Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wędkarstwo


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak mówisz - w okresie ochronnym danego gatunku ryby mówimy NIE!!!

ale nie widzę nic złego w "polowaniu" w tym czasie na okonia, przecież jak złapiemy np. szczupaka wtedy odpinamy i wypuszczamy - tak samo jak każdą inna nie wymiarową :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, nie bronię nikomu :hi:;) tylko często jak się poluje na okonia czy klenia to (w moim przypadku) staram się nie zakładać przyponów wolframowych. A szczupak w okresie wiosennym rzuca się na wszystko ;) inaczej rzecz ujmując ... starajmy się szukać okoni w miejscach gdzie szczupaka raczej nie będzie :cool1:

Połamania kija ... na rybie a nie na kolanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest swieta racja.niech sie szczupak wytrze.mozna przecierz łowic pstraga od lutego.[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 21:43_________________________________________________jak tam koledzy?łowi juz ktos cos?ja moze dzisiaj pojade na pstraga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Ja dziś zasadzałem się na leszczyka z pod lodu na Domaniewie ale kiepskie wyniki za to przyjemność i relaks bezcenne

Czekam na roztopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nęciłem zresztą nie tylko ja kilku złowiło ale ogólnie kiepsko było. A tam na Domaniowie codziennie ktoś nęci może to przez ten wiatr ciężko było zauważyć brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kolego określić o który domaniew chodzi? bo widzę że z mazowieckiego jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o okręg radomski taki duży zbiornik Domaniów byłem tam pierwszy raz z kumplem. Jak puszczą lody to postaram się tam wybrać bo z tego co się dowiedziałem to z pod lodu tylko w jednym miejscu większość łowiła więc jest nieźle zanęcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie :tongue4:

Jutro sie wybieram na staw miejscowy jaka polecacie przynete na karpia ? robak biały, kukurydza ? co tam jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii nie

Poszedłem na szczupaka

na szczupaka??????????

przeciez jeszcze okres ochronny? :angry:

W Irlandii szczupak jest pod ochroną cały rok i nie wolno go zabijać tylko dajesz buziaka robisz fotkę i patrzysz jak odpływa :> Okoń też teraz żeruje na inne blachy :decayed: Tubylcy łapią sztuki po 17-20 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii szczupak jest pod ochroną cały rok i nie wolno go zabijać tylko dajesz buziaka robisz fotkę i patrzysz jak odpływa :>

To tam jest tak słabo ze szczupakiem, ze całoroczny okres ochronny ?? :blink: Nie ukrywam, że w Polsce przydałoby się wprowadzić takie okresy ochronne aby ryba miała szansę się odrodzić bo PZW to tylko bierze nasza kasę i na panienki wydaje zamiast zarybiać i walczyć z kłusolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii szczupak jest pod ochroną cały rok i nie wolno go zabijać tylko dajesz buziaka robisz fotkę i patrzysz jak odpływa :>

To tam jest tak słabo ze szczupakiem, ze całoroczny okres ochronny ?? :blink: Nie ukrywam, że w Polsce przydałoby się wprowadzić takie okresy ochronne aby ryba miała szansę się odrodzić bo PZW to tylko bierze nasza kasę i na panienki wydaje zamiast zarybiać i walczyć z kłusolami.

Generalnie jest tak, iż na każdym łowisku jest info by nie zabijać szczupich. Nie potrzebujesz karty wędkarskiej by łowić :) jak masz ochotę opłacasz licencję tylko na wybrane odcinki rzek - jeziora i możesz łapać pstrągi, łososie np. na muchę. Oczywiście każda ryba wraca do rzeki.

Są też limity jak chcesz zabrać szczupiego do domu to 1 sztuka na dzień poniżej 50 cm okoń płoć do 4 poniżej 20 cm.

Tubylcy siedzą z robakami mięsnymi na pomoście bawią się z płotkami i okoniami przez pół dnia złowią 200 sztuk zaważą i wypuszczają rybki na wolność.

ot taki relaksujący sport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety największymi kłusownikami są wędkarze, którzy biorą wszystko co się uczepi. Wczoraj ze znajomym zaczęliśmy sezon na jeziorze brata tego znajomego. Jezioro niedawno mocno zarybione szczupakiem, a w siatkach wędkarzy pełno niewymiarów. Niestety trzeba tego bardzo pilnować. Na słowa o wypuszczeniu było jeszcze wielkie oburzenie, że jak to, że płacą, a tłumaczenia typu 'chciałem pokazać córce szczupaka, a ma prawie wymiar' (no tak 37cm to prawie wymiar...) itd. Nie rozumiem tego niestety. Jak można każdą złowioną rybę brać... Za to trzeba przyznać że szczupak szalał wczoraj po prostu. W 1.5h złowione 11 sztuk, wszystko powyżej 50cm :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze szwagrem razem 8 szt szczupaków powyżej 50 cm z czego jeden 3,6kg takiego początku sezonu dawno nie mieliśmy :> wszystkie na spina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też wczoraj wybrałem się przed 5 na szczupaczka - niestety .ujnia :disgust:

może następnym razem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam... siedzę we Wrocku a sprzęt mam na wschodzie.... ciekawe jak tam na wiśle i wieprzu sezon się zaczął.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...