Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 1.8 T 180KM (AJL) czy 2.6 v6 ? Co lepsze?


mamci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może pytanie trochę "laickie" ale jak w temacie: co lepsze pod względem osiągów? Wiadomo v6 - dźwięk i ogólna kulturka pracy biją 1.8, ale mowa tu o osiągach. Który z nich lepiej się zbiera, lepiej przyspiesza. Domyślam się, że odpowiedzi będzie tyle za i tyle przeciw co użytkowników tych poszczególnych jednostek, ale prosiłbym o jakąś obiektywną ocenę. Oczywiście mowa tu o "ośce". Pomińmy także "łącznika" pomiędzy kierownicą, a asfaltem. Ze wszystkich możliwych danych technicznych jakie znalazłem w sieci wynika, że to jednak AJL ma lepsze osiągi (0-100, moment, PS, itp.) Pytanie kieruje tak z "głupia franz" w wyniku sprzeczki ze znajomym.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 turbo :good:

wiem coś, miałem wcześniej 2.6 chodzi ładnie ale taki trochę muł z niego, co innego jeśli chodzi o awaryjność i wytrzymałość, tu wydaje mi się 2.6 duuuużo lepszą jednostką,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada z obserwacji co poczyniają moi ziomkowie z Gliwickich

1,8 T to silniki bardzo podatne na znaczne podnoszenie mocy

polecam oglądnięcie :a4fan: kolegi o nicku: gregory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że porównywanie silników 150 i 180KM nie ma większego sensu. Co innego ABC i AEB przynajmniej moc ta sama... Swoją drogą jak wypada takie porównanie? Proszę tylko o opinie tych którzy takimi autami jeździli - bo pisanie mój jest najlepszy, bo taki mam, nie ma sensu...

PS. Mój ABC jest najlepszy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem moment obrotowy dostępny praktycznie z samego dołu zdecydownie wygrywa z kultura pracy.. :wink4: inni znowu będą za wytrzymałoscia wolnnossaka niż za "wysilona" jednostką - jedny słowem zalezy czego oczekujesz od auta.. jestem za turbo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.6 to starsza konstrukcja i nie pisz kolego ze zabytek bo 2,4 i 2,8 to rozbudowa 2,6 a nie nowe silniki, ja bym szukał ładnegio ale v6 2.4 lub 2.8 30 v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja stawiam na AJL :D bo sam nim jezdze od roku

poczatkowo mialem problem z doladowaniem ale teraz chodzi jak burza hehe

a i spalanie nie masakrycznie wielkie :D

silnik elastyczny i kreci sie do prawie 7000

AJL rzadzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem abc w 80 b4 avant quattro a teraz jest aeb 1,8t w a4 po chipie na 180 ps. ABC troszke muł jak na ta pojemność, skoda superb 2.0 tdi przy 200 kmh zaczęła mi odjeżdżać powoli do przodu :shocked:, ale za to bardzo elastyczny praktycznie od 1200 obr silniczek ładnie ciągnął. Za to aeb ma turbodziure, lecz na wyższych obrotach lata... po pomiarach 7,3s do 100kmh wyszło, mazda cx7 260ps została powolutku z tyłu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek V6 bezcenny :good:,2.6-bezawaryjny i tani w utrzymaniu,tylko zmiana oleju i do przodu,1,8 T napewno lepszy ale trzeba sie liczyc z turbina i innymi gratami zwiazanymi z doladowaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wajhman - chyba sie nogą odpychałeś :polew:

nie wiem z czego się nabijasz, cx7 260 ps ma przyśpieszenie 8s do 100 wg danych producenta. A mój aeb po chipie schodzi do 7,3s

Nie wierzysz to nie, ja wiem jak jest informuje i nie ściemniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kilku zwolenników AJL-a. Brat mój ma identyczna jak ja tylko 2.8i jakie moje porównanie 1.8T 180 koni i 2.8 190? Idą niemal identycznie, średnie spalanie 1.8T ok 10 litrów a 2.8 ok 15 litrów. Przy większym obciążeniu górę bierze 2.8 oraz plus że nie ma turbo dziury. Do tego 2.8 ma fajny dźwięk. Osiągami są porównywalne bo 2.8 jest cięższy. Każdy wybiera co chce i na co go stać. Ogólnie z AJL-a jestem cholernie zadowolony a jeżdżę już ok 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T lub 2.8 quattro :good::kox: 2.6 sobie odpuśc.....

1.8T albo 2.4 :good: :good:

oczywiście wszystko w Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T lub 2.8 quattro :good::kox: 2.6 sobie odpuśc.....

hehe odpuszczać nie mam co bo od roku jest AJL :D

od roku? albo ja jestem idiotą albo Ty nie pamiętasz kiedy kupiłeś auto :naughty:

28 Październik 2009, 22:57 założyłeś ten temat :gwizdanie:

ale to nic, ważne że dobrze wybrałeś bo osiągi lepsze a spalanie mniejsze niż w 2.4/2.6 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T lub 2.8 quattro :good::kox: 2.6 sobie odpuśc.....

hehe odpuszczać nie mam co bo od roku jest AJL :D

od roku? albo ja jestem idiotą albo Ty nie pamiętasz kiedy kupiłeś auto :naughty:

28 Październik 2009, 22:57 założyłeś ten temat :gwizdanie:

ale to nic, ważne że dobrze wybrałeś bo osiągi lepsze a spalanie mniejsze niż w 2.4/2.6 :wink4:

tak tak temat zalożony w październiku 2009, a auto kupiłem w marcu 2009 - napisałem wyraźnie "Pytanie kieruje tak z "głupia franz" w wyniku sprzeczki ze znajomym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien znajomych :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...