Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HID xenony pytanko [a4-2000]


maciek2,5V6

Rekomendowane odpowiedzi

Odpukać to nie czepiają się. Myślę że za dużo osób jeździ bez spryskiwaczy. A z przeglądami nie ma problemu :wink:[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 23:13 _________________________________________________spryskiwaczy nie mam :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledziełem całe forum (nie tylko te) odnośnie montowania zestawów HID, i niepotrzebnie bo teraz jestem całkowicie nie zdecydowany. Nie chce mieć problemu z miskami ani na przegladach z drugiej strony widocznośc i wyglada autka zmienia sie djametralnie.

Mam niunke po lifcie koniec 99r z lampami valeo soczewkowe, widział ktoś w takich lampach te zestawy hid?

wspomóżcie mnie w decyzji :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledziełem całe forum (nie tylko te) odnośnie montowania zestawów HID, i niepotrzebnie bo teraz jestem całkowicie nie zdecydowany. Nie chce mieć problemu z miskami ani na przegladach z drugiej strony widocznośc i wyglada autka zmienia sie djametralnie.

Mam niunke po lifcie koniec 99r z lampami valeo soczewkowe, widział ktoś w takich lampach te zestawy hid?

wspomóżcie mnie w decyzji :tongue:

Mam takie same reflektory soczewkowe i dzis, najpozniej w poniedzialek dotrze do mnie zestaw HID 6000K. Jesli masz soczewki to wydaje mi sie ze nie ma sie co zastanawiac, tylko bierz taki zestaw i montuj :afro: . Pamietaj tylko o wyregulowaniu swiatel, a np jadac noca ustawiaj je o 1 poziom nizej. Soczewki daja akurat bardzo wyrazne odciecie swiatla i bez problemu mozna je ustawic. Co innego jak masz reflektor z tarka. Tam nie da sie przewidziec jak sie bedzie mocny strumien swiatla rozchodzil, a tarka jest specjalnie dobrana pod moc zarowek halogenowych. Widzialem ostatnio taka astre stara i koles tam chyba wsadzil 8000K bo byla jedna ostroniebieska plama zamiast reflektora.

Wracajac do HIDow to plusem jest to ze w zasadzie w kazdej chwili mozna go szybko zdemontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek2,5V6 kup komplet normalne zarniki D2S+przetwornice i po sprawie. Tylko wczesniej sprawdz na oznaczenia na lampie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te HID zestawy nie powoduja przypadkiem zaklocen w odbiorze FM w radiu ? U mnie po zalozeniu powstaly szumy w radiu. Czy to normalne?

Ja też mam HIDy i nic takiego się nie dzieje... :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj załozyłem bixenon do swojej. Mam fis'a i nic nie drze mordy ze awaria... Tzn jak podepniesz : jedna strona ksenon a druga zarówka bedzie darł ... On wychwytuje czy idzie taki sam prąd na strony... Jesli tak to siedzi cicho ... Swoją drogą : jak masz dac prawie 600 zł to kup człowieku soczewki ksenonowe + palniki i przetwonice i zrób to porządnie...

A jesli nie chce Ci sie (nie umiesz itp) to kup którys zestaw z tych tandet i włoz ... Będzie ok a komp nic nie bedzie sie darł...

Te zestawy w soczewkach jeszcze toleruje jesli ktos sobie to potem podreguluje... Bo typów z tymi gównami w zwykłych reflektorach to jakbym mogł to :rant: :bicz3: :bicz::bicz2:

