Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sandmann napisał:

1. jakiego dawcę najlepiej wybrać? a)2.0tdi 170km, 2,5tdi, 1,9tdi, a może coś innego?

ja teraz bym brał od 2,5Tdi

 

7 godzin temu, sandmann napisał:

dlaczego?

a no dla tego że części są łatwo dostepne i w bardzo przystepnych cenach i nie trafiłem jeszcze na informacje dotyczacą jakichś częstych awarji skrzyń od 2,5TDi

 

7 godzin temu, sandmann napisał:

no i żeby skrzynia nie była przesadnie za długa

na forum piszą ze różnica w skrzyniach pomiedzy 1.9 a 2.5tdi jest nie zauważalna (mówię oczywiście o tych wcześniejszych skrzyniach typu 01E)

 

7 godzin temu, sandmann napisał:

2.czy wszystkie napędy Q pasujące do mojego 1.9 działają na tej samej zasadzie?

tak wszystkie działaja tak samo

 

7 godzin temu, sandmann napisał:

tzn czy wszystkie załączają się automatycznie, czy może występują napędy stałe?

napedy w A4 B6 i 7 A6 C5 i 6 Passat B5 tylko są stałe to nie haldex

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za odp.MemberA4:hi: napisałeś o skrzyniach od 2.5 tdi typu 01E (one wychodziły w a4b6 czy w a6c5?i w jakich latach?) i czy znasz (lub jakiś inny forumowicz zna) oznaczenia tych skrzyń?(oczywiście Q). A co myślicie o skrzyniach z 2.0tdi170km pod Q? dopytuję o to bo wiadomo że będą to nowsze modele niż 2.5tdi?Ma ktoś jakieś info dotyczące ich awaryjności? jeśli są spoko to też prosiłbym o oznaczenia takich skrzyń (bo pewnie są ze 3 rodzaje i która byłaby najlepsza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak wezmiesz quattro od 2.5 to masz dwie wersje 150 albo 180 oby dwie pasuja p&p ale czy 180 musisz robic dodatkowo chłodnicze oleju bo tak jest fabrycznie a reszta jest bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2017 o 11:58, MemberA4 napisał:

musisz jeszcze dobrać wał napędowy najlepiej tez od tej skrzyni bo podobno te skrzynie są dłuższe od tych z typoszeregu 01E

No to elegancko szukam chyba drugi dzień.... no ale szukam nie wiem czego :D bo nie wiem czym się różni np od 2.5 tdi. jaka ma być długość mojego wału tego ktróry muszę kupić :o ? :D  help meeee 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanie.JPG   

duzego wyboru raczej nie masz :)

mógłby się ktos wypowiedzieć kto ma 2.0TDI ze skrzynią JEE moze  piotrsob1 ?

z ELSY wiem że JEE było montowane przy 2.0 ltr. 103 kW TDI-PD oraz przy BRD

 

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ślicznie :) Ale się ucieszyłem...... najtańszy wał kosztuje 1000 zł :D 

Edytowane przez pb34499
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pb34499 napisał:

Dziękuje ślicznie :) Ale się ucieszyłem...... najtańszy wał kosztuje 1000 zł :D 

8E0521101D został wycofany w 2007r ten wał jest zamienny z tym z końcówką T

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2017 o 20:58, sandmann napisał:

Dzięki za odp.MemberA4:hi: napisałeś o skrzyniach od 2.5 tdi typu 01E (one wychodziły w a4b6 czy w a6c5?i w jakich latach?) i czy znasz (lub jakiś inny forumowicz zna) oznaczenia tych skrzyń?(oczywiście Q). A co myślicie o skrzyniach z 2.0tdi170km pod Q? dopytuję o to bo wiadomo że będą to nowsze modele niż 2.5tdi?Ma ktoś jakieś info dotyczące ich awaryjności? jeśli są spoko to też prosiłbym o oznaczenia takich skrzyń (bo pewnie są ze 3 rodzaje i która byłaby najlepsza)?

Do AVF-a na pewno podejdzie Ci bez żadnych problemów skrzynia z B7 ( od silnika BPW, jest on najbardziej zbliżony konstrukcyjnie do twojego )

Oznaczenie tej skrzyni to JEE ( szesciobiegowa ). Taką mam u siebie i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2017 o 19:25, MemberA4 napisał:

Przechwytywanie.JPG   

duzego wyboru raczej nie masz :)

mógłby się ktos wypowiedzieć kto ma 2.0TDI ze skrzynią JEE moze  piotrsob1 ?

z ELSY wiem że JEE było montowane przy 2.0 ltr. 103 kW TDI-PD oraz przy BRD

 

 

Dopiero teraz doczytałem  dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2017 o 07:22, piotrsob1 napisał:

Do AVF-a na pewno podejdzie Ci bez żadnych problemów skrzynia z B7 ( od silnika BPW, jest on najbardziej zbliżony konstrukcyjnie do twojego )

Oznaczenie tej skrzyni to JEE ( szesciobiegowa ). Taką mam u siebie i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę :hi:

Pięknie dziękuję:wink:jakby ktoś miał jeszcze jakieś doświadczenia ze skrzyniami Q z 2.0tdi B7 to też bym prosił podzielić się spostrzeżeniami o tych skrzyniach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar założyć Q od bexa do bexa. Poniżej spis części które udało mi się wyczytać w tym wątku, ale pytanie do tych co zakładali czy coś jeszcze jest potrzebne..

 

Skrzynia, 
wał, 
dyfer, 
całe tylne zawieszenie z hamulcami, ( sprężyny, amory?)
bak, 
półosie, 
linki od hamulca ręcznego,
osłony termiczne
tłumik
pompa abs
podpora wału
wybierak - obie skrzynie będą 6b więc to chyba nie będzie potrzebne
osłony plastikowe tylne podłogi te koło zbiornika
uchyt po poduszkę skrzyni (poduszka z tego co czytałem jest ta sama)

Pytanie czy przy samej przekładce takie elementy jak łożysko igiełkowe, zimering ten uszczelniający między skrzynią a silnikiem kupować nowe czy pakować stare?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nowe chyba że sam robisz to jak walnie to kosztów zdjęcia skrzyni nie poniesiesz.

 

Panowie

Czy ma ktos fotke quattro od spodu? Za chiny nie moge dopasować osłon termicznych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zamiar robić sam [emoji38]

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Za chiny nie moge dopasować osłon termicznych..

Których? Tej małej może co osłania podporę?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zaczynajac od wysokosci lewarka zmiany biegow...;p moze ma ktos wydruk z etki podwozia quattro? albo fotke prawdziwego podwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może pomoże Ci to zdjęcie. Mialem je zamontowane u siebie. Ta duża miala wycięte te otwory na srodku do podpory walu, oryginalnie ta osłona ich nie posiadała bo jest od ośki. Na tej duzej od jej konca do polowy jest jeszcze dodatkowa oslona podpory walu- taka mala.61907ad4597d99635661f7f235803b5a.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na alle widzialem ogloszenie oslon niby od A4 B6 Quattro a od razu widac bylo ze to nie do audi. Jak poszukałem troche w necie to doszedłem do tego ze chcial wcisnac oslony od BMW serii 3. Jakby ktoś nie wiedział to by sie naciął.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  podrzucę Ci jeszcze temat w którym robiłem rekonesans w sprawie tych osłon tam sa widoczne numery na zrzutach z ETKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...