Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 18.02.2025 o 20:36, DivaynEays napisał(a):

1. Seryjny dwumas 1.8T + docisk z tarcza AWX(ewentualnie tarcza ze sprezynkami seria i docisk awx)
2. kwestia jak budzetowo sie zapatrujesz na to, jesli jest kasa i checi to warto od razu wsadzic 240, dwumas TFSI i reszta z 2.0TDI BRD
3. rozrusznik do zmiany

 

Dzięki za info ;) 

Będzie opcja nr 2. Kuba powiedz mi jeszcze czy dwumas musi być z TFSI czy może być z BRD? Bo będę kupował komplet (dwumas, tarczę, docisk i łożysko).

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 590,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
22 godziny temu, Malinioo93 napisał(a):

 

Dzięki za info ;) 

Będzie opcja nr 2. Kuba powiedz mi jeszcze czy dwumas musi być z TFSI czy może być z BRD? Bo będę kupował komplet (dwumas, tarczę, docisk i łożysko).

moze byc z BRD aczkolwiek prawdopodobnie beda wibracje w pewnym zakresie obrotow. Dlatego ja nie montuje dwumasow z diesla no chyba ze klient koniecznie chce, ale osobiscie odradzam

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam 

podpowie mi ktoś czy Skrzynia o oznaczeniu FTM i  dyfer ETS podejdzie mi pod swap z Multitronic na Quattro , Pacjent to B7 2007r 2.0TDI silnik BWC ( silnik z Lancera z 10r ) był bym bardzo wdzięczny za to info , po stopach bym całował :) 

Opublikowano
6 godzin temu, Kris1989 napisał(a):

Witam 

podpowie mi ktoś czy Skrzynia o oznaczeniu FTM i  dyfer ETS podejdzie mi pod swap z Multitronic na Quattro , Pacjent to B7 2007r 2.0TDI silnik BWC ( silnik z Lancera z 10r ) był bym bardzo wdzięczny za to info , po stopach bym całował :) 

WORKSHOP-MANUALS.COM

A4 Mk2 > Audi Workshop Service and Repair Manuals > Power transmission | 6-speed manual gearbox 01E, four-wheel drive | Technical data | Gearbox identification | Code letters...

Mam u siebie takie combo, skrzynia z 2.5 i dyfer ets i wszystko ok.

 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie po zmianie pompy abs na ta z końcówka q w b6 2001 ori oska wyskoczył błąd lewego czujnika przedniego koła wiec zamieniłem piny 13 pod 28 natomiast 28 pod 12 pin to teraz wyskoczył mi błąd prawego przedniego koła, toś pomoże jak to ogarnąć?

Edytowane przez Rzeznik533

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam wszystkich 

Sprzedaje może ktoś cały zestaw do swapu quattro  na b7 pasujący do wersji 2.0 pd BPW,najlepiej żeby był zdjęty z b7

Skrzyna obecnie manual,6 biegów

Czy jest możliwość zmienić przełożenia zakładając skrzynie od wersji z większym silnikiem np od 3.0?

w najbliższym czasie po 80kkm przejechanych zamierzam auto lekko „odświeżyć”,czyli hybryda,pd od 5.0tdi,mozliwe wodny IC i wiem ze na fabrycznym przełożeniu z Vmax 200-210 słaba zabawa z tego bedzie,chciałbym mieć jakiś zapas na szóstym biegu 

Ale wszystko po kolei,w miarę możliwości,chce zacząć od założenia quattro

 

dziękuję i pozdrawiam wszystkich 

 

 

W dniu 5.07.2025 o 17:09, Rzeznik533 napisał(a):

Panowie po zmianie pompy abs na ta z końcówka q w b6 2001 ori oska wyskoczył błąd lewego czujnika przedniego koła wiec zamieniłem piny 13 pod 28 natomiast 28 pod 12 pin to teraz wyskoczył mi błąd prawego przedniego koła, toś pomoże jak to ogarnąć?

Sprawdź najpierw wykres z czujnika,czy pokazujesz cośtam w ogóle,może wywalić błąd jak jest zniekształcony sygnał 

Po tym wszystkim sprawdź czy nie pomieszałeś miejscami dwa przewody z czujnika miejscami,moze to mieć wpływ na komp jeśli w wersji użyte czujniki nie  elektromagnetyczne,a np dwuprzewodowe z wewnętrznym ukladem(akurat nie wiem czy były wykorzystywane w tym modelu,tylko teoretycznie)

No i oczywiście znajdź schemat ABS/ESP modelu skąd pompa,w większości przypadków po prostu coś źle podłączyłeś 

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,znalazłem zestaw,pełny,nawet zbytnio…dawca z zerwanym rozrządem….w 3.0tdi…s-line…w fabrycznym manualu🤯

Miała być szybka przekładka na quattro,ale skończyło się jak zwykle,a co do tego swapem 2.0tdi na 3.0tdi no i z hasłem jak robić,to dobrze 

Co miało byc:


