Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Poranne odpalanie diesla

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów dieslowców. Zapewne wielu z Was wraz ze wzmożeniem mrozów ma problem z porannym odpaleniem. Moje pytanie brzmi jak sobie z tym radzicie, może polecicie jakieś dobre i sprawdzone uszlachetniacze, gdzie to dostać w białymstoku?

Dzięki i pozdrawiam.

Opublikowano

:szukaj:

Jest tego multum na forum a jutro bedzie jeszcze więcej bo mróz tęgi sie zapowiada.

Opublikowano

ja ci bez szukajki powiem, potrzebny ci dobry aku, sprawne świeczki ( oczywiscie nie wspomnam tu o filtrze paliwa i kącie wtrysku bo to normalne ze musi byc ok) i dla pewności dolewaj depresator który dostaniesz na kazdym cpn, bądz w sklepie motoryzacyjnym, u mnie właśnie jest -21 przed chwilą odpalałem i to bez zadnego problemu, jak do tej pory wszystko na cyk :decayed:

Opublikowano

2 razy to nie bardzo.... swece się raz grzeje bo mozna przepalić z tego co słyszałem

Opublikowano

-dobre swiece,

-dobre paliwo,

-sprawny silnik, aku,

- trzeba odczekac do rozgrzania swiec - zgasniecie kontrolki i musi palic od strzala.

- przy duzym mrozie mozna odczekac 2-3 minuty na biegu jalowym, a pozniej delikatnie w droge.

Opublikowano

2 razy to nie bardzo.... swece się raz grzeje bo mozna przepalić z tego co słyszałem

nie mowie zeby grzac nimi do skutku bo kiedys wreszcie sie przegrzeja. Ja słyszałem ze max. 3 razy.

Opublikowano

mozna ze 2 razy swiecami zagrzac :)

pomysl bezsensu , jezeli swiece sa sprawne to niby co ma to zmienic?

2 razy to nie bardzo.... swece się raz grzeje bo mozna przepalić z tego co słyszałem

niby z jakiej przyczyny??? :cool1: to nie swieczki urodzinowe, nie wypalaja sie po drugich urodzinach :decayed: :decayed:

Opublikowano

moze przy niskich temp.(-20) nie nagrzeją sie dostatecznie lub szybko ostygna ? (chyba juz głupoty gadam) :tongue4:

Opublikowano

moze przy niskich temp.(-20) nie nagrzeją sie dostatecznie lub szybko ostygna ? (chyba juz głupoty gadam) :tongue4:

jezeli swieca jest sprawna, kontrolka gasnie w tym samym momencie co osiagniecie przez swiece temperatury roboczej

Opublikowano

przy mrozie poniżej-10 stopni gdy wsiadam do a4 wyłączam klimatronic ze względu na duży pobór prądu, przekręcam kluczyk i czekam aż przekaźnik od świec żarowych pyknie tzn. zakończy się podawanie prądu na świece. Lamka od świec gaśnie nieco wcześniej niż rozłącza przekażnik. Dzięki temu świece osiągają wyższą temperaturę co ułatwia rozruch.

Opublikowano

faktem jest że przekaźnik pyka trochę później niż kontrolka

Opublikowano

no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?

Opublikowano

no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?

jak duży mróz (powyżej -10st) to możesz poczekać jak przekaźnik rozłączy

Opublikowano

no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?

Najlepiej wyjdzie z praktyki jak powinno sie robić?

Przetestuj jak zapla po zgaśnieciu kontrolki a jak po pyknięciu przekaźnika? i bedzie wszystko wiadomo.

Opublikowano

dobrej jakości depresator i zauważysz różnice w odpalaniu na mrozie, oczywiście jak masz wszystko ok z silnikiem

Opublikowano

Musashi , a jeśli świeczki są padnięte te kontrolka grzania nie zgaśnie?

Jak to jest?

Opublikowano

no wlasnie, czekac na przekaznik czy odpalac jak kontrolka znika?

Najlepiej wyjdzie z praktyki jak powinno sie robić?

Przetestuj jak zapla po zgaśnieciu kontrolki a jak po pyknięciu przekaźnika? i bedzie wszystko wiadomo.

Ja w swoim AVG odpalam zaraz po zgaśnięciu kontrolki i przy -17 nie było zadnego problemu z odpaleniem odpalił za 1 razem pomimo że mam kąt trochę przestawiony.

Opublikowano

no ja u siebie czekam na przekaznik i tez nie ma problemu. wazny jest naladowany dobrze akumulator. jak mialem slaby to naprawde ciezko i nierowno odpalal, a po naladowaniu leci od strzala. sprubuje zaraz odpalic zaraz po zgasnieciu lampki, choc dzis az tak zimno nie jest,tylko -2C ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.