Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzyłem w etce i wychodzi, że różnica jest dla skrzyni manualnej i automatu.

Porównaj sobie numery co podalem
Sa to numery przypisane dla skrzyń 5 bieg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To nie sa rury od quattro. Robią takie złudzenie bo tak kijowo są zdjecia zrobione.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej pierwszej po zblizeniu widac zagiecie na końcu a ta druga widac ze jej koniec jest w powietrzu czyli tez jest zagieta.
Wiem co pisze bo sam do siebie szukalem takiej ruru tylko ze od 1.9tdi Q

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej znajdziesz w ogłoszeniach gdzie quattro na części mają. Ja tak znalazłem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6505437588
Tu jest chyba od Q ale to by musiał podesłać jeszcze lepsze foto żeby być pewnym.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6438885028
Zerknij w ta aukcje widac w niej przyklad jakie zludzenie robia zdjecia. Na pierwszym rura praktycznie od quattro a na pozostalych zdjeciach widac ze jednak od FWD Rura jest od tdi ale od zagiecia niczym sie nie rozni od 1.8t.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zerknijcie na zdjęcie.Wężyk od zasilania pompy paliwa (czerwony) ma iść tak jak na zdjęciu do zewnętrznego króćca filtra czy odwrotnie do środkowego?

podłączenie quattro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze tak jak na foto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i od razu osłony widać;p, pozatym dzięki za fotki!!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 07:28, MemberA4 napisał:

wychodzi na to ze tak jak na foto

 

Niby tak.Szkoda, że nie wypowiedział się ktoś, kto pamięta jak było przy montażu lub ma przygotowane graty do swapa i mógłby zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zeby zalozyc ta oslone na zbuornik paliwa musze opuszczac sanki? Bo widze ze lipe odwalilem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PASSATB5 napisał:

musze opuszczac sanki?

raczej bez tego się nie uda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, trafia mi się kompletne Q do przekładki, ja mam AWX z 2001r AVANT (skrzynia 5-bieg), modelowo 2002 - dawca to AVF Angol SEDAN z 2003 rok skrzynia GBC tylny most ETQ - na zawieszeniu 1BA, pytanie czy wszystko po za tą podporą wału, którą trzeba samodzielnie dorobić będzie pasowało i czy temat związany pompą ABS( jest w komplecie od dawcy) oraz ten zbiornik i odwrotne pokazywanie poziomu paliwa ? proszę o pomoc ponieważ muszę się dość szybko zdecydować...

Edytowane przez Pawci_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pływakami w zbiorniku możesz mieć różnie ale raczej w ta gorszą strone bedzie no ale zawsze mozesz spróbować, a najlepiej jak porównasz swój nr VIN z pływakami w ETKA bo wychodziły dwa rodzaje. Ja przed zamontowaniem zbiornika najpierw sobie sprawdziłem czy bedzie dobrze wskazywać tylko ja miałem wszystko z 2003r i o dziwo numery zgadzały się z tymi w etka jedynie musiałem skorygować wskazywanie na desce bo przy pełnym zbiorniku za mało mi pokazywał.

Jeśli chodzi o skrzynię to Ty masz prędkość odczytywana ze skrzyni a skrzynia GBC ma zaślepke tego czujnika i nikt raczej nie wie czy jak przełożysz swój czujnik ze skrzyni bedzie pokazywał prędkość, w srodku musi być taki pierścień plastikowy z magnesikami(mozesz spróbować równiez to przełożyć ze swojej skrzyni).

Z pompa ABS raczej nie bedziesz miał problemów tu chodzi o kodowanie tylko

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany czy żeby przeciągnąć wtyczkę do nowego miejsca pompy paliwa z bagażnika do tylnego siedzenia wystarczy odkręcić boczek w bagażniku i tam się da naciągnąć wiązkę czy trzeba sztukować?

I druga sprawa.Spotkał się ktoś z brakiem otworu do przykręcenia mocowania baku? Trzy są w nadwoziu a czwartego od strony kierowcy z przodu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pod  barankiem, podziubaj śruboktretem;p a wtyczke mozna przeciagnac;p

Edytowane przez PASSATB5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wał od strony dyfra ma też jakąś amortyzację drgań tak jak od strony skrzyni? Bo są w nim jakies 4 otwory na śruby

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak z mocowaniem podpory wału? Mam fragmenty wycięte z karoserii dawcy i czy w fwd są jakieś punkty widoczne do mocowania tych podpór? Czy po prostu trzeba mierzyć odległość od podłoża i w ten sposób równo go ustawić? Tak dużo pytań a tak mało odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz wał i przykrecasz podpory A później przykladasz do karoserii i zaznaczasz

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...