- tylny most jak jest,

zbiornik,osłony,wiazka, modut ABS z
EDS, mocowanie wału i wydech


Czyli zero filozofii, no ale znajac,zycie wprowadzito pewne
zmiany do ogólnej koncepcji,a zaczeły się z drobnych rzeczy,w
stylu ,moze pomalowaé ramę tylną,no przeciez kuźwa jest na
wierzchu" zostata zakupiona rama od rs4 ze zwrotnicami
alumiowymi,i obstawiam ze tu juz był „poczatek" czyli
poprzeczka jakosci prac...no i się zaczęło:


-rama od rs4 w proszku
-nowe tuleje na tylny zawias
-wszystkie tarczeklocki nowe, nowe zaciski tył
-kompletny rebuilding jednostki wysokopreznej z dawcy,czyli
3.0tdi ASB 233KM na nowym OE rozrządzie
-pełny serwis skrzyni manualnej 0A3, dyfra
-malowanie podwozia w cztery warstwy (APP r-stop,epoxy,baranek,poliuretan) oraz obróbka wszystkich
profili woskiem
-cate wnetrze od s-line
-nowe OE felgi
-zmiana zawieszenia na s-line
-wspawanie fabrycznej rozpórki na przód

-zawieszenie s-line obniżone

-lampy bixenon
I jeszcze milion innych nowych róznych rzeczy których ze wzgledu na
brak czasu nie bede wymieniał,a czy warto? Dowiemy sie jak odpalę;)
Pracę wykonuje u siebie w warsztacie(EuroCars w Lublinie),wiec cenę można tak blisko nie brać do serca

No i parę fotek 

W planach dzisiaj odpalić,pojeździć,póki śniegiem zasypane wszystko IMG_6936.thumb.jpeg.fcd16b142eb3253e33f8048326913827.jpegIMG_6977.thumb.jpeg.83a6a2f15081286fe457551e28f0dfa0.jpegIMG_6925.thumb.jpeg.ca615b35d250de294361eb025fb49c1e.jpegIMG_6881.thumb.jpeg.b0d10b22e16884d6920b41fe39bd0914.jpegIMG_6869.thumb.jpeg.07dbd664facea58d43a6339c9c139d66.jpegcamphoto_1251336619.thumb.jpeg.7528bca0ea6d8c10a8de6d7cc3148fad.jpegIMG_6690.thumb.jpeg.747f5f15ff9d122a1e6578702e7e6ffd.jpegIMG_6646.thumb.jpeg.34ef1359696a53fef7632a662ba31e8a.jpegIMG_6565.thumb.jpeg.b8d1b31a82a5ad63c63dd85d81e26ffe.jpegIMG_6333.thumb.jpeg.65163513f986b9fda67e9ac61ea41fe5.jpegIMG_6098.thumb.jpeg.3b707435329a073a36bec206bc4fb811.jpegIMG_6101.thumb.jpeg.40d4cfc6b6ed55d1dfdd0dc543af813a.jpegcamphoto_684387517.thumb.jpeg.c781d9b4f3081717bc0b0c492ebff048.jpeg

Opublikowano

Kawał roboty :hi:podwozie suchym lodem czyściłeś, czy wystarczyło benzyną na szmatce przejechać?

Opublikowano
9 godzin temu, Langista napisał(a):

Kawał roboty :hi:podwozie suchym lodem czyściłeś, czy wystarczyło benzyną na szmatce przejechać?

Wyczyściłem wszystkie ogniska rdzy,i całość pomalowałem w kilka warstw

Teraz się biorę za montaż mocowania podpory,może jutro pojedzie w końcu IMG_6993.thumb.jpeg.4ae6e6bad6331b9ff796ae309c9ab66d.jpegIMG_6993.thumb.jpeg.4ae6e6bad6331b9ff796ae309c9ab66d.jpegIMG_6992.thumb.jpeg.67c66d7cb6167514f2eea09b5180255a.jpegIMG_6982.thumb.jpeg.13397374dacf01ffe83d794950dd5cec.jpegIMG_6783.thumb.jpeg.05374c30398c8629b9176e9741ae19b2.jpegIMG_6780.thumb.jpeg.eee27c5648524c846e2ece622a40d61b.jpegIMG_6784.thumb.jpeg.6c2d9781423e0ab7a971d84b21470ede.jpeg

Opublikowano

Mnie czeka to samo, z tą różnicą, że ja będę to robić na kobyłkach 😂 łożysko w podporze wymieniałeś?

Opublikowano
23 minuty temu, Langista napisał(a):

Mnie czeka to samo, z tą różnicą, że ja będę to robić na kobyłkach 😂 łożysko w podporze wymieniałeś?

O dziwo całe,pomalowałem tylko wał,i nabiłem nowy smar


Kup odrazu ściągacze sprężyn tylnych,bez tego słabo bedzie 😅

 

 

Opublikowano

Akurat sanki już całe na dole miałem, udało się bez ściągaczy, zalet sportowej wersji zawieszenia : krótsze sprężyny 😂

 

Ja prewencyjnie wymieniłem podporę, moja już sparciała była to zamówiłem z NTY, wymieniłem w niej tylko to chińskie łożysko na FAG. No i trzeba przełożyć mocowanie (wyciąć ze starej i wspawać w nową)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.