Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy do 2.0 TDI był wkładany napęd Quattro?


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Jak w temacie panowie, zastanawia mnie czy do 2.0 TDI był wkładany napęd Quattro ale w Audi A6 C6. Poprostu mam zamiar kupić A6 i musi być napęd na 4 kółka a silnika 2.7 i 3.0 TDI zbytnio nie chce bo duzo jeźdze i nie zarobiłbym na paliwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie, ale mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na otomoto ostatnio były 4

kolega szukał takiej odmiany

ale w końću kupił 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znajdziesz 2.0 tdi quattro w A6 C6 bo go nie montowano dopiero 2.7 i 3.0 tdi ma quattro i to wszystko w temacie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral 3.0 a ile takie auto w anglii? takie auto jak pokazal devastation to w danii ok 140 tys zl na polskie :wallbash: w anglii pewnie ze 40 tys zl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 i 3.0 TDI zbytnio nie chce bo duzo jeźdze i nie zarobiłbym na paliwo

:kox: :kox: :kox: :kox: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj są wszystkie 2.0TDI, nie było wersji 180kM(132kW)

09.2005 - 06.2006 89 BVG

07.2004 - 11.2005 100 BNA

09.2005 - ... 100 BRF

10.2008 - ... 100 CAGB

07.2004 - 11.2005 103 BLB

09.2005 - ... 103 BRE

04.2009 - ... 120 CAHB

11.2008 - ... 125 CAHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pawlo musisz zweryfikować swoje podejście i jednak szukać 2.7 lub 3.0, wierz mi różnica w spalaniu będzie minimalna im więcej jazdy autostradowej tym na korzyć jednostek V6. Niestety 2.0 TDI to nie to co 1.9 i spala wyraźnie więcej a w tak ciężkim aucie jak A6 w Quattro to pokusił bym się o stwierdzenie że niejednokrotnie bedzie palił więcej niż V6-ki.

Osobną kwestia jest pogłos o problemach z 2.0TDI zarówno wersji 140KM jak i 170KM - i w tym przypadku ma się to nijak do sprawdzonych 1.9TDI.

Na twoim miejscu nie popełnił bym takiego błędu (2.0TDI) bo później bedzie żal d. ściskał że tak się wybrało.

Żeby moje podpowiedź miała ręce i nogi to nie czaj się, tylko umawiaj się na oglądanie aut z możliwością przejechania się, sam się przekonasz co chcesz ... poświęcenie czasu na przejażdżki przy tej kwocie którą zainwestujesz w auto to chyba nie jest wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A6 2,0TDI tylko 140PS

2,0TDI 170PS nie montowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zerknij na dwa posy wyżej :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

silnik o oznaczeniu: CAHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zerknij na dwa posy wyżej :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

silnik o oznaczeniu: CAHA

te silnik tylko w modelu po FL z tego roku :cool1:

jakby kolega chciał kupić nowe autko z salonu,to nad spalaniem większym o 1-2 litry by się chyba nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pawlo 2004 nie okreslił rocznika ani kwoty za auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Pawlo 2004 nie okreslił rocznika ani kwoty za auto

dedukcja i zdrowy rozsadek to podpowiada :cool1:

chyba chodzi o pomoc w rozwiązaniu problemu,a nie o wymądrzanie się :gwizdanie:

ale oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 i 3.0 TDI zbytnio nie chce bo duzo jeźdze i nie zarobiłbym na paliwo

:kox: :kox: :kox: :kox: :polew: :polew: :polew: :polew:

to był oczywiście zart z mojej strony :)

Żeby moje podpowiedź miała ręce i nogi to nie czaj się, tylko umawiaj się na oglądanie aut z możliwością przejechania się, sam się przekonasz co chcesz ... poświęcenie czasu na przejażdżki przy tej kwocie którą zainwestujesz w auto to chyba nie jest wielki problem.

Zgadzam się z toba w 100% nie zamierzam kupić pierwszego lepszego tylko z tego względu ze bedzie miało ładny kolor :)

Kolega Pawlo 2004 nie okreslił rocznika ani kwoty za auto

Napisałem ze chodzi mi o A6 C6 czyli rocznik 2005 w góre a rocznik jaki mnie osobiście interesuje to 2006 lub 2007 i kwota jaka chce przeznaczyć to 80 tys zł

ja bym bral 3.0 a ile takie auto w anglii? takie auto jak pokazal devastation to w danii ok 140 tys zl na polskie :wallbash: w anglii pewnie ze 40 tys zl....

W Anglii takie autko za jakie w PL trzeba dać 80 tys tutaj kosztuje ok 60 tys zł tylko ze ja nie chce anglika i tyle.

Czyli pozostanie mi kupić 2.7 lub 3.0 tak jak poczatkowo zakładałem i taki jaki mi najbardziej by odpowiadał tylko ze zonka marudzi ze duży silnik :chytry:

Miałem wcześniej A6 2003 rok 2.5 tdi Quattro i dlatego tak bardzo chce mieć ten napęd bo to coś pięknego (ten kto ma Quattro lub miał to wie o czym mówie :) ) ale wiem tez jakie miałem spalanie jak śmigałem nim po mieście 12 litrów, ale jeżdząc nim do UK to na autostradzie przy 160km/h spalanie było 8 litrów czyli super.

Tutaj w UK śmigam dziennie po 110 km po autostradach więc spalania 3.0 tdi sie nie boje ale kiedyś do PL wróce i znowu mnie spalanie w mieście przerazi :)

Teraz jeszcze jedna kwestia, jest jakas róznica w spalaniu pomiędzy 2.7 a 3.0??? tak tylko pytam bo jak juz mam kupować to i tak zabiore 3.0 TDI :)

Pozdro chłopaki i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.A6klub.pl

dowiesz się wszystkiego :)

co do spalania 2.7 vs 3.0,wiem jedno,2.7TDI w A4B7 pali mniej niż 2.5TDI w A4B7 :kwasny:,ale w B7 obydwa występują tylko i wyłącznie bez Q :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks na spocie jak pamiętam to ze słów twego brata wynikało że różnica ok. 1 litra wychodzi czyli to nic. 2.7 jednak jest troszkę mniej "obciążona" - no i 2.7 po czipie ma parametry 3.0 i mniej spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeks na spocie jak pamiętam to ze słów twego brata wynikało że różnica ok. 1 litra wychodzi czyli to nic. 2.7 jednak jest troszkę mniej "obciążona" - no i 2.7 po czipie ma parametry 3.0 i mniej spala.

mniej spala bo nie ma Q w 2.7 a w 3.0 jest (mowa o B7 oczywista)

a 3.0 po chipie ma jeszcze lepsze parametry :polew: i tak bez konca ;]

a wracjac do tematu to 2.0 w A6 to moim zdaniem pomylka i spalanie na pewnoe nie bedzie porazajaco mniejsze. jak żonie sie silnik nie podoba to jej nie mow :polew: :polew: i zdjemij oznaczenia :polew:

bedzie zadowolona ze ma oszczedne auto ;]

tylko jedno mnie powaznie zastanowilo.. rocznik 2006. 2007 . 2.7 lub 3.0tdi i maks 80tysia pln?????? gdzie Ty chcesz takie auto znalezc? w zakladzie "SPAWAMY WSZYSTKO Sp. z o.o. ???" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...