Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w rzutowaniu figur


efcio

Rekomendowane odpowiedzi

...rysuneczki:

kM429.jpg

3 rys. w 2 wariantach bo wg kształtu realnie bliżej mu do bryły obrotowej niż płaskiej, no ale trzeba bylo dorysować krawędzie a nie wiem czy to dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby rys 3 byl bryla obrotowa to by to chyba zostalo zaznaczone na rysunku wyjsciowym :)

zaznaczylem na czerwono zbedne wymiary i skreslilem rys ktory jest moim zdaniem niepotrzebny

kNTMJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nike21 zanim zaczniesz poprawiać zastanów się:

14UD7J.jpg

myślę ze nie musze wskazywać o co chodzi.

Co do promienia R10, hmmm nie jest to bryła obrotowa zatem są to dwa różne promyki - ja bym odniósł je z obu stron pomimo symeryczności. Jeśli już usuwać to ten z lewej strony ;)

gdyby rys 3 byl bryla obrotowa to by to chyba zostalo zaznaczone na rysunku wyjsciowym

No tu zależy od zadania i prowadzącego - dlatego ma dwie opcje do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz podales 3 rozne wysokosci bryly... wczesniej promien byl identyczny jak wysokosc tego polokregu wiec tymsamym wymiar wysokosci byl zbedny ;)

a jesli chodzi o te 2 wersje trzeciej bryly to jesli bylaby ona obrotowa to bylo by to zaznaczone na rysunku wyjsciowym, wiec moim zdaniem niepotrzebnie zostalo tu wprowadzone zamieszanie ktore moze doprowadzic do blednego przerysowania zwymiarowanego przedmiotu

moze dzisiaj bede juz mial program do grafiki wiec bede wrzucal lepsze rysunki niz ostatnio ale fajnie ze to zrobiles bo ja wczoraj i tak nie mialem czasu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował ślicznie :notworthy: a macie może pany tabelkę do ładnego wydrukowania :wink4:

skanuj0001aq.th.jpg

bo jakos nie za bardzo mi wychodzi aby ona w miare prosto była :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko teraz podales 3 rozne wysokosci bryly... wczesniej promien byl identyczny jak wysokosc tego polokregu wiec tymsamym wymiar wysokosci byl zbedny ;)

a jesli chodzi o te 2 wersje trzeciej bryly to jesli bylaby ona obrotowa to bylo by to zaznaczone na rysunku wyjsciowym, wiec moim zdaniem niepotrzebnie zostalo tu wprowadzone zamieszanie ktore moze doprowadzic do blednego przerysowania zwymiarowanego przedmiotu

moze dzisiaj bede juz mial program do grafiki wiec bede wrzucal lepsze rysunki niz ostatnio ale fajnie ze to zrobiles bo ja wczoraj i tak nie mialem czasu :good:

nike nie lapiesz, to może to da do myśłenia:

lw8O0.jpg

to nie jest takie oczywiste, że wysokość grzybka jest równa promieniowi

podziękował ślicznie :notworthy: a macie może pany tabelkę do ładnego wydrukowania :wink4:

skanuj0001aq.th.jpg

bo jakos nie za bardzo mi wychodzi aby ona w miare prosto była :disgust:

Kolego nie przeginaj w każdym podręczniku jest wzór tabelki wg PN

jak problem to szukaj RYSUNEK TECHNICZNY - T. DOBRZAŃSKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co Ci chodzilo :) tylko napisalem ze ten wymiar nie jest konieczny bo promien grzybka moze stanowic ta odleglosc... zakladajac ze grzybek to idealna polowa kola (co zazwyczaj wlasnie tak jest) :)

w skrocie - ja bym poprostu tego wymiaru nie podawal...[br]Dopisany: 17 Grudzień 2009, 17:59_________________________________________________gdybys dostal do wykonania taki detal (bez znaczenia czy plaski czy obrotowy) jestes w stanie wykonac go na podstawie tych wymiarow? czy potrzebowalbys jeszcze dlugosc tego grzybka? :cool1:

JjeOr.jpg

to takie obrazowe przestawienie o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zakladajac ze grzybek to idealna polowa kola [...]

Właśnie chodzi o to nie można czegoś takiego zakładać ... na warsztat musi być łopatologicznie, czarno na białym i możesz być pewien że Józek z warsztatu (może być na kacu i w ogóle mu się pierdzieli w głowie) będzie do ciebie dzwonił w tej sprawie ...

Ewentualnie można zwymiarować rowek pod grzybkiem o ile jego wymiar jest istotny dla danej części - mniej więcej tak to zrobiłeś w ostatnim przykładzie. Jednak w naszym przypadku zakończenie/podstawa kapelusza grzybka musi być określona, po prostu nie wiemy w którym miejscu promień R się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie rzutowanie figur ale coś z dziedziny rysowania mam problem ze zrobieniem dachu jak by ktoś mógł pomóc zacząłem już ale się pogubiłem.

zakreskowane pola to miejsce sąsiada nie może na nie lecieć deszcz ( musi ściekać równolegle do posesji sąsiada)

dscf3623x.jpg

mile widziane wszelkie wskazówki i podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam linka do tabelki takiej jak ja kiedyś sam kreśliłem przykładowa tabelka z wymiarami i do tego robi się w około kartki ramkę nie pamiętam czy 0,5 cm czy 1,0 cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek (-_-) dzieki :polew:

SpałekP chodziło mi o tabelke do wydruku bo te wymiary to posiadam...a rysowac sie nie chce a jak dam to na xero to krzywo wychodzi :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie rzutowanie figur ale coś z dziedziny rysowania mam problem ze zrobieniem dachu jak by ktoś mógł pomóc zacząłem już ale się pogubiłem.

zakreskowane pola to miejsce sąsiada nie może na nie lecieć deszcz ( musi ściekać równolegle do posesji sąsiada)

dscf3623x.jpg

mile widziane wszelkie wskazówki i podpowiedzi :hi:

niezły dach... domek parterowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadanie na geometrie wykreślną ;( ale taki domek mógł by być :kox:[br]Dopisany: 31 Grudzień 2009, 16:31_________________________________________________sorry za posta pod postem ale potrzebuje trochę odświeżyć temat bo potrzebne to jest na jutro

rzut poziomu już mam teraz rzut pionowy potrzebuje siedzę już nad tym parę godzin i nie mam pojęcia co dalej nie sugerować się tym co tam nabazgrałem bo nie mam pojęcia czy to jest dobrze, pomoże ktoś?

dscf3638a.jpghttp://[/img] w2048.pnghttp://[/img]

dscf3638a.jpg

nie mam pojecia dlaczego to sie nie chcę wyświetlać

http://yfrog.com/02dscf3638aj

NIEAKUTUALNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...