Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam mały problem.

Działa mi wszystko prócz info z rds, cd i mp3

Navi się pokazuje trase na fisie, nawet ori Bt pokazuje z kim rozmawiam, brak tylko info z samego radia.

Żadne kodowania nie pomagają.

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Panowie mam mały problem.

Działa mi wszystko prócz info z rds, cd i mp3

Navi się pokazuje trase na fisie, nawet ori Bt pokazuje z kim rozmawiam, brak tylko info z samego radia.

Żadne kodowania nie pomagają.

radio dokładane ?

Opublikowano

Oczywiście że dokładane, nie spotkałem seryjnie montowanej RNS-E w B5 :decayed:

Opublikowano
Oczywiście że dokładane, nie spotkałem seryjnie montowanej RNS-E w B5 :decayed:

popatrzyłem nie na ten wątek sorry :grin:

no wiadomo że nie było:)

Opublikowano

panowie wrzuciłęm do siebei rns-e mialem wcześniej concerta i mi chulało elegancko zestawe bluetooth a teraz mam problem , podłaczyłem radio , zółtą końcowke która była wcześniej w koncercie wypiąłem z kosteckzi i wpiąłem to tej białej 2 wejsciowej (1 antena) i 2 wrzuciłem tą od żółtej przepatrzyłem wszystie piny na kostce głownej od rns wyglądają ok idą zgodnie z kablami od audi , wchodze w rns daje opcje tel i pisze mi "telephone no instaled" czyli jak rozumiem telefon nie zainstalowany musze konkretnie coś ogarnąc czy podłączyć sie przez bluetooth normalnie czy jak ? wydaje mi sie ze cos brakuje ale nie jestem pewien prosze o pomoc

Opublikowano

wiesz co połączył mi się bez żadnego kodawania przez bluetooth ale dalej na rns pisze na ekranie że nie zainstalowany , podpowiesz mi jak to zakodować ,żeby na ekranie normalnie widniał napiś że połaczony itp itd

Opublikowano

Dominik podłączę się.Mi pokazuje że rnse jest źle zakodowane.Może dlatego tych płyt nie rusza.Podpowiedz jak poprawnie zakodować rnse, może to pomoże.Dziś robiłem znowu down, ale nic się nie zmienia.Dorwałem vcds ale to dopiero mój początek

Opublikowano
wiesz co połączył mi się bez żadnego kodawania przez bluetooth ale dalej na rns pisze na ekranie że nie zainstalowany , podpowiesz mi jak to zakodować ,żeby na ekranie normalnie widniał napiś że połaczony itp itd

Bo BT się łączy, ale niezakodowany jest odpowiednio. Musisz zakodować BT i RNS-E na funkcje komfortowe i zrobić reset RNS jak Ci Domin79 napisał (np. trzymając wyłącznik aż do resetu - ok. 40 sekund), dopiero wtedy masz dostęp do telefonu z RNS-E (chyba że miałbyś moduł BT low - wtedy tak będzie, ale pewnie w B7 masz high)

Dominik podłączę się.Mi pokazuje że rnse jest źle zakodowane.Może dlatego tych płyt nie rusza.Podpowiedz jak poprawnie zakodować rnse, może to pomoże.Dziś robiłem znowu down, ale nic się nie zmienia.Dorwałem vcds ale to dopiero mój początek

Jakie masz kodowanie?

Opublikowano

Powiem szczerze że nie zapisałem.Dziś dorwałem vcsd-a i zrobiłem auto scan i pokazał "nieprowidłowe kodowanie rnse" .Sprawdzę i wstawię

Opublikowano

Kodowanie do przyjmