Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRE] Opinie o silniku 2.0 TDI BRE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

fajnie, tylko jaki ma to zwiazek z opiniami o 2.0 BRE :rolleyes:

Opublikowano

jak Jaro napisze to nie !@#$@# we wsi :D ja tam nawet jakby napisal ze jest 27zaworowy to bym sie najpierw zastanowil czy sie w audi nie pomylili :decayed::good:

Dziękuję za zaufanie, ale każdy jest omylny i nikt nie ma monopolu na wiedzę. W tej wyliczance z pamięci zrobiłem też z pośpiechu jeden błąd (poprawiony już teraz) :embarrassed:

Opublikowano

Witam , pozwolicie ze tez sie cos wypowiem z moich doswiadczen ale na temat 1.9TDI AWX a mianowicie zakupilem moja niunie jak miala najechane juz 160 tys km , ujezdzam ja od 3 lat i do tej pory nie mialem zadnych wiekszych klopotow. Tak zdarzylo sie ze cos musialem wymienic (np: poduszki po silnikiem czy tez dwumasa) ale nie dlatego ze nagle sie cos spsulo bo jest awaryjne ale z racji najechanych kilometrow a nic przeciez nie jest wieczne.

Obecnie na szafie jest 340 tys km , od wymiany do wymiany tj:15tys km nie robie zadnych dolewek , leje 5W30 stosowany przy Long Life serwisach , zadnych problemow z elektryka , silnikiem czy tez skrzynia biegow.

Kilka dni temu zalozylem nowe tylne amorki i przod tez juz jest do wymiany (wszystko wciaz fabryczne ale autko jezdzilo i jezdzi w UK) + juz czeka w domciu na polce nowy EGR , oaraz od paru dni mam wypruty katalizator i autko odetchnelo.

Wiem , ze wkoncu pojawi sie dzien kiedy naprawde spsuje sie cos powaznego ale jak juz pisalem nic nie jest wieczne z drugiej zas strony musze byc na to przygotowany w koncu autko ujezdzam co dziennie , srednio co 4 miesiace robie serwis , olej filtry itp. mam tylko nadzieje , ze poki sie cos spiepszy konkretnie to jeszcze mi dupke powozi czego wszystkim zycze , bezawaryjnej jazdy.

Pozdrawiam

a w którym miejscu o silniku BRE?

Opublikowano

W burym , jak nie kumasz (cie) o co biega to gratuluje :no:

Opublikowano

W burym , jak nie kumasz (cie) o co biega to gratuluje :no:

chyba tobie..... :rolleyes:

Opublikowano

W burym , jak nie kumasz (cie) o co biega to gratuluje :no:

kultury trochę kolego, ja się pytam w którym miejscu jest o silniku BRE w twojej wypowiedzi, jeżeli nie potrafisz wskazać to przyznaj się do tego, załóż temat o AWX i tam opowiadaj kiedy co wymieniałeś

Opublikowano

Jaro444, BRE jest 8-mio zaworowe .....

Czyżby? :gwizdanie:

oczywiscie ze BRE jest 16 V podobnie jak BLB i BRD

Opublikowano

panowe czy w passacie b6(2005-2006) tez byly powiedzmy felerne silniki 2.0 TDI??

Opublikowano

panowe czy w passacie b6(2005-2006) tez byly powiedzmy felerne silniki 2.0 TDI??

tak

Opublikowano

panowe czy w passacie b6(2005-2006) tez byly powiedzmy felerne silniki 2.0 TDI??

co to znaczy felerny silnik, przeciez te silniki nie sa obarczone powszechnymi usterkami, to sa wciaz pojedyncze egzemplarze.

kazdy silnik w kazdej marce ma swoje piety achillesowe, jednak nie sa to zjawiska masowe, nie demonizujcie.

do kazdego silnika montowanego w audi czy vw mozna sie przyczepic. np.

1,9 tdi PD - problemy z pompowtryskiwaczami i ich gniazdami w glowicy, pekajace glowice, problemy z EGR- dotyczylo to wszystkich odmian od AJM po AVF wlacznie, dwumas

2,5 tdi - głowice, wycierające wałki, hydraulika rozrządu, odma, pompa wtryskowa, pekajace glowice

3,0 tdi - problemy z pekajacymi lancuchami rozrzadu, wtryskiwacze, listwa CR, dwumas

itp, mozna wymieniac w nieskonczonosc. nie swiadczy to jednak ze psuja sie wszystkie silniki. zdarza sie to w pojedynczych przypadkach, a ze forum zajmuje sie problemami wiec naturalne ze duzo przypadkow awarii jest wlasnie opisanych tutaj. na tej samej zasadzie, jezeli pojedziesz do warsztatu to nie spotkasz tam samochodow sprawnych tylko w ten czy inny sposob popsute, jezeli pojedziesz do warsztatu blacharskiego zapewne znajdziesz mnostwo pojazdow po wypadkach co nie znaczy ze wszystkie auta sie rozbijaja...

podchodzcie wiec z rezerwa do silnikowych fobii...

Opublikowano

Tylko że 2.0 TDI mają taką opinię nie tylko na forach internetowych, ale również wśród ludzi z branży nie cieszą się dobrą opinią.

