Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

5W to syntetyk

10W to polsyntetyk

15W50 rozumiem ze to minerał ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc tak zrobie wymienie olej na ten co napisałeś i zobaczymy pozdrawiam...

Wiatm mam takie pytanko czy można mieszać oleje mam zalany teraz olejem Total Quartz 5W40 i wiadomo że alt bierze olej i dostałem olej Lotos Quazar 5W40 czekam na szybką odp pozdrawiam

witam. kolego ogólnie ryzykowne jest mięszanie oleji obojętnie jaka to lepkość itd... dużo ci bierze oleju na 1000 tyś km.?? wylej z silnika ten olej, dla altów polecam olej motula 5w40 lub 10w40 już w zależności na jakim kto jeżdzi. ale sam jeżdzę na tym oleju i powiem ci szczerze że mniejsze zużycie oleju jest. a sprawdzałeś odmy itdd czy są ok u ciebie.?? pozdrawiam Rafał

Jak możesz napisz mi dokładna nazwę tego oleju bo jak patrzyłem jest kilka rodzajów. Ja mam teraz zalany 5W40 total Quartz. I który jest lepszy MOTULA 5W40 czy 10W40 pozdrawiam..... Z góry dzięki za opd

powiem ci tak 5 w to pelny syntentyk a 10 w to półsyntentyk czyli bardziej uszczelniający silnik gęstsszy jest olej od 5 w. więc jak ci coś bierze oleju to zalej sobie 10W40 . ja mam osobiscie taki wlany olej. i proponuję ci kupić ten olej. a dokładnie Motul 10W40 Synergie + cena okolo 110 zł za 5 litrów. i kup sobie odrazu filtr oleju Nann lub Knecht. bardzo dobre są to filtry i nie drogie. bo ja kupowałem do mojego alta nanna za 23 zł z rabatem. nie kupuj tylko filtrona. pozdrooo

i zobaczysz że będziesz miał różnicę jak chodzi o poziom oleju. i powiem ci szczerze żę te silniki nie są że tak powiem do szybkiej jazdy chodzi mi o szybkie ruszanie z wysokich obrotach, spróbuj pojezdzic max do 2,5 tyś obrotów tak do 90 km/h max jezdzij to zobaczysz ze będziesz miał poziom dłużej w normie. ja mam u siebie chociażby tak. pozdroo

nan to kaszki dla dzieci robi chodziło CI kolego o filtry Mann :wink: Faktycznie dosyć dobre :hi:

Do ALT najlepszy olej to taki którego będzie brał najmniej :decayed: Przestałem z nim walczyć leję i śmigam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc tak zrobie wymienie olej na ten co napisałeś i zobaczymy pozdrawiam...

Wiatm mam takie pytanko czy można mieszać oleje mam zalany teraz olejem Total Quartz 5W40 i wiadomo że alt bierze olej i dostałem olej Lotos Quazar 5W40 czekam na szybką odp pozdrawiam

witam. kolego ogólnie ryzykowne jest mięszanie oleji obojętnie jaka to lepkość itd... dużo ci bierze oleju na 1000 tyś km.?? wylej z silnika ten olej, dla altów polecam olej motula 5w40 lub 10w40 już w zależności na jakim kto jeżdzi. ale sam jeżdzę na tym oleju i powiem ci szczerze że mniejsze zużycie oleju jest. a sprawdzałeś odmy itdd czy są ok u ciebie.?? pozdrawiam Rafał

Jak możesz napisz mi dokładna nazwę tego oleju bo jak patrzyłem jest kilka rodzajów. Ja mam teraz zalany 5W40 total Quartz. I który jest lepszy MOTULA 5W40 czy 10W40 pozdrawiam..... Z góry dzięki za opd
powiem ci tak 5 w to pelny syntentyk a 10 w to półsyntentyk czyli bardziej uszczelniający silnik gęstsszy jest olej od 5 w. więc jak ci coś bierze oleju to zalej sobie 10W40 . ja mam osobiscie taki wlany olej. i proponuję ci kupić ten olej. a dokładnie Motul 10W40 Synergie + cena okolo 110 zł za 5 litrów. i kup sobie odrazu filtr oleju Nann lub Knecht. bardzo dobre są to filtry i nie drogie. bo ja kupowałem do mojego alta nanna za 23 zł z rabatem. nie kupuj tylko filtrona. pozdrooo

i zobaczysz że będziesz miał różnicę jak chodzi o poziom oleju. i powiem ci szczerze żę te silniki nie są że tak powiem do szybkiej jazdy chodzi mi o szybkie ruszanie z wysokich obrotach, spróbuj pojezdzic max do 2,5 tyś obrotów tak do 90 km/h max jezdzij to zobaczysz ze będziesz miał poziom dłużej w normie. ja mam u siebie chociażby tak. pozdroo

nan to kaszki dla dzieci robi chodziło CI kolego o filtry Mann :wink: Faktycznie dosyć dobre :hi:

