Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] jaką nawigację GPS kupić?


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest jakaś różnica: Lark 35.5 a Lark 35.5c, co oznacza to c? Czy ten Lark nadaje się również do nawigowania za granicą, jak się sprawdza poza granicami Polski?

[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 11:25_________________________________________________A co myślicie o Lark 35.7?

Podpowiedzcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś różnica: Lark 35.5 a Lark 35.5c, co oznacza to c? Czy ten Lark nadaje się również do nawigowania za granicą, jak się sprawdza poza granicami Polski?

[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 11:25_________________________________________________A co myślicie o Lark 35.7?

Podpowiedzcie!

Larka 35.7 dostałem z neozarazą. Ale jestem zadowolony. Rozmiar wyświetlacza jest w sam raz, szybko wyszukuje satelity itd.

Btw wiem jak go odblokować :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Lark 35.7 sprawdzi sie za granicami naszego kraju? Czy obsłuży mapę nie tylko Polski ale i europy?

jeśli automapa chodzi to będzie śmigać... trochę wolniej ale w ruchu nie będzie to przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Chyba zdecyduje się na tego Larka 35.7. W sklepie Electro World widziałem go dzisiaj w cenie 189 zł. To chyba sie opłaca...?

Dokup jeszcze do niej kartę pamięci. A później prześlę Ci przepis na odblokowanie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam tomtoma, a garmina wrecz odwrotnie.

a niby dlaczego ? ja jeżdżę na garminie i jestem mega zadowolony :evil:

Panowie nie żadne tom tomy czy garminy nawet z GP mapą tylko AUTOMAPA XL jeśli chodzi o Polskę!!!!

Nie będę się znowu rozpisywał na kilka stron czemu ta mapa a nie tamta, na wszystkich jeździłem i nie ma mapy która jest tak często aktualizowana i dokładna jak Automapa.[br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 23:55_________________________________________________

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna nawigacji GPS. Będzie to moja pierwsza nawi i raczej będę jej używał w Polsce. Nastawiam się raczej na wgranie AutoMapy czy jakiejś innej mapy do zakupionego urządzenia, więc nie ma co patrzeć na jej zawartość. Maksymalny pułap finansowy to ok 300 zł. Mam na oku 3 rodzaje, a mianowicie:

1) Mio Moov 200

2) Lark 35.5

3) Pentagram Nomad 35 P5230

Czy może ktoś mi pomóc z wyborem i podpowiedzieć, która lepsza? A może ktoś ma jakieś lepsze propozycje? Jestem kompletnym laikiem pod tym względem. Poszperałem trochę po internecie ale tak naprawdę nie wiem którą wybrać. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Chcesz na pewno 3,5" wyświetlacz :?:

Do 300zł kupisz już kilka ciekawych opcji, chociażby Lark 43.1 z większym ekranem i jest odblokowany, nie musisz nic "kombinować" tylko jedną rzecz się ustawia w ustawieniach automapy aby złapał sygnał gps.

Co do tych 3 modeli to zdecydowanie bierz mio 200pl najlepszy pod względem elektroniki (wyświetlacz itd) lark 33.5 często wracał u mnie na serwis także odradzam, dopiero w wyższych modelach zmienili elektronikę.

Na mio 200pl spokojnie pojeździsz 2,5 roku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyświetlacza to wystarczy mi 3,5 cala. Myślę, że taka wielkość wystarczy. Nie potrzebuję większego.

Mówicie, że lepiej kupić Mio 200? Ale z tego co czytam na necie to chyba ma takie same parametry co Lark 35.5c i 35.7.

A ten Lark 35.7 nie jest odblokowany (podobno wszystkie larki są odblokowane), to jak to jest?

Powiem, że faktycznie zastanawiam sie nad tym Mio 200 bo faktycznie duzo czyta się, że Larki mają jakieś problemy, a jak już to tylko nieliczni użytkownicy piszą, że ta nawi nie sprawia problemu. Ale nie ukrywam, że chciałbym kupić nawi jak najtaniej. A z drugiej strony skoro ma mi się potem cos zrypać to chyba lepiej dołożyć klilka zł i kupić coś co jest dobre.

Na Allegro nawet dość tanio kupi się taką Mio 200 nawet do 230 - 250 zł tylko, że z jakąś mapą Copernicus ( co to w ogóle za mapa :shocked:). Jak myślicie wrto Mio 200 z tą mapą za takie pieniądze?[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:24_________________________________________________PABLO

co masz na myśli mówiąc, że "dopiero w wyższych modelach zmienili elektronikę" tzn. w których? Czy ten Lark 35,7 to jeden z tych modeli? Warto go kupić za niespełna 200 zł? Skoro pracujesz w serwisie to wiesz czy ten konkretny model też jest wadliwy.

