane są tam parametry olejów, m.in. parametry lepkościowe dla dwóch skrajnych wartści temp., tj.: dla 100st i dla -40st

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem te wypowiedzi jedni pisza o polsytetyku drudzy pisza ze po nagrzaniu oleju polsyntetyk ma gorsze wlasciwosci od syntetyka i nie wiem o co chodzi...

sami inżynierowie i chemicy :):P prawie kazy olej ma takie same wlasciwosci przy tem.90 stopni

15euro za litr ?

srednio 15 euro za litr

Możesz kolego powiedzieć dlaczego? Wczoraj zasugerował mi mój mechanik, że może lepiej zalać syntetyk 10w60 niż półsyntetyk 10w40, stąd moje pytania.

wiesz co daj sobie spokoj z tym olejem 10w 60 wywalisz za shella 10w60 70 zl za litr lub szajsu 10w60 Castrola za okolo 60zl i nic i tak nie da.Zalej Motulem 10w40 jest lepszy i tanszy od Castrola (bp oil to samo co castrol)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ALT na motulu 6100S+ 10w40 spisuje się bez zarzutu. Brak ubytków oleju, silnik pracuje cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 5W40...masakra, kontrolka oil min wyła co 100ml, a na bagnecie też ubywało. A na 10w40 cisza i trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kontrolką spokój. Bierze 0.7 na 1000 km. Motul 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany,

Jeżdzę na Castrolu 5W30 i kurdę oleju nie znika. Na 1000km dolałem setkę dosłownie. Słyszałem, że ten olej jest mocno średni no ale poprzedni właściciel taki lał, a mnie wymiana czeka za 20dni i powoli się zaczynam rozglądać za czymś konkretnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...