Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Która firmę elektronarzędzi byście wybrali?


Filutek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego a ja polecę cos czego nikt tu nawet nie wymienił a mianowicie firma METABO jak dla mnie to mistrzostwo świata wśród elektronarzedzi za nim plasuje sie Makita no i powiedzmy Hilti. Ale jak do pracy to polecam Metabo a na pewno sie nie zawiedziesz, amatorsko to wystarczy makita - jest tańsza i łatwiej dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metabo

Kolego a ja polecę cos czego nikt tu nawet nie wymienił a mianowicie firma METABO

A no :tongue4::decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno szlifierke kątową METABO na firmę, podziałała może z trzy tygodnie i trafiło przekadnie kątową, a miał być porządny profesjonalny sprzęt. Obecnie leży w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno szlifierke kątową METABO na firmę, podziałała może z trzy tygodnie i trafiło przekadnie kątową, a miał być porządny profesjonalny sprzęt. Obecnie leży w serwisie.

No może i najlepszym zdarza się wpadka :gwizdanie:

Ja grill elektryczny Bosha oddawałem na gwarancję aż 5 razy i zwrócili mi kasę bo szkoda za moje chodzenie do serwisu. A kosztował 300zł i tak się skłądał, że był najdroższy na pólce. Tak więc i takie firmy jak bosh, które produkują podzespoły do naszych autek też się mylą. Nie zawsze cena idzie za jakością :wallbash:

Ja nie raz nie dwa używałem diaxa metabo znajomego mechanika i powiem, że rewelka jak dla mnie. Najlepszy jest ten start z wolnych obrotów aż do uzyskania optymalnych -wcale nie wyrywa go z ręki przy starcie. Znajomy używa go jakieś 7-8lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pracowalem w budowlance uzywalismy duzo narzedzi BLACK DECKERA i GEBE cyklinarki,wiertarki,wkretarki gl.do mieszania kleju,gipsow itp. i powiem szczerze ze dawaly rade,nie bylo z nimi problemu w codziennej eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAKITA :good:

Używam sprzętu (wkrętarki,wiertarki,młoto-wiertarki,mieszadła czy szlifierki kątowe) tej firmy od ponad dziesięciu lat, ogólnie bardzo mało awaryjny, gdy wymieniam szczotki po wielu latach użytkowania można zauważyć tryby w idealnym stanie.

Solidna jakość elektronarzędzi makity nie przekłada się niestety na narzędzia o napędzie spalinowym.

Tu dla mnie ideałem jest Stihl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci metabo, ponieważ w porównaniu do hilti są to tanie i dobre elektronarzędzia i co najważniejsze czego nikt nie napisał mają 3 lata gwarancji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach gdy pracowałem w Anglii na budowach to głównie używałem Makity (wkrętarki 14,4V, wiertarki, mieszadła, wyrzynarka itp.) i muszę przyznać że sprzęt dawał rade :good: Co do DeWalt to miałem okazję "pomęczyć" :kox: wkrętarki 18V które pochodziły z importu z USA i powiem tylko tyle że są one bardzo wytrzymałe i mocne :evil: Co do Boscha to różnie bywa z awaryjnością ale jestem w posiadaniu wiertarki udarowej i młoto-wiertarki (oczywiście professional) i jakoś nie narzekam :good:

Niektórzy chwalą sobie Hilti i Metabo że też są nie do zdarcia :kox: ale ja za mało pracowałem na tym sprzęcie więc nie będę się wypowiadał :gwizdanie:

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje w sklepie z elektronarzędziami

makita rewelacyjne wkrętarki i aku i sieciowe

hilti wyjebane młoty

festool rewelacyjna firma jeżeli chodzi o obróbke drewna

kaufman przecinarki do płytek górna półka

:kox:[br]Dopisany: 12 Grudzień 2009, 21:51_________________________________________________metabo i bosch to już nie to samo metabo ani nie ten sam bosch to już wszystko made in prc.

a co do gwarancji

bosch 3 lata po zarejestrowaniu w necie

metabo to samo

milwauke także

dewalt 2 lata na paragon na fakture rok

makita jw. (chyba że kupujesz u nas w sklepie :tongue4: )

do gipsu najlepsze są narzędzia FLEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wiertarke zielonego boscha a wkrętarkę makita, obie służyły mi przez całą budowę, czasem od teścia musiałem pożyczyć wiertarkę boscha niebieską (GBM 16-2 re) która na prawdę dawała rady zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd ja bym tego w życiu nie kupił.

pracuje w branży mostowej i troszke wiem o elektronarzędziach.

hilti super sprzęt, ale drogi.

metabo 3 lata gwarancji, dobry i tani.

ale to tylko moje skromne zdanie.

życze z całego serca bezawaryjnej eksploatacji tego boscha

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty: ulalalala jaka cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytrzymały sprzęt chociąż nie tak bardzo jak poprzednik ale będzie ci długo służył :kox:

tylko na gwarancje uważaj bo za głupi kabel bosch może ci ja odżucić jak zarejestrowałeś w neci :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie pracuje w metabo ani nic ze sprzedaży nie mam, ale kabel zasilający można wymienić samemu i nikt o to nie ma pretensji.

ponadto powiem tylko tyle, że gdybyś dobrze zakręcił przedstawiciela hilti to za 4,500zł miałbyś hilti

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli coś jest na gwarancji (zależy od firmy) to nawet głupiej śrubki nie można wykręcić mieliśmy juz takie przypadki niestety tak serwisy się zachowuja. jeżeli chodzi o hilti to taki młotek nowy znajoma firma kupiła za 1500 brutto tylko ze mmieli duzy rabat pozatym dużo ludzi rezygnuje z hilti bo po gwr maja drogie naprawy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdze słowa zegarmistrza - używamy w firmie tylko niebieskich bosch i te stare miały metalowe główki przez to były bardziej wytrzymałe, nowe 18V już raz po serwisie.

ogólnie te baterie litowo-jonowe długo trzymają ale główki do doopy.

polecam do półprofi roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...