Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka z ośki na quattro w A4 B6/B7


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

od rury za katem po końcowe tłumiki

w ośce ta rura za katem jest na końcu wyprofilowana ku górze bo wydech idzie wyżej a w Q idzie prawie prosto praktycznie równo z poziomem podłogi bo wydech idzie pod wałem napedowym

tylne tłumiki jak utniesz przy końcu to możesz zostawić i przyspawać do nich resztę ale czy to jest opłacalne hmmm.... ja bym cały wydech brał bez rzeżbienia

sam osobiście miałem wycinany środkowy i gościu krzywo przyspawał rury póxniej miałem problem z ustawieniem całego wydechu i dla tego mam zamiar raczej kupować caly wydech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cena dobra, ciekawe w jakim stanie jest skrzynia,napędy i inne rzeczy. Myślę że to bubel za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Skrzynia piątka.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten konkretny zestaw podejdzie do mojego 1.8t BFB 2006r? Czy fakt posiadania CABRIO gra tu jakąś rolę?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bubel czy nie nie mam pojecia trafiłem na głoszenie to wstawiłem ale osobiscie miałem okazje kupic za 800 zł zestaw gosciowi co skrzynie sprzedawałem od oski ale juz było po sprawie i nie było mi potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakładać, ja na letnich oponach mam taką frajdę jak małe dziecko. Gość od Qattro powinien dostać nobla:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj bawiłem się VCDSem i tak przypadkiem coś mnie zadziwiło a nikt o tym nie wspomniał przy przekładce, mianowicie chodzi o kodowanie w sterowniku silnika.

W Software Coding miałem 00002 jest to kodowanie od ośki TDi z manualna skrzynią wiadomo nic nie zmienione po ośce lecz gdy pojawiła mi się podpowiedź w dymku to zauważyłem że jest kodowanie 00003 i było to kodowanie do TDi All wheel drive z manualna skrzynią biegów jak również jest kodowanie 00004 ale to tyczy się automatu.

Kodowanie 00001 jest do TDi ośki z automatem jak dobrze zapamietałem

00005 i 00006 jest juz od benzyny ośki i AWD z manualem lub automatem

Po próbie przekodowania na 00003 czyli na AWD z manualna skrzynią soft. coding niby się zapisuje ale powraca na 00002 i nie chce się zmienić a czasami jakieś dziwne rzeczy się dzieją i klawisz od kodowania znika. Gdy zmieniłem na 0005 i 00006 to kodowanie przyjmuje i się zapisuje Ktoś wie o co chodzi w tym kodowaniu. A może jest ktoś kto ma AVFa z Quattro i może podrzucić swoje kodowanie ze sterownika silnika?

Domyslam się że jedynie wymiana sterownika silnika wchodzi w grę w którym da się zrobić kodowanie na 00003

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z wybierakami? Trzeba zmieniać czy nie?

Mam obecnie skrzynię HCF będę zakładał FYT.

Drugie auto, skrzynia HCF będę zakładał HCG.

Drugie pytanie, zmieniać pólosie przednie czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z wybierakami? Trzeba zmieniać czy nie?

Mam obecnie skrzynię HCF będę zakładał FYT.

Drugie auto, skrzynia HCF będę zakładał HCG.

Drugie pytanie, zmieniać pólosie przednie czy nie??

Przy zmianie skrzyni HCF na FYT wybieraki musisz wymienić, natomiast z HCF na HCG wybieraki zostają te same.

Panowie...melduję że Q dołożone :banan: . jestem świeżo po rezaniu, jak jakieś pytania to chętnie podzielę się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z wybierakami? Trzeba zmieniać czy nie?

Mam obecnie skrzynię HCF będę zakładał FYT.

Drugie auto, skrzynia HCF będę zakładał HCG.

Drugie pytanie, zmieniać pólosie przednie czy nie??

Przy zmianie skrzyni HCF na FYT wybieraki musisz wymienić, natomiast z HCF na HCG wybieraki zostają te same.

Panowie...melduję że Q dołożone :banan: . jestem świeżo po rezaniu, jak jakieś pytania to chętnie podzielę się wiedzą.

dałbyś radę sprawdzić czy u Ciebie jest możliwość przekodowania sterownika silnika na wartość 00003 czyli diesel z all wheel drive bo napewno masz 00002 czyli diesel ośka :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż czy

Panowie jak jest z wybierakami? Trzeba zmieniać czy nie?

Mam obecnie skrzynię HCF będę zakładał FYT.

Drugie auto, skrzynia HCF będę zakładał HCG.

Drugie pytanie, zmieniać pólosie przednie czy nie??

Przy zmianie skrzyni HCF na FYT wybieraki musisz wymienić, natomiast z HCF na HCG wybieraki zostają te same.

Panowie...melduję że Q dołożone :banan: . jestem świeżo po rezaniu, jak jakieś pytania to chętnie podzielę się wiedzą.

dałbyś radę sprawdzić czy u Ciebie jest możliwość przekodowania sterownika silnika na wartość 00003 czyli diesel z all wheel drive bo napewno masz 00002 czyli diesel ośka :)

Sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AVB nie dało się przekodować.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego własnie pytam kolegi misiekmb1 bo widze żę ma AVFa a jak wiadomo tylko te silniki 1.9 występowały również z quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam avf z dołozonym quattro i sterownik silnika sie koduje na 00003 bez problemu i nie cofa sie kodowanie na 00002 ale teraz pytanie co mi to daje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:unknown: ja jedynie takie kodowanie dopatrzyłem w VCDSie

o tym muszą się wypowiedzieć znawcy, ale tak jak podejrzewałem sterownik od AVF można właśnie przekodować a od AWX raczej nie przynajmniej u mnie :kwasny:

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Quattro już na miejscu :-D. Sprawdzę w wolnej chwili to kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...