Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dłubanie by Dzejms w toku


The_Dzejms

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem:

Żródło: Alpine CDA 9812 Rb

Przód: Powerbass L60 C

Sygnał przód: Macrom M1LC-5 RCA

Sub: RE Audio REX-12 D4 w skrzyni wentylowanej 42 litry 35Hz

Sygnał tył: Stinger SHI 2117 (ST-1600) - seria HPM-1

Prąd i masa Dietza 20mm

Wytłumienie: 16 arkuszy Vibroplasta(drzwi) + dekarka na klapę bagażnika i niektóre elementy.

Kable: Na przód: woofery i zwrotka: Stinger 2mm

tweetery: Macrom 1,5mm

sub: 3,5 mm

Wzmacniacz: Alpine V12 MRV F407 /wkrótce Audison SRX 3

Plecionki, koszulki termokurczliwe Sinus'a

Zamysł był taki aby wstawić 16stki bez cięcia tapicerki a wiadomo że w Audi A4 B5 oryginalnie mieszczą się 100mm firmy Nokia, trochę dłubania i udało się wstawić 16stki w taki sposób że głośnik nie ,,haczy" o boczek drzwi. Wstawiony został panel z MDFu po małych przeróbkach. Drzwi wytłumione Vibroplastem spisują się dobrze! Najwięcej kłopotów było z montażem boczka drzwi gdyż bo założeniu mat nie chciał się spasować boczek z drzwiami. Co do przodu ... tweetery zamontowane w słupkach, dystanse zrobiłem z rurki którą zakupiłem w Castoramie :) idealnie pasują pod tweetery z serii PB ! Dalej rajstopa, żywica, szpachla zwykła i wykończeniowa, papierki i obicie. Tymczasowo w bagażniku nie ma zabudowy pod wzmacniacz, ale jak tylko sprecyzuje jakąś koncepcję zabiorę się do dzieła.

Plany na przyszłość:

-instalka opierająca się na 2 piecach/ osobna na przód i osobno na sub'a :good:

-mocniejszy sub, seria SR

-może inne źródło?

-po odsłuchasz niby wszystko ok ale już nasila mi się myśl aby wysunąć midwoofery przed tapicerkę :naughty:

-coś się jeszcze wymyśli w toku przeróbek... :naughty:

Zapraszam do oglądania instalki...

Klocki...

1Kx7kJ.jpg

43gqS.jpg

1un7wi.jpg

sUosA.jpg

1KyvDJ.jpg

sV6m9.jpg

sVdQA.jpg

1Kzg1r.jpg

Umiejscowienie i montaż dystansu

sVsOr.jpg

1Kzq00.jpg

Wzmocnienie konstrukcji dla mat

sVAhS.jpg

Puszczenie kabli pod uszczelką

45z69.jpg

Kabel w plecionce

1KzJY9.jpg

Wygłuszone drzwi

sW0Jr.jpg

Spięcie kabli pod tylnym siedzeniem

sWR6r.jpg

Montaż zwrotki (prawa furtka)

46c0r.jpg

Puszczenie i spięcie sygnału pod schowkiem

46l_0.jpg

Masa do budy pod tylnym siedzeniem

46vYA.jpg

Wytłumienie tablicy rejestr. Soudalem (oby nic nie stukało :wallbash:)

46NqA.jpg

sXmxi.jpg

Skrzyneczka gotowa pod REX'a

1upP80.jpg

Niezbędniki:

488er.jpg

Rurka z Castoramy idealnie pasuje do tweeterów. Koszt ok. 3zł :) i nie trzeba ciąć dystansów!

1KBNFA.jpg

Przymiarki i ustawienie dystansów pod tweetery

1uqJvi.jpg

Żywicowanie

1KC47A.jpg

1uqTtS.jpg

Po szpachlowaniu przyszła pora na odtłuszczenie i obicie Alcantary

t0DVJ.jpg

4a4sr.jpg

Tak wyglądały słupki jeszcze tydzień temu, na dzień dzisiejszy zostało zmienione obicie na popiel który lepiej się komponuje z resztą tapicerki

4a9rJ.jpg

Słupki obecnie

1usqLr.jpg

1usyeS.jpg

Puszczenie prądu przez kompa

t1lPi.jpg

t1Xer.jpg

Skrzynia w bagażniku po skręceniu - spięta pod 8Ohm

4bRHS.jpg

Na chwilę obecną zmiany to wymiana wzmacniacza na Audison/a SRX 3 bo pod V12-stką REX dostaje za mało mocy, ale za to przód gra b. przyzwoicie!

