Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wędkarstwo


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - jako, że sezon w pełni, a ja jeszcze nie skompletowałem sprzętu, to chciałem się coś poradzić:

1. Szukam jakiegoś taniego, ale porządnego spinningu 2,70-3,0m o CW z przedziału 10-40g ze szczytową akcją do weekendowych wypadów na okonia/szczupaczka.

Szczerze polecam spiningi shimano (np catana) obok łódki to moja najlepsza inwestycja w sprzęt wędkarski, do tego kołowrotki też tej firmy.

Co do połowów to po 16 czerwca polecam Postomie koło Słońska (lubuskie) wyłowiłem tam kilkanaście szczupaków 40 + przy ogromnej liczbie wędkarzy i kłusoli każdy coś miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów :hi: końcu znalazłem temat o moim ulubionym hobby jakim jest wędkowanie.Każdą wolną chwilę spędzam z wędką w ręku fakt,że większość poza granicami naszego kraju-Ringsted oraz Soro.W kraju jeżdżę nad jeziora w okolicy Koszalin-Sławno-Polanów,jest tam naprawdę dużo pięknych polodowcowych jezior.

Czas na sprzęt jakim dysponuje: :gwizdanie:

odległościówka

-Jaxon XTPRO 3,9m do 30g. z kołowrotkiem DAM Super540FD

feeder

-Robinson Feeder Expert 3,9m do 180g.z kołowrotkiem Daiwa Regal 4000

okoń

-Mikado Taurus 2,7m od3do17g.z kołowrotkiem Spro

spinning

-Ron Tomson 2,7m od15do40g.z kołowrotkiem Mistral Tournament 3000

żywcówka

-Mistral Maveric 2,65 40-80g.z kołowrotkiem Mistral Feither 3000

morska

-Cupido Hard Spin 3,0m od100do200g.z kołowrotkiem Okuma Salina55

Teraz czas na zdjęcia :naughty:

hobby.jpg

hobby2.jpg

Sandał 3kg

sanda_1.jpg

Pstrąg tęczowy 3,5kg

pstr_g2.jpg

Taki se leszczyk

25042009035.jpg

lerszczyk.jpg

Sczupaki ok metra

29042009036.jpg

dwametrowce.jpg

Zdj_cie110.jpg

Zdj_cie112.jpg

Jestem w żywiole :> Pozdrawiam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, do stawku cos przynioslo szczupaka, sa rowniez karaski, i musze tego szczupaka wylowic bo mi zjada inne ryby :gwizdanie: Na co najlepiej go zlapac, bo cos nie bardzo mi chce brac, raz sie zlapal na robaka, albo chcial rybe zlapac i sie przez pomylke zlapal, wpuscilismy go spowrotem i teraz za cholere sie nie chce zlapac :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duży masz ten stawek,powiem Ci szczerze,że drapieżnik musi być w akwenie bo będziesz miał samą drobnicę.Naturalna selekcja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawek jest ok 7m x 4m, w lato jest ok 1,5-2m wody , wiem, ze powinien, ale chcialbym go wylowic dziada, a sie nie da :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby go na wędkę wytępić to marne szanse,przeciągnij siatką kilka razy o oczkach 2,5na2,5cm a potem wpuść okonia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbierz kolegów zarzućcie z jakieś 10-20 wędek na żywca i go wyciągniecie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nam pytanie odnośnie Sielpi i zalewu firlej gdzieś w okolicach Lublina, a mianowicie czy można tam normalnie łapać bez karty czy zaraz ktoś się awanturuje o brak karty, a może można wykupić jak na mazurach kartę np do połowu na dzień (weekend) Pozdro i czekam na odp :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nam pytanie odnośnie Sielpi i zalewu firlej gdzieś w okolicach Lublina, a mianowicie czy można tam normalnie łapać bez karty czy zaraz ktoś się awanturuje o brak karty, a może można wykupić jak na mazurach kartę np do połowu na dzień (weekend) Pozdro i czekam na odp :notworthy:

:polew: :polew: :polew: trzeba zapłacić wpisowe do PZK ( Polski Związek Kłusowników ) i już :polew: :polew: :polew:

a tak na poważnie to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie nam pytanie odnośnie Sielpi i zalewu firlej gdzieś w okolicach Lublina, a mianowicie czy można tam normalnie łapać bez karty czy zaraz ktoś się awanturuje o brak karty, a może można wykupić jak na mazurach kartę np do połowu na dzień (weekend) Pozdro i czekam na odp :notworthy:

:polew: :polew: :polew: trzeba zapłacić wpisowe do PZK ( Polski Związek Kłusowników ) i już :polew: :polew: :polew:

a tak na poważnie to nie wiem :)

Skoro nic sensownego nie miałes do powiedzenia trzeba było się nie pucowac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,śmigam nie długa na mazury na j dargin,może ktoś z kolgów był i moze sie podzielić jakimiś wskazówkami ,bede w miejscowości sztunort ,głownie spining[br]Dopisany: 29 Lipiec 2011, 09:53_________________________________________________Przepraszam ,SZTYNORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych częściach Polski ale u mnie bida jak nigdy

może nie jeździłem tak często jak kiedyś ale wyniki były mniej niż mierne

moim zdaniem to ta pogoda popieprzyła tegoroczne połowy

nie było nawet kilku dni pod rząd z jednakową pogodą i ciśnieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szczupaków nałowiłem że masakra fakt że nie duże największe 3,5 i 3,1 ale "bez ryby wróciłem może ze dwa razy" w cudzysłowie bo nie biorę wszystkiego co złowię.

Spininguję (w 90%) prawie cały sezon o on się jeszcze się nie skończył :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co ją złapałeś?

na kukurydze.na splawik.

No proszę.U mnie też siedziała ładna brzana ale po regulacji rzeki wszystkie się wyniosły.

Na ser nie próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole moja sprawdzona kukurydze. jeszcze do tego zyłka 0.16.dluga wedka.to jest walka.w tamtym roku nie zlowilem ani jednej bo tez rzeka byla zniszczona przez powudz. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przerzucam na karpie i amury ;) odstawiam ulubione feederki i zacznie się (mam nadzieję) grube łowienie ;) Póki co kompletuję sprzęt i już z utęsknieniem wypatruję wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...