Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś wie jak jest z tylnym mostem, mam tiptronica quattro i chce manula,, takie rzeczy jak bak, wydech i pompa ABS zostają,  nie wiem tylko co z mostem, to by ułatwiło prace gdyby został, co do skrzyni jakie polecacie ,  za 6biegowe sobie cenią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

musisz porownac oznaczenia  mostu a takze przelozenia  jakie szly w Q manu, zreguły kupic kpl i przelozyc most razem ze skrzynia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy jak mam B7 w automacie z funkcją tiptronika i z łopatkami w silniku 2,0 czy u mnie da się przerobić na Q i co bym musiał wymienić i co wstawić z jakiego modelu .

Drugie pytanie czy podzespoły z audi A4 B5 automat podeszły by do mojej B7.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 quattro to całkiem inna konstrukcja więc odpada reszta do okiełznania :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MemberA4 napisał:

B5 quattro to całkiem inna konstrukcja więc odpada reszta do okiełznania :)

tz mógłbyś coś więcej napisać na mój temat czy się da z czego i czy się w ogóle opłaca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś policzył albo zmierzył o ile wzrasta masa fury po dołożeniu Q w B6/B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 100 kg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tz mógłbyś coś więcej napisać na mój temat czy się da z czego i czy się w ogóle opłaca
 

Tip raczej by musiał ustąpić miejsca manualnej skrzyni a to sie wiąże z dodatkowymi kosztami. Chyba ze na forum jest ktos kto robił juz taki zabieg na tipie i mógłby się po wypowiadać

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MemberA4 napisał:

dodatkowymi kosztami

kompletne sprzęgło + dwumas
pedały
półosie
itp.
czy koszt dużo większy ? Wszystko zależny, kto sprzedaje :P Jeden za 2000 ma kompletny zestaw pod przekładkę z automatu na manual inny tylko samo quattro do manauala.

Da się zrobić z tipa na manual + quattro operacja prawie taka sama jak z manuala tylko trzeba dołożyć pedały, ogarnąc troszkę kabelków i kodowań :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 19:03, bongod napisał:

Około 100 kg

Aż tak dużo? Bo w sumie do ośki to dojdzie ciężar mostu, wału i półosi + parę dupereli. Jesteś pewien, że aż tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale myślisz same sanki czy już uzbrojone we wszystkie graty? Jeśli tak to może, ktoś kto robił już swapa wypowie się czy trzeba zmieniać klasę wagową sprężyn? czy da się na sprężynach swoich i jak wtedy d*pa stoi? Bo +100 to w chuchu dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak całe sanki gotowe do przykrecenia,znacząca różnica w wadze,robiłem swapa u siebie z tym ze ja miałem nie ori springi ale to i tak d*pa przysiadła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 20hz napisał:

ktoś kto robił już swapa wypowie się czy trzeba zmieniać klasę wagową sprężyn? czy da się na sprężynach swoich i jak wtedy d*pa stoi? Bo +100 to w chuchu dużo 

ja montowałem 3 klasy wagowe wyżej

miałem 9 załozyłem 12 i jest ok:D nawet jak komplet ludzi jest z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pytałem o to mechaniora, który ma robić swapa i powiedział, że sprężyny i amory idą moje (biega o 2,5Tdi), jednak on podał ok. 30kg różnicy.

A czy po waszych swapach zauważaliście duże pogorszenie dynamiki, osiągów ze wzg. na wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jak na razie serię 130 i jest różnica, czuć ze ma troszke ciężej autko no ale ty masz Vkę to może aż tak nie odczujesz :)

spręzyny zmieniaj bo jak z tyłu usiąda pasażerowie to koła schowaja się w błotniki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy na prawdę nikt nie wie czy swap quattro avant/sedan podejdzie do cabrio? Wiele osób zadało to pytanie lecz pozostało bez odzewu... Pomocy bo strach brać coś w ciemno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Temat swapa na quattro w 1.8t przerabiałem na własnej skórze , ale może wiecie jak ten zabieg wyglada w 2.4 v6 ? Chyba nie znalazłem żadnej a4 b6 2.4 w quattro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoczki a napęd z 3.0 6 biegów  quattro

podejdzie do 1.8t bfb? Sprzęgło nabyłem kompletne od 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...