Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wędkarstwo


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

...ale mi to przypomina wyprawę do sklepu rybnego, albo łowienie na lodowisku :> Wędkarstwo to wędkarstwo - tak to można karpia w wannie łowić przed Świętami :naughty:

that's fuckin' right... nigdy nie rozumialem funu z platnych stawow :naughty:

mazury, jeziorko, cisza, ptaszki cwierkaja... to jest klimat do wedki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis 5:30 raba i udalo sie wyciagnac pare kleników 40---50 cm :) ach jak te rybki walcza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis 5:30 raba i udalo sie wyciagnac pare kleników 40---50 cm :) ach jak te rybki walcza :naughty:

wiem coś o tym-waleczne bydle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no walaczą walczą, ale zobaczyłbyś jak walczy połmetrowy szczupak ;) hehe piękna sprawa

3 tygodnie temu na gumę.drugi rzut i 66cm szczupak 2kg

do klenia lub brzany duuuużo siły mu brakuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłacało się wstać dzisiaj o 4-tej rano :decayed:

dsc00125dd.jpg

50cm i 55cm

było jeszcze dwa niewymiarowe sandacze (ok 20cm), szczupak (35cm) i kilka okoników

a to sprawca zamieszania :kox:

dsc00128y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kleń 41cm

a trzy ładne brania poszły w ....

na gumę żadnego nawet podbicia :confused4:

za około 2h jadę na rzekę-zobaczymy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakieś dwa tygodnie temu, przed wyjazdem na wczasy, złapałem na Wiśle największego dotychczas pstrąga na muchę - 45cm (nie ważyłem). Jak kumpel mi podeśle zdjęcia to wrzucę. :) Kurde, trzy razy robił świecę skubany... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok spędziłem w łowieniu na grunt przedewszystkim. W następnym musze się w spining wkręcic hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 tyg.temu zakończyłem sezon-za zimno brrrr.

i jeszcze na koniec urwałem cały sprzęt.Teraz czekać do kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fayera jeżeli nie masz nic przeciwko to z chęcią bym pojechał z Tobą nad Wkrę ;) piękna rzeka, ale częściej jednak wybieram Narew. W tym roku zacząłem kompletować sprzęt na klenie i jazie z Wkry ale zabrakło czasu aby jechać nad wodę. Za to w następnym roku ... :good:

Co do rybnickim łowisk to ... krążą legendy o rybach tam żyjących :gwizdanie: Kiedyś czytałem artykuł w gazecie wędkarskiej. Ponoć osoby, które schodziły pod wodę w celu przeglądu tych wszystkich turbin z elektrowni, widzieli taaaaakie sumiska, ze nie mieli odwagi tam się zbliżyć. Ponoc bili własne rekordy w pływaniu z pełnym akwalungiem uciekając od tych sumów:kox:

Łowiska komercyjne są fajne ... jak przez długi czas nic się nie dzieje na PZW. Lubię od czasu do czasy wyskoczyć na komercję i potargać rybę za rybą ewentualnie poczekać na coś większego. Niestety o spokojnym łowieniu można zapomnieć na takich akwenach.

W tamtym roku spróbowałem wędkarstwa podlodowego. Wnioski ... SUPER SPRAWA !! :evil: wymaga to pewnego przygotowania, głównie odpowiednia odzież i bezpieczeństwo. W tym roku nie dam rady bo mam mało czasu, ale w następnym ostro się biorę za łowienie z lodu. Uwierzcie mi, jeszcze 2 lata temu zaklinałem się, że łowienie spod lodu to nie dla mnie. To jest jak z BMW :P ponoć wystarczy raz spróbować i miłość od pierwszego wejrzenia :tongue4:

A jakie są Wasze ulubione metody łowienia ? i gdzie najczęściej łowicie ?

Ja bardzo lubię metodę drgającej szczytówki. Sporadycznie popatrzę się w spławik a spining to od niedzieli i jak pogoda jest zła ;) W ubiegłych latach najbardziej lubiłem łowić na Narwi w okolicach Pułtuska. Jednak z roku na rok jest co raz gorzej. Chyba kłusole wkroczyli do akcji bo innego wytłumaczenia ma widzę. Teraz mam zamiar poświęcić więcej czasu Kanałowi Żerańskiemu. Ta woda ma potencjał !!

A lubicie łowić w nocy ? :drunk::kox: ja bardzo i tylko dajcie mi cynk i już jestem nad wodą :P tylko poczekajmy do maja/czerwca :decayed:

Połamania wędek !! (byle nie na kolanach) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie łowie ryb, ale pochwale sie okazem wyłowionym przez ojca fanatyka w wakacje :naughty:

szczupakw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie łowie ryb, ale pochwale sie okazem wyłowionym przez ojca fanatyka w wakacje :naughty:

szczupakw.jpg

:shocked:może przyjdzie kiedyś taki dzień.

gdzie go chwycił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj rozpocząłem sezon lodowy, niestety beznadziejnie zero brań na 4 - ech chłopa 1 garbusik :angry:

Sezon szczupakowy był OK ale bez dużych rozmiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie łowie ryb, ale pochwale sie okazem wyłowionym przez ojca fanatyka w wakacje :naughty:

szczupakw.jpg

:shocked:może przyjdzie kiedyś taki dzień.

gdzie go chwycił?

U nas w terenie w lubelskim na takim jeziorku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...