Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?

WAHACZE W NASZYCH A4 753 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kup MS.

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 873,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam, panowie mam do wymiany dolny lewy banan takze mam zamiar wymienic banan razem z prostym, czy ms to Dobra opcja? Duzo przeczytalem watkow i sam nie wiem, auto tak czy inaczej za rok pewnie sprzedam.

A dodam jeszcze ze wszystko mam lema i szkoda mi wymieniac wszystko.

Jak masz to sprzedawać i powiedzmy "godnie" jeździć kup j,w. pisze kolega...M.S

Opublikowano

Witam. od 12ttys smigam na RTS i jest miodzio ;) na poczatku kiera ciezko chodzila ale po 2tys km wszystko zaczelo prawidlowo smigac. 1050zl placilem i mysle zexsa warte tych pieniedzy. zobaczymy po ile km padnie jakis wahacz. i dam znac dodam ze kapcie to 225/45/17

Opublikowano

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Opublikowano

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Geometria bezwzględnie do kontroli.

Opublikowano

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Geometria bezwzględnie do kontroli.

Teraz wytłumacz czemu?!

Opublikowano

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Geometria bezwzględnie do kontroli.

Teraz wytłumacz czemu?!

czekamy kolego !

mówię o wszystkich wahaczach :wink: uwierz warto,spokój ..... bezcenny :naughty:

Opublikowano

Pany MS to t osamo co master sports ? bo juz sie pogubilem I nie wiem czy jakis inny odlam jest :D

Opublikowano

To samo :)

Opublikowano

Pany MS to t osamo co master sports ? bo juz sie pogubilem I nie wiem czy jakis inny odlam jest :D

Tak to samo...tak samo jak skrót LMO, to lemforder :wink:

Opublikowano

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Geometria bezwzględnie do kontroli.

Teraz wytłumacz czemu?!

1. jak była ustawiana zbieżność na starych to na nowych zmieni się

2. długości nowych wahaczy nie muszą być w 100% takie same jak starych, wystarczą milimetrowe różnice i będzie całkiem inaczej niż było

3. ponieważ sprawdzenie nie kosztuje majątek to warto pojechać i upewnić się, że nie będzie cięło opon.

Starczy?

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Geometria bezwzględnie do kontroli.

Teraz wytłumacz czemu?!

czekamy kolego !

mówię o wszystkich wahaczach :wink: uwierz warto,spokój ..... bezcenny :naughty:

Masz wyżej. Jak ci szkoda 30zł na kontrolę (w Lu tyle kosztuje kontrola na Hunterze) to szkoda gadać.

Opublikowano

U mnie w starej a4 po zmianie na MS ustawiałem i faktycznie coś się różniło. Moim zdaniem też warto sprawdzić, a szczególnie jak się zakłada innej firmy niż były.

Opublikowano

A jakieś opinie o zawiasie firmy fortuna line?

Opublikowano

Po co kupować jakies wynalazki?

Opublikowano

Mechanik stwierdził że zakłada już od 2 lat zestawy tej firmy i jak na razie reklamacji żadnych nie było. Do master sportow nie był zbytnio przekonany słysząc moja sugestie

Opublikowano

kup sobie SKV - będzie spokój.

Opublikowano

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Geometria bezwzględnie do kontroli.

Teraz wytłumacz czemu?!

1. jak była ustawiana zbieżność na starych to na nowych zmieni się

2. długości nowych wahaczy nie muszą być w 100% takie same jak starych, wystarczą milimetrowe różnice i będzie całkiem inaczej niż było

3. ponieważ sprawdzenie nie kosztuje majątek to warto pojechać i upewnić się, że nie będzie cięło opon.

Starczy?

1. Nie zawsze. Miałem LMO i mam LMO, byłem na zbieżności...i było okej. Dopiero jak zmieniłem jarzma na alu z b6 i prosty dolny wahacz z RTS, trzeba było ustawiać. Zaraz mi powiesz..."jak całą, a drążki, końcówki nie zmieniałeś"?! Tak, ale prędzej i wtedy było ustawione.

2. Czyt. pkt 1.

3. Mam za darmo.

Oczywiście nie mówię, że nie trzeba, ale jak wymieniłem ORI na ORI, to w moim przypadku było okej.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Z mojego doświadczenia wynika ze lepiej wymienić wszystkie, zanim zmieniłem cały zestaw na MS to wymieniałem raz z prawej raz z lewej strony.

Ale mowisz o komplecie górnych? Czy calym komplecie wszystkich wahaczy z przodu? Geometria jest z powrotem do ustawiania po wymiane wahaczy? Bo przod to chyba tylko na koncowkach drążków sie reguluje? Jesli sie myle niech mnie ktos wyprowadzi z błędu.

Geometria bezwzględnie do kontroli.

Teraz wytłumacz czemu?!

1. jak była ustawiana zbieżność na starych to na nowych zmieni się

2. długości nowych wahaczy nie muszą być w 100% takie same jak starych, wystarczą milimetrowe różnice i będzie całkiem inaczej niż było

3. ponieważ sprawdzenie nie kosztuje majątek to warto pojechać i upewnić się, że nie będzie cięło opon.

Starczy?

1. Nie zawsze. Miałem LMO i mam LMO, byłem na zbieżności...i było okej. Dopiero jak zmieniłem jarzma na alu z b6 i prosty dolny wahacz z RTS, trzeba było ustawiać. Zaraz mi powiesz..."jak całą, a drążki, końcówki nie zmieniałeś"?! Tak, ale prędzej i wtedy było ustawione.

2. Czyt. pkt 1.

3. Mam za darmo.

Oczywiście nie mówię, że nie trzeba, ale jak wymieniłem ORI na ORI, to w moim przypadku było okej.

W sumie nie dziwię się, że po zmianie Lemma na RTS mogło coś się rozjechać. Inne linie produkcyjne to i minimalne różnice mogły wyjść. Zaś nawet mała różnica w wymiarach wahacza może spowodować duże różnice w geometrii.

Dla mnie ingerencja w wielowahacz powinna kończyć się kontrolą geometrii. Pomijam tutaj sytuacje typu: wypięcie końcówki drążka ze zwrotnicy, odpięcie wahacza/y i ponownie złożenie. Jednak wymiana jakichś elementów to już jest szansa na rozjazd.

Problemem jedynie jest to, że w przednim zawieszeniu A4 B5/B6/B7 ustawić można tylko zbieżność.

Kątów nie ruszy się, a więc jak wyjdzie poza zakresem trzeba szukać przyczyny i wymieniać elementy.

Opublikowano

Nie wiem czy moge tutaj ale mam pytanko ...

Jak wyglada sprawa wahaczy a audi a6c6 czy sa takie same czy inne niz a4b6?

Opublikowano

a6c6 to calkiem inne zawieszenie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.