Opublikowano

Tylko że 2.0 TDI mają taką opinię nie tylko na forach internetowych, ale również wśród ludzi z branży nie cieszą się dobrą opinią.

Mushasi zgadzam się z Tobą :good:

Nyna...szkoda że tak wybitnego fachowca nie widać na spotach Częstochowskich

marnujesz się ..szkoda :gwizdanie: :gwizdanie: :kox:

Opublikowano

i zauważyłem że mnóstwo ludzi się wypowiada na nie .... nie użytkując tych motorów 2.0 ....

Opublikowano

panowe czy w passacie b6(2005-2006) tez byly powiedzmy felerne silniki 2.0 TDI??

co to znaczy felerny silnik, przeciez te silniki nie sa obarczone powszechnymi usterkami, to sa wciaz pojedyncze egzemplarze.

kazdy silnik w kazdej marce ma swoje piety achillesowe, jednak nie sa to zjawiska masowe, nie demonizujcie.

do kazdego silnika montowanego w audi czy vw mozna sie przyczepic. np.

1,9 tdi PD - problemy z pompowtryskiwaczami i ich gniazdami w glowicy, pekajace glowice, problemy z EGR- dotyczylo to wszystkich odmian od AJM po AVF wlacznie, dwumas

2,5 tdi - głowice, wycierające wałki, hydraulika rozrządu, odma, pompa wtryskowa, pekajace glowice

3,0 tdi - problemy z pekajacymi lancuchami rozrzadu, wtryskiwacze, listwa CR, dwumas

itp, mozna wymieniac w nieskonczonosc. nie swiadczy to jednak ze psuja sie wszystkie silniki. zdarza sie to w pojedynczych przypadkach, a ze forum zajmuje sie problemami wiec naturalne ze duzo przypadkow awarii jest wlasnie opisanych tutaj. na tej samej zasadzie, jezeli pojedziesz do warsztatu to nie spotkasz tam samochodow sprawnych tylko w ten czy inny sposob popsute, jezeli pojedziesz do warsztatu blacharskiego zapewne znajdziesz mnostwo pojazdow po wypadkach co nie znaczy ze wszystkie auta sie rozbijaja...

podchodzcie wiec z rezerwa do silnikowych fobii...

to chyba sobie kupie 2.0 TDI :) bo ludziska ci nagadaja i pozniej strach cos kupic

Opublikowano

A czemu nie coś większego np 3.0 TDI ?

Opublikowano

A czemu nie coś większego np 3.0 TDI ?

bo dzienie jezdze do pracy wiec spalanie sie liczy a i tak teraz mam 1.6 100PS wiec 2.0 TDI to bedzie git a bardzo mi sie podoba ten silniczek tylko balem sie troche ze niby taki awaryjny a wkoncu wychodzi ze kilka przypadkow i popieram torie Musashi

Opublikowano

Nikt kupować przecież nie zabrania tylko trzeba mieć świadomość co się może stać i jakie mogą być tego koszty.

Nyna...szkoda że tak wybitnego fachowca nie widać na spotach Częstochowskich

marnujesz się ..szkoda

Właśnie dlatego żeby nie wdawać się w dyskusje z takimi fachowcami jak Ty :gwizdanie:

i zauważyłem że mnóstwo ludzi się wypowiada na nie .... nie użytkując tych motorów 2.0 ....

Jeżeli chodziło Ci o mnie to średnio trafiona wypowiedź :wink4:

Opublikowano
Nyna...szkoda że tak wybitnego fachowca nie widać na spotach Częstochowskich

marnujesz się ..szkoda

Właśnie dlatego żeby nie wdawać się w dyskusje z takimi fachowcami jak Ty :gwizdanie:

i zauważyłem że mnóstwo ludzi się wypowiada na nie .... nie użytkując tych motorów 2.0 ....

szkoda ..moze byś się wreszcie czegoś dowiedział..... :polew:

zapraszamy...... :polew:

Opublikowano
szkoda ..moze byś się wreszcie czegoś dowiedział.....

zapraszamy......

Poza tym że robisz OT to jeszcze masz poczucie humoru :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

A czemu nie coś większego np 3.0 TDI ?

bo dzienie jezdze do pracy wiec spalanie sie liczy a i tak teraz mam 1.6 100PS wiec 2.0 TDI to bedzie git a bardzo mi sie podoba ten silniczek tylko balem sie troche ze niby taki awaryjny a wkoncu wychodzi ze kilka przypadkow i popieram torie Musashi

to nie tylko teoria, to praktyka

poza tym ekploatuje B7 z tym silnikiem od pol roku, i nie mam z nim zadnych problemow.

co prawda powoli szykuje sie do jego sprzedazy ale napewno bede zmieniac rowniez na 2.0tdi [br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 13:19_________________________________________________

Tylko że 2.0 TDI mają taką opinię nie tylko na forach internetowych, ale również wśród ludzi z branży nie cieszą się dobrą opinią.

to ja mam pytanie do ciebie :cool1:

1. ile km przejechales samochodami wyposazonych w taki silnik?

2. ile tego typu silnikow naprawiales lub diagnozowales?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.