Podpowiedz.[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:47_________________________________________________Mam jeszcz jedno małe pytanko. Co sądzicie o Mio moow m300? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyświetlacza to wystarczy mi 3,5 cala. Myślę, że taka wielkość wystarczy. Nie potrzebuję większego.

Mówicie, że lepiej kupić Mio 200? Ale z tego co czytam na necie to chyba ma takie same parametry co Lark 35.5c i 35.7.

A ten Lark 35.7 nie jest odblokowany (podobno wszystkie larki są odblokowane), to jak to jest?

Powiem, że faktycznie zastanawiam sie nad tym Mio 200 bo faktycznie duzo czyta się, że Larki mają jakieś problemy, a jak już to tylko nieliczni użytkownicy piszą, że ta nawi nie sprawia problemu. Ale nie ukrywam, że chciałbym kupić nawi jak najtaniej. A z drugiej strony skoro ma mi się potem cos zrypać to chyba lepiej dołożyć klilka zł i kupić coś co jest dobre.

Na Allegro nawet dość tanio kupi się taką Mio 200 nawet do 230 - 250 zł tylko, że z jakąś mapą Copernicus ( co to w ogóle za mapa :shocked:). Jak myślicie wrto Mio 200 z tą mapą za takie pieniądze?[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:24_________________________________________________PABLO

co masz na myśli mówiąc, że "dopiero w wyższych modelach zmienili elektronikę" tzn. w których? Czy ten Lark 35,7 to jeden z tych modeli? Warto go kupić za niespełna 200 zł? Skoro pracujesz w serwisie to wiesz czy ten konkretny model też jest wadliwy.

Podpowiedz.[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:47_________________________________________________Mam jeszcz jedno małe pytanko. Co sądzicie o Mio moow m300? Warto?

Nie pracuje w serwisie tylko sprzedaję setni różnych navigacji :)

Co do larka 35.7 to już go nie zamawiałem bo jednak przez ostatnie 2 lata coraz mniejsze jest zainteresowanie nawigacjami 3.5", praktycznie to samo co poprzednie modele różniący się wgraną nowszą mapą ale też trzeba bo w banalny sposób odblokować.

Ja pozostał bym jednak przy mio 200pl bo to jest model który masowo się sprzedaje (nadal bo już 1.5 roku) i jest SPRAWDZONY :wink4:

Co do mio m300 - zapomnij, dlaczego :?:

Po 1: Jest zablokowana - producent zablokował ją z tego tytuły że jego poprzednik 200pl zrobił kariere na automapie :decayed:

2: Nie ma wyjścia na kartę pamięci i nic nie wgrasz.

3: Jeździsz tylko na mapach które ma wgrane w sobie i korzystasz z nie drogich później aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyświetlacza to wystarczy mi 3,5 cala. Myślę, że taka wielkość wystarczy. Nie potrzebuję większego.

Mówicie, że lepiej kupić Mio 200? Ale z tego co czytam na necie to chyba ma takie same parametry co Lark 35.5c i 35.7.

A ten Lark 35.7 nie jest odblokowany (podobno wszystkie larki są odblokowane), to jak to jest?

Powiem, że faktycznie zastanawiam sie nad tym Mio 200 bo faktycznie duzo czyta się, że Larki mają jakieś problemy, a jak już to tylko nieliczni użytkownicy piszą, że ta nawi nie sprawia problemu. Ale nie ukrywam, że chciałbym kupić nawi jak najtaniej. A z drugiej strony skoro ma mi się potem cos zrypać to chyba lepiej dołożyć klilka zł i kupić coś co jest dobre.

Na Allegro nawet dość tanio kupi się taką Mio 200 nawet do 230 - 250 zł tylko, że z jakąś mapą Copernicus ( co to w ogóle za mapa :shocked:). Jak myślicie wrto Mio 200 z tą mapą za takie pieniądze?[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:24_________________________________________________PABLO

co masz na myśli mówiąc, że "dopiero w wyższych modelach zmienili elektronikę" tzn. w których? Czy ten Lark 35,7 to jeden z tych modeli? Warto go kupić za niespełna 200 zł? Skoro pracujesz w serwisie to wiesz czy ten konkretny model też jest wadliwy.

Podpowiedz.[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:47_________________________________________________Mam jeszcz jedno małe pytanko. Co sądzicie o Mio moow m300? Warto?

Nie chciałem tego pisać, ale od jakiegoś czasu handluje nawigacjami.

Jak chcesz tanie i dobrze urządzenie tego typu i myślisz o instalowaniu różnych map to bierz LARK'a. Część modeli nie jest odblokowana, ale samemu można to zrobić w 10 sek :)

Jak używasz radia CB możesz mieć problem z zakluceniami wynikajacymi z ladowarki, ale to nie jest duzy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Larka 35.5 z AM na karcie SD. Navi malutka, ale można się przyzwyczaić do wyświetlacza. Obudowa strasznie CHINA, ale jaka cena taka jakość. Zakłóceń na CB nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Larka 35.5 z AM na karcie SD. Navi malutka, ale można się przyzwyczaić do wyświetlacza. Obudowa strasznie CHINA, ale jaka cena taka jakość. Zakłóceń na CB nie zauważyłem.

