Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pany przeczytałem kilkanascie stron i nie znalazłem odp.... Czy Q z 3.0tdi podejdzie bez wielkiej rzezby do 1.9 tdi?

Edytowane przez Bielun22

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 590 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Nie wiem czy przewody i pompa w zbiorniku jest taka sama oraz musisz sobie sprawdzić przełozenia w skrzyni czy Ci bedą pasowały. Reszta mechaniczna to jest to samo choć z tyłu w 3.0 są większe hamulce ale to chyba lepiej :decayed: ...

Różnica przełożeń między 1.9TDiQ a 3.0TDiQ

Audi A4 2001 ► 1.9 ltr. - 96 kW TDI final drive 37 : 9 = 4.111 (1) 28 : 8 = 3.500 (2) 34 : 18 = 1.889 (3) 32 : 26 = 1.319 (4) 28 : 30 = 0.933 (5) 27 : 37 = 0.730 (6) 24 : 41 = 0.585

Audi A4 2001 ► 3.0 ltr. TDI - 150 kW final drive 35 : 9 = 3.889 (1) 33 : 9 = 3.667 (2) 41 : 20 = 2.050 (3) 37 : 29 = 1.276 (4) 30 : 34 = 0.882 (5) 29 : 44 = 0.659 (6) 28 : 53 = 0.528

Edytowane przez MemberA4

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Skorzystałem z wyszukiwarki, ale niestety się nie doszukałem. Pytanie brzmi czy w konwersji na quattro CABRIO elementy napędu/zawieszenie i reszta maneli będą pasować od sedana/avanta , najbardziej martwi mnie bak i wał , czy aby jego długość nie jest inna (rozstaw osi jest 4 mm krótszy w cabrio ), a może podłoga jest zupełnie inna i quattro nie wejdzie wcale . Czy ktoś może ma wiedzę lub informacje na ten temat ? Pozdrawiam.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

A powie mi ktoś jak z pasowaniem elementów z innych wersji silnikowych ? Czy do 1.8T będzie pasować Q z : 2.0T(2.0t z tego co wiem pasuje) ale czy 3.0 i s4 4.2 też? (podejdą skrzynie?) Manual.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

A powie mi ktoś jak z pasowaniem elementów z innych wersji silnikowych ? Czy do 1.8T będzie pasować Q z : 2.0T(2.0t z tego co wiem pasuje) ale czy 3.0 i s4 4.2 też? (podejdą skrzynie?) Manual.

Prawdopodobnie będzie wszystko pasować, u mnie podeszła skrzynia z 2.0T do 4.2 , ale jak chcesz kupić zestaw, to lepiej brać z 1.9 tdi lub 2.0T bo wtedy Ci też sprzęgło (koło zamachowe) podejdzie . Reszta pasuje.

Opublikowano

Koledzy ruszyło się coś w temacie tego nieszczęśliwego EDSu po swapie? może ktoś czegoś nowego się dowiedział jak uruchomić to z tyłu? Czy to już pozostanie wielką niewiadomą w dziedzinie chyba elektryki?

Opublikowano

Ja pewnie przed zimą wymienię pompę to dam znać :)

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Opublikowano

Ale sterownik już masz podmieniony tak? bo gdzieś wcześniej już o tym pisałeś że zmieniałeś ster.

Opublikowano

Tak ster zmieniony eds brak ;)

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Opublikowano

01 - Engine

Coding - 07

ECU coding is pretty straight forward and not too many options for this. The only real thing to change is whether the engine is mated to an automatic transmission or a manual transmission or if equipped with ABS or ESP. Coding is as follows.

00XXX - The first two digits apply to the country.

*16 is the only available option for those in the USA

XX0XX - The third digit codes the ECU for what drive and options you have

*0 states FWD with ABS

*2 states Quattro with ABS

*5 states FWD with Anti-Slip Regulation/Electronic Stability Program (ASR/ESP)

*7 states Quattro with ESP

XXX0X - The fourth digit states which transmission you are equipped with

*0 is for 5 speed manual transmission

*5 is for 01V automatic transmission

XXXX0 - The last digit will state which vehicle the ECU is installed in.

*1 states installed in Audi A4

EX: A manual, Quattro A4 in the US should be 16201 or 06201

Na audizine znalazłem takie informacje ale to jest do B5. W B6 jest jakieś kodowanie w ECU odnośnie jaki mamy napęd.

Opublikowano

Jak bym źle zakodował sterownik to by błąd był. Noi te piny trzeba przełożyć od prawego przedniego koła jeśli dobrze pamiętam.

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Opublikowano

Panowie, mam na sprzedaż kompletna przekładkę Quattro z anglika + skrzynia 5 od 1,8t komplet wszystko co potrzebne 790480063

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy mam pytanko.

Czy gdybym zakładał do AWXa dystans skrzyni od AVFa razem ze sprzęgłem 240 i rozrusznikiem to czy jest konieczność zmiany łozyska igiełkowego(prowadzącego) wałek sprzęgłowy?

Edytowane przez MemberA4

Opublikowano

Jestem świeżo po przekładce quattro w 1.9 TDI. Dawcą był 2.5 TDI. Wszystko poszło p&p. Pompa ABS została stara. Zero błedów.Jak ktoś ma pytania walić na priv. Wszystko robiłem sam :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jestem świeżo po przekładce quattro w 1.9 TDI. Dawcą był 2.5 TDI. Wszystko poszło p&p. Pompa ABS została stara. Zero błedów.Jak ktoś ma pytania walić na priv. Wszystko robiłem sam :)

Bardzo czuć różnicę w przełożeniach skrzyni między 2,5 a 1.9 FWD.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Przełożenia są w 99% identyczne. Sprawdzałem to przed przekładką. Ja nie widzę żadnej różnicy.

Opublikowano

Jaki masz teraz kod skrzyni biegów? Domyslam sie ze miales GBA w AVF.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Teraz mam ETS GBB. GBA do sprzedania.

Opublikowano

Cześć wszystkim,

W następnym miesiącu też planuje taka przekładkę muszę tylko części pozbierać. Na początku mam pytanko w moim 1.8T BEX zaciekawiła mnie ta czarna zaślepka na skrzyni biegów wie ktoś co pod nią jest ??

https://zapodaj.net/8b4ff0cb94dfb.jpg.html

Opublikowano

Domyślam się tylko, że zastanawiasz się czy nie ma pod nią wyjścia na wał do quattro, ale niestety nie ma :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.