Oslepiają cholernie :( W soczewce bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niunke po lifcie koniec 99r z lampami valeo soczewkowe i zestaw hid jedynym powodem jakim założyłem zestaw hid to słaba widocznosc przy zwykłych zarowkach , a probowałem juz różnych żarówek,mam 4300k i myśle ze to najlepsza barwa,nie mam zadnych problemów na kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz soczewki to ujdzie ;) 4300 to najlepsza opcja do OSWIETLENIA drogi... Przy 6000 juz widac spadek efektywnosci w oswietleniu... Przesialdem sie z 4300 na 6000 i zauwazalnie spadła widocznosc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki. Tak sie przygladam tej rozmowie i powiem tak, tez niedawno zalozylem zestaw hid i bylem tez na przegladzie. Gosciu mi sie tylko zapytal, " aa czy wie Pan ze nie moze Pan miec takich lamp" a ja mu na to ze teraz juz wiem :P podpisal i pojechalem. Podobno jak sie ma soczewki to sie nie czepiaja, co innego jak by do zwyklych lamp to dac. Aaa mam jeszcze jedno pytanie, zalozylem lapy po lifcie, powiedzcie mi jakie musze miec te silniczki regulacji swiatel zeby mi sie tam zmiescily ?? moze jakis link... Dzieki z gory za pomoc !! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem miesiac temu 50w 6000k i musze powiedzic ze jak dla mnie jest troche za niebiesko, zastanawiam sie nad zmiana na 4300k ale najpierw musial bym zobaczyc jak wygladaja, poza tym sa o niebo lepsze niz normalne swiatla .

Mick jak jestes w UK moze wpadl bys kiedys na spota to bym sobie zobaczyl 4300k??

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,1204.315.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4300 swieci idealnie na biało dając jednoczesnie najlepsze oswietlenie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam sie do tematu z pytaniem,wie ktos moze jaka jest temperatura swiatla w zwyklej zarowce halogenowej 55w??? Poniewaz mysle tez o wlożniu HID-ów lecz posiadam lampy soczewkoew o przesłonie plastikowej(zamiast szklanej).

I tu drugie pytanie czy nic sie nie stanie z plastikowa przeslona i z czla lampa jezeli wsadze HID-y o temperaturze 6000K lub 8000k???

Jeszcze jedno pytanie czy przy temperaturze 6000K widac juz bardzo niebieskie swiatlo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam sie do tematu z pytaniem,wie ktos moze jaka jest temperatura swiatla w zwyklej zarowce halogenowej 55w??? Poniewaz mysle tez o wlożniu HID-ów lecz posiadam lampy soczewkoew o przesłonie plastikowej(zamiast szklanej).

I tu drugie pytanie czy nic sie nie stanie z plastikowa przeslona i z czla lampa jezeli wsadze HID-y o temperaturze 6000K lub 8000k???

Jeszcze jedno pytanie czy przy temperaturze 6000K widac juz bardzo niebieskie swiatlo???

Lampa wyładowcza nie zamienia energii na ciepło tylko na światło. Oczywiście nie w takim stopniu jak halogen. Takze o plastik nie masz sie co martwić. To sa temp. barwowe światła, a nie temp. nagrzewania sie żarówki.

Zreszta tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18351.0.html jest sporo informacji o xenonach i dlaczego lepiej założyć ori zestaw xenonowy niż chińszczyzne HID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Aaa mam jeszcze jedno pytanie, zalozylem lapy po lifcie, powiedzcie mi jakie musze miec te silniczki regulacji swiatel zeby mi sie tam zmiescily ?? moze jakis link... Dzieki z gory za pomoc !! :a4fan:

Silniczki mają oznaczenie 1J0941295B lub 1j0941295F oba pasują na allegro cena waha sie od 30-60 zł za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa wyładowcza nie zamienia energii na ciepło tylko na światło. Oczywiście nie w takim stopniu jak halogen. Takze o plastik nie masz sie co martwić. To sa temp. barwowe światła, a nie temp. nagrzewania sie żarówki.

Zreszta tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18351.0.html jest sporo informacji o xenonach i dlaczego lepiej założyć ori zestaw xenonowy a chińszczyzne HID.

Ale chyba w jakims stopniu lampa sie nagrzewa???

I czy to nagrzewanie bedzie wzrastac w zaleznosci jaki zestaw HID-ów bym założył (czyli 6000K 8000K 10000K)??? :shocked:

Czy kompletnie nie martwic sie i wkladach obojetnie które,bo nie widzi mi sie po jakims czasie wymieniac lamp??? ;(

Zgóry dzieki za odpowiedz :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie napisano ze ksenonowy palnik wydaje duzo mniej ciepła niz halogenówy :gwizdanie: no chyba ze ja jestem głupi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...