Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o żarówkach H4 Philips BlueVision?

Są w porządku, świetnie świecą, ale mają jeden mały feler-co 3-4 miesiące czeka Cię wymiana bo po prostu się palą. Wiem bo zużyłem dwa komplety i w obu przypadkach spaliły się mniej więcej w tych okresach. Teraz założyłem zwykłe żarówki i na razie wytrzymują.

Tylko, ze zwykle swieca jak swieczki... :evil:

Tez mialem zwykle, ale gdy odpalilem blue vision to roznica byla duuza.

Ja naszczescie nie musze jezdzic non-stop na swiatlach dlatego u mnie starczaja na ok 8-12miesiecy, mam juz 3-ci komplet zalozony :)

Jak padną to zaloze PHILIPS CRYSTAL VISION 4300. Podobno sa lepsze od blue, bielsze i mocniej swieca. Extreme power sa troche za zolte dla mnie, widzialem u kolegi w passacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze osram night guide sa o dłuższej żywotności a świecą dobrze jam mam takie tylko że h7 na światłach mijania i osram night breaker na długich filipsy też przerabiałem w poprzednich lampach do zmiany pojeżdziłem jakieś 3 m-ce teraz ojciec w golfie je ma i juz z pol roku na nich jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Philipsy Blue Vision świecą już prawie rok a Osramy po 3 miesiącach się spaliły i słabiej świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Philipsy Blue Vision świecą już prawie rok a Osramy po 3 miesiącach się spaliły i słabiej świeciły.

U mnie tez dlugo swieca BV. Nastepne biore takie - Crystal Vision,

http://allegro.pl/philips-crystal-vision-4300k-h7-lepsze-od-blue-vis-i1238219116.html

Czy ktos je juz testowal? :cool1:

pozdr

BV maja barwe 4000K a te 4300K powinny byc zatem bielsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na podróby z alledrogo, sam kupiłem osramy i po miesiącu się roztopiły.

Reklamacja w centrali Osram i pierwsze pytanie gdzie pan kupił ,mówię że na ALLegro ,a od kogo, no od tego , aaaaaaa on handluje odrzutami z produkcji.

Firma stanęła jednak na wysokości zadania przysłała nówki i świecą już prawie rok, co nie znaczy że będą uwzględniać wszystkie reklamacje.

Dlatego warto dać więcej i mieć pewność co do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli decydując się na żarówki które dają mocne jasne światło (na zdjęciu 1-3) jesteśmy skazani na wymianę co kilka miesięcy w najgorszym wypadku w najlepszym co kilkanaście. Zastanawiam sie nad żarówkami z 2x 3x wieksza żywotnością (na zdjęciu 4-6) czy one rzeczywiście tyle wytrzymują? I jak świecą czy w związku z podwyższoną żywotnością świecą żółtym słabym światłem?

vcw39.jpg

osobiście jeździłem na Osram Night Breaker ok 12mcy i byłem zadowolony

teraz zastanawiam sie nad Philips Crystal Vision lub Osram Ultra Life

może coś podpowiecie jak świecą ile wytrzymują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś podzielić jakąś nową opinią o żaróweczkach np. Philips Crystal Vision ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zetknął się ktoś może z H7 o barwie zbliżonej do 6000K????

Sprawdź Philips DiamondVision maja 5k

Co do Crystal vision to chyba są tylko pod H11 według tego sklepu

http://www.autolamps-online.com/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Crystal vision to chyba są tylko pod H11 według tego sklepu

http://www.autolamps-online.com/index.htm

Chyba jednak nie tylko pod H11 :

http://tinyurl.com/2fycu7g

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam zdecydowanie żarówek o podwyższonej mocy np 100W bo wypalają odbłyśniki w lampach i po kilu miesiącach robią sie czarne.

W Oplu jeździłem na takich dwa lata (kolejny właściciel jeszcze rok) a w B3 jeździłem równy rok i zero problemów ;)

Wypalają owszem, ale nie tak od razu :D

Dobra wszystko pięknie ładnie ale jaki rodzaj ja posiadam lampę w której widać niby soczewkę. Wcześniej kupowałem power2night bez żadnych oznaczeń czy jest to do soczewkowych czy do standardowych i działała. A teraz już nie pamiętam a że to na prezent pod choine to sami rozumiecie. No i tu mam dylemat bo : "R" dla reflektorów refleksyjnych (tradycyjnych)

"S" dla reflektorów soczewkowych (projekcyjnych" czy jeśli kupię dla refleksyjnych to i tak będzie mi działać czy snop światła pójdzie w dół czy jak ? :evil::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: myślałem że droższe będą te żaróweczki Philipsa (crystal Vision). No chyba ża 70 pln za parę wraz z postojówkami w5w to normalna cena?

Znacie jeszcze jakieś inne żaróweczki godne polecenia o barwie białej z długą żywotnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Philipsa BV i świeciły mi dwa lata na mijania i drogowych (H7) oraz przeciwmgielnych (H1). Mijania nadal świeciły, jednak zmieniłem na Osrama NightBreker i są bielsze. Widać to jak włączę jednocześnie mijania i przeciwmgielne. Na osramach znacznie lepiej się jeździ, zwłaszcza w deszczu, bo jak jest sucho to wszystkie żarówki dobrze świecą. Co do trwałości to już trzeci miesiąc je mama i nic ( w tym czasie przejechałem 4500 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zwykłe philipsy które świeciły na zółto. teraz mam tungsram +90%. za komplet dałem 45zł w sklepie. jestem z nich zadowolony bo widocznoś poprawiła sie znacząco. ale to też zasługa dobrych odbłyśników w lampach.jak ktoś chce wymienic to polecam. osobiście mam z tą niebieską poświatą co daje fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu postawiłem na trwałość i kupiłem Osram Ultra LIFE niby wytrzymują 3xtyle co zwykłe

Na biało może nie świecą ale żółcią jakoś też nie powalają , zobaczymy czy z czasem nie zżółkną i nie osłabną.

Jak znajdę chwile zrobię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio skusilem się na Philips Diamond Vision. No i potrzymały 2 miesiące. Na szczęście bo dla mnie to tragedia była. Czasem miałem wrażenie że bez świateł jade tak to niebieskawo białe światło się gubi na ulicy. Faktycznie świecą około 5000k ale ja jednak wole widziec gdzie jade;) jutro kupuje osram night breaker - dam znac jak po zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio skusilem się na Philips Diamond Vision. No i potrzymały 2 miesiące. Na szczęście bo dla mnie to tragedia była. Czasem miałem wrażenie że bez świateł jade tak to niebieskawo białe światło się gubi na ulicy. Faktycznie świecą około 5000k ale ja jednak wole widziec gdzie jade;) jutro kupuje osram night breaker - dam znac jak po zmianie.

Trzeba bylo zapodac Crystal Vision bo DV to juz troche za niebieskie... Moze miales podroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem swego czasu philips blue vision i przepaliły sie po miesiacu, po tygodniu jedna i później druga, jakas wadliwa seria, kupiłem nihgtbrakery i teraz mam je wlozone do swiatel drogowych, bo na mijania trafił hid ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...