Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wędkarstwo


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj bylem z kumplami od 6 do 13 na rybkach. Nie było czasu na nudę okoni i leszczy niezliczoną ilość żeśmy wytargali. Jak któryś zagapił się lub długo zwlekał z zacięciem musiał robić operację - rybka miała haczyk w tzw du....e :). Szczupak ganiał rybki ale nie chciał uderzyć na blachę :(. W południe przyszedł Rusek ze spiningiem i był w ciężkim szoku, że my każdą złowioną rybę wrzucamy do wody i mamy uśmiech na twarzy. Zabawa była przednia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szcupaczki dwa 1,8 kg i 1,5 kg :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ranek z blacha i nic koledzy na żywca mieli ładne 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zabija do jedzenia sa w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wszystkich nie wypuszczam, mam prawo zabrać coś czasami i z tego prawa korzystam. Wczoraj jako odstresowanie przed maturką z rosyjskiego :D postanowiłem pogonić za okoniami na paproszka. Efekt: ok. 30 pasiaków największy 32, dwa szczupaki 25 i 50cm, dwa obcięcia. Sprzęt wklejka, żyła 0.14 główka 1.5gr i paproch najmniejszy mannsa w kolorze gencjany. Rybki wymiarowe postanowiłem zabrać i niestety trochę się zawiodłem, gdyż okazało się że szczupak skubaniec miał tasiemca... kurcze pierwszy raz w zębatym widziałem tasiemca, szkoda. Coraz gorzej z tymi jeziorami, dlatego teraz 90% wyjazdów to wyjazdy na rzeki (Łeba, Łupawa, Radunia, Słupia) i szukanie potoków, tęczaków i lipieni, świetna zabawa, dużo chodzenia, a sprzęt bardzo tani i praktycznie żadnych przygotowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek 2 klenie,w piątek 1

wszystkie po kilogramie-około 40-42cm

W sobotę około 21.00,było prawie ciemno

pojechałem dosłownie na 5min.

szczupak 1,7kg-61cm :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotni sandacz około 40cm na wobka :) Oczywiście wypuszczony do wody ;) Był jeszcze pistolet na 40cm.

sandaczyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy takie maluchy "kłusole" łowicie :naughty::tongue4: Kurna - jak się czyta ten temat, to mam znów ochotę sobie wolny czas inaczej zorganizować :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie jeśli oczywiście nie jest to tajemnica .... na co łapiecie Szczupaki wymiana doświadczeń może się przydać

W moim przypadku najwięcej szczupaków udaje mi się złapać na tą blachę wahadłową balaha.jpg

gorąco polecam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja największego szczupaka złapałem na SALMO SLIDER 12 pływający -> dobija do 1,5 metra.

Teraz bawiłem się trochę gumowymi rybkami -> główka jigowa i rybka powabnie się rusza i dość skutecznie

Jeżeli masz słoneczny dzień teoria mówi by używać złotych i miedzianych blach natomiast gdy pochmurno srebrne.

Używam blach POLSPING ALGA 3, MORS, GNOM

DSC00006.jpg

i cos własnego autorstwa główka jigowa troszkę piór , kawałek nitki i szczupak złowiony :decayed:

DSC00514.jpg

DSC00515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salmo slidera 12 zakładam na specjalne okazje. Kij mam do 40g wyrzutu 2.70m ale radzi sobie :) a no i zrezygnowałem z żyłki kupiłem sobie dobrą plecionkę i teraz blachy latają na kosmiczne odległości :)

Cor72z cofnij się o stronę wrzuciłem foty :)

I z innej beczki dziś złowiłem pierwszego pstrąga na muchę. Doświadczenia w tej dziedzinie wędkarstwa nie mam ale wrażenia i emocje :good: Wielki nie był ale walczył jak rekin :polew:

DSC00005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jerkbaitami najwygodniej i najefektywniej łowi się zestawem castingowym.

Masz tu filmik krótko ale treściwie

Mam do sprzedania prawie nową echosondę Eagle FishEasy 245 DS może ktoś akurat szuka nie drogiej echo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...