Czyli masz jedna z pierwszych wersji. Następne miały ładowarki które emitowały zakłócenia na CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyświetlacza to wystarczy mi 3,5 cala. Myślę, że taka wielkość wystarczy. Nie potrzebuję większego.

Mówicie, że lepiej kupić Mio 200? Ale z tego co czytam na necie to chyba ma takie same parametry co Lark 35.5c i 35.7.

A ten Lark 35.7 nie jest odblokowany (podobno wszystkie larki są odblokowane), to jak to jest?

Powiem, że faktycznie zastanawiam sie nad tym Mio 200 bo faktycznie duzo czyta się, że Larki mają jakieś problemy, a jak już to tylko nieliczni użytkownicy piszą, że ta nawi nie sprawia problemu. Ale nie ukrywam, że chciałbym kupić nawi jak najtaniej. A z drugiej strony skoro ma mi się potem cos zrypać to chyba lepiej dołożyć klilka zł i kupić coś co jest dobre.

Na Allegro nawet dość tanio kupi się taką Mio 200 nawet do 230 - 250 zł tylko, że z jakąś mapą Copernicus ( co to w ogóle za mapa :shocked:). Jak myślicie wrto Mio 200 z tą mapą za takie pieniądze?[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:24_________________________________________________PABLO

co masz na myśli mówiąc, że "dopiero w wyższych modelach zmienili elektronikę" tzn. w których? Czy ten Lark 35,7 to jeden z tych modeli? Warto go kupić za niespełna 200 zł? Skoro pracujesz w serwisie to wiesz czy ten konkretny model też jest wadliwy.

Podpowiedz.[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 10:47_________________________________________________Mam jeszcz jedno małe pytanko. Co sądzicie o Mio moow m300? Warto?

Nie chciałem tego pisać, ale od jakiegoś czasu handluje nawigacjami.

Jak chcesz tanie i dobrze urządzenie tego typu i myślisz o instalowaniu różnych map to bierz LARK'a. Część modeli nie jest odblokowana, ale samemu można to zrobić w 10 sek :)

Jak używasz radia CB możesz mieć problem z zakluceniami wynikajacymi z ladowarki, ale to nie jest duzy problem.

Po przeanalizowaniu wymagań kolegi doszłem do wniosku że najlepszą dla niego nawigacją będzie Navroad 360 bez map za takie pieniądze za jakie chce kupić, model który masowo się również sprzedaje w tym roku, ekran 3.5" ale jest najcieńszy ze wszystkich ponad 100 modeli jakie miałem w ofercie, odblokowany windows i mało awaryjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem navi i jak zobaczyłem nową cenę za mio moov 500(ok.349zł za nową w sklepie z mapą mio 2008, czy jakoś tak) to pomyślałem, że może będzie ok. Mapa potrzebna głównie do warszawy, ale czasem i w Polskę się pojedzie. Czy porównując ją do mio c720 jest duża różnica? Jakie możecie podać za i przeciw dla MOOV 500?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem navi i jak zobaczyłem nową cenę za mio moov 500(ok.349zł za nową w sklepie z mapą mio 2008, czy jakoś tak) to pomyślałem, że może będzie ok. Mapa potrzebna głównie do warszawy, ale czasem i w Polskę się pojedzie. Czy porównując ją do mio c720 jest duża różnica? Jakie możecie podać za i przeciw dla MOOV 500?

Dziękuję.

Mio 500Pl jest w tej chwili bardzo dobrą nawigacją gdzie ma wejście na kart SDHC 4/16GB, mapy są aktualne, zależy która seria jest wypuszczona ale juz z tego roku mapy są. Jaka jest wg mnie przewaga E-Mapy w mio nad Automapą :?: Taka że mio pokaże lepiej uliczki w małych miejscowościach, wsiach itd natomiast Automapa pokaże 2-3 drogi gł. na krzyż. Ale większe miejscowości to już zdecydowanie Automapa jest górą.

Na mio wszystko śmiga bardzo dobrze, TomTom, Automapa, AIGO, Garmin :)[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 23:11_________________________________________________

A co myślicie o NovRoad 360? Lepszy od Mio Moov 200?

Moją opinie już znasz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze maże coś powiedzieć o NovRoad 360?

Piszcie.

tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1312688.html

lub tu:

http://www.my-navia.pl/viewforum.php?f=165

- wpisz w wyszukiwarkę na dole "navroad 360"

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...