Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co oznacza migający "!" na blacie?


m123ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wykrzyknik w czerownym kółku to oznaczenie zaciągnietęgo ręcznego , a co oznacza jeśli ten wykrzyknik miga 3x na środku blatu i pika , tam gdzie wyskakuje ikona brak oleju czy brak paliwa?Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria układu hamulcowego lub kończące się klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha , a co jesli tak mi miga od czasu do czasu , nieregularnie , przy odpaleniu i pozniej juz jest okej , przy tym miganiu ,chwile swieci sie jeszcze kontrolka ABSu , klocki wymiane nie dawno , samochod narazie jeszcze hamuje :) aa i na VAGU zadnego bledu nie pokazalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu co to jeszcze innego może być, jeżeli nie ma błędów na VAGu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha , a co jesli tak mi miga od czasu do czasu , nieregularnie , przy odpaleniu i pozniej juz jest okej , przy tym miganiu ,chwile swieci sie jeszcze kontrolka ABSu ...

Sorry za jakość, ale w tej chwili tylko takie mogę dać:

ukladham.th.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator może sie konczyc - sprawdz jak z woda destylowana i jego naladowaniem. Ja tak mialem w B6 - po prostu przy odpaleniu brakuje mu troche pradu i widocznie uklad hamulcowy jest najbardziej wrazliwy na spadki napiecia wiec alarmuje. U mnie niestety skonczylo sie wymiana aku, a to troche boli wiec sprawdz i może uratujesz sytuacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w B6 ale w poprzednich wersjach było to też od czujnika poziomu płynu do wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to występuje przy odpalaniu auta zaraz po rozruchu to na 100% słabe napięcie w przewodach obstawiam akumulator i powinien Ci błąd wyskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, wymieniłem klocki, z przodu tarcze, płyn (kompleksowy serwis układu hamulcowego), chociaz mi to podpadło, ponieważ nie wyglądało to jeszcze tak bardzo na wymianę.

I..... po całej operacji dalej wykrzyknik, za dwa dni padł mi akumulator, wymieniłem i wykrzyknika już nie ma.

:-( Mogłem jeszcze z pół roku pewnie pojeździć na tych klockach. Ta sygnalizacja jest o kant d...y roztrzaskać, wprowadza w błąd i może opróżnić kieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem, wymieniłem klocki, z przodu tarcze, płyn (kompleksowy serwis układu hamulcowego), chociaz mi to podpadło, ponieważ nie wyglądało to jeszcze tak bardzo na wymianę.

I..... po całej operacji dalej wykrzyknik, za dwa dni padł mi akumulator, wymieniłem i wykrzyknika już nie ma.

:-( Mogłem jeszcze z pół roku pewnie pojeździć na tych klockach. Ta sygnalizacja jest o kant d...y roztrzaskać, wprowadza w błąd i może opróżnić kieszenie.

Trzeba było kolego zerknąć na tarcze, klocki przed wymianą i wtedy ewentualnie szukać innej przyczyny skoro te części wg Ciebie były jeszcze w porządku. :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik ABS moze byc gdzies przewod przetarty albo zabrudzony czujnik

w takim przypadku migałaby kontrolka ABSu-tez mam ten problem-słaby akumulator-trzeba pojezdzic i podładować,w moim przypadku wiem to na pewno,że to wina aku,bo żona jezdzi krótkie odcinki i nie ma kiedy sie naładować,a jak pojeżdżę trochę-problem znika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak wyskoczył wykrzyknik w kółku i komunikat BREMSE i oczywiście sygnał dziwiękowy to bylo to spowodowane zmniejszeniem sie poziomu plynu hamulcowego w zbiorniczku , dolałem i jest ok juz ponad miesiąc :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...