Konstruktywne uwagi mile widziane :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo dobra robota

Ja w kwestii wizualnej zmienił bym radyjko z 9812 RB na RR

czarny panel i czerwone podświetlanie

radyjko to samo, a ładniej by się komponowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysl i niezle wykonanie...

troszke czasu zlecialo pewnie przy tym....

mnie sie podoba...

(jedynie faktycznie kolor radyjka ... ale nic wiecej)

szacun

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o radio to jakbym miał się kierować podświetleniem to bym brał 1sze lepsze jakie mi się podoba. U mnie ma grać nie wyglądać a poza tym będę jeszcze testował inne źródła tak aby uzyskać satysfakcjonujący efekt całej aplikacji. Jeżeli chodzi o przód to prawdopodobnie będę robił panele aby głośnik wystawał za tapicerkę. Ale to trzeba dobrze sobie rozplanować, potrzeba czasu aby wszystko trzymało się kupy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse są od A4 z tym że B6 a ja je troszeczkę przerobiłem tzn. odchudziłem o jakieś 30-40mm i wierciłem dodatkowy otwór aby dobrze spasować z konstrukcją z B5[br]Dopisany: 04 Grudzień 2009, 21:55_________________________________________________Wygłuszenie klapy bagaja i nowy klocek Audison SRx3

:naughty:

SKVhA.jpg

tVxEA.jpg

6D9BA.jpg

SL4g9.jpg

1TOSxi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji troszkę się zmieniło. Na pokładzie 2 piece, jednostka zmieniona na Decka Clariona. I dalej męczę. Czeka mnie zabudowa wzmacniaczy w bagaju, wysunięcie przednich głośników przed tapicerkę i zrobienie paneli także jeszcze dużo mnie czeka. Projekt cd.

Dystanse można samemu zrobić ale nie miałem wyrzynarki na stanie (jeszcze) i kupiłem do A4 z tym że B6, troszkę je odchudziłem, zmieniłem otwór mocowania tak aby pasował to szkieletu B5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ok, ale jak już inwestujesz w porządny piec i ma to być robione profi, to wypadałoby pociągnąć "-" od aku, a nie z podłogi.

To powiedz mi w takim razie co się polepszy w dźwięku Panie majster? Ogólnie przy tych klockach nie ma różnicy czy pociągnę - z budy czy z aku.

Tak poza tym... Niedługo głośniki przed tapicere, w bagażniku zawita SR 10 zamiast REXa 12 także powinno być dynamiczniej. No i zabudowa delikatna bagażnika. Fotorelacja wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt ciąg dalszy...

Wysuwanie Powerków przed tapicerkę.

Efekt jest niesamowity i potwierdza się teoria że głośniki za tapicerką tracą naprawdę b. dużo! Pojawiło się więcej średnich, głośnik pokazuje swoją dynamikę dopiero jak się znalazł ,,w środku" auta". Tapicerka nie lata jak poprzednio, dżwięk jest b. wyrazisty a bas rzeczywiście bardziej odczuwalny. Niesamowite jak dużo zmieniło się na przodzie :rotfl: Już wiem w czym tkwił sęk i od czego powininem zacząć w tej furmance! Duża nauczka na przyszłość zatem dla mnie ale na błędach się uczymy ;) Druga mała zmiana to SR 10 zamiast REXa i powiem szczerze że ten mały wariat potrafi zatrząść i w sedanie. Spisuje się lepiej niż REX zarówno pod względem basu jak i dynamiki. Wrzucony w 35 litrów - szczelina. Ogólnie zmiany na duży + :hyhy:

SLoVi.jpg

oSpoS.jpg

9A2N9.jpg

oSznr.jpg

SLwoJ.jpg

9AagA.jpg

oSBSA.jpg

pnzdA.jpg

oT4Oi.jpg

9AcLJ.jpg

SLDT9.jpg

pnBIJ.jpg

pnEcS.jpg

9AffS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jakas fotke już założonego głosnika w tapicerce, tak zeby zobaczyć jak to sie prezentuje względem reszty :good:

pogratulować efektu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 głośniki narazie tylko wysunięte przed tapicerkę, muszę zrobić panele aby to wszystko miało ręce i nogi zatem jak już wykonam panele i je obije jakimś godnym materiałem to na pewno wrzucę. Myślę że jeszcze w week się za to zabiorę. Trochę pracy będzie ale przy tym trzeba cierpliwości żeby to wyglądało dobrze spasowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...