Do ALT najlepszy olej to taki którego będzie brał najmniej :decayed: Przestałem z nim walczyć leję i śmigam :decayed:

Dobrze mówi :wink:

...chociaż po zmianie na motul 10w40 6100s+ zauważyłem jeszcze mniejsze zużycie niż na poprzednim oleju jakim był valvoline maxlife 10w40.

...ale jak to ktoś wyżej napisał...nie ma reguły co by się nie zalało to i tak trzeba dolewać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam się pochwałę ze ja jeździe na oleju lany w Holandii 5w30 i juz zrobiłem 3 tys od wymiany i dolalem 0.5litra a moja audi ma przejechane 215 tys to chyba dobry wynik :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem polecony na forum Liqui Moly 10w40 mos2 i niestety bierze tyle ile brał, czyli 0.5l na 1000 km. Jeżdzę dość spokojnie, poza miastem, max 120km/h. Pozostaje sprzedać auto, albo lac olej. Leje, bo auto fajne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeździe tak jak chce czyli jak chce depnac to depne i nie patrze na spalanie trzeba się cieszyć samochodem i ja to robię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki polecacie olej kupić 10w40.

1. Motul

2. Valvoline

3. Może coś innego?

Na Mobilu bierze mi jakieś 250-300 ml na 900-1000 km. A i tak wymiana się zbliża.

pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy leją motula, wybrani valvoline.

wygląda na to że jeden i drugi jest dobry.

przy następnej wymianie sam sprawdzę valvolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma ten sam silnik i brak problemu z poborem oleju. ma aktualnie olej LIQUI MOLY 10w40 z dwusiarczkiem molibdenu, bardzo dobra sprawa, dzieki temu dodatkowi olej nie spływa tylko osiada na sciankach i silnik nie jest odpalany na sucho. polecam. dodam ze LIQUI MOLY ma fajne produkty, mozesz sobie kupić plukanke, dolewasz do starego oleju, chodzi na wolnych obrotach jakies 15 min i potem spuszczasz stary olej razem z brudami. jednym slowem oczyszczasz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje motul? Bo na allegro widzę po mniej więcej 100 zł 5L. Nie wydaje się za tanio?

I ma ktoś może sprawdzonego sprzedającego oleje na allegro?

Edytowane przez przemek1259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po kupieniu auta zalałem silnik olejem Elf 5w40 i łykał mi z 0,5l na 600 km.. przy następnej wymianie zmieniłem na Motula 8100 x-clean 5w40 i wynik poprawił się, 0,5l na 1000km, zbliża się kolejna wymiana oleju i wczoraj kupiłem Motul 10w40 Synergie+, filtr oleju z aso, zobaczymy czy coś się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał że do hydrauliki 5W40 i popieram go. W poprzednim aucie o tym nie wiedziałem i lałem 10W40. Hydrauliczne popychacze najlepiej się czują na 5W30 lub 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwusiarczek mobildenu można dokupić osobno i dodać do każdego oleju. Nie jestem pewien czy ma to zbawienny wpływ na badziewie pierścienie, może je zakleic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto przed zmiana oleju zrobić płukankę LIQUI MOLY ?

nie przyniesie to odwrotnego skutku? znaczy że wyczyści i rozszczelni silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalać nic się nie stanie

Tapnięte z SGS5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wymianę robię plukanke liqui molly engine flush i szału nie robi. Nafta robi robotę :)

Dolej 200ml i 15 minut na wolnych obrotach. Nic złego się nie stanie. Zwykła nafta oświetleniowa to jeden ze składników oleju, ma właściwości czyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po płukance naftą i czyszczeniu miski olejowej dam znać jak zrobię parę km czy jest poprawa :D i jeszcze przed wymianą oleju zalewałem tłoki naftą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki trzeba by conajmniej tydzień podlewać żeby był efekt, dobrze kombinujesz kolego. Smok wyglądał jak mój?

b410d9250935efcaa7de77dad40cc97e.jpg

Po zabiegach i modzie na trasach zero ubytku, nawet milimetr. Ubywa tylko na mieście. Zalany olej motul x-cess 5w40. Dziwny przypadek... Czym radzicie zalać? Dlaczego ubywa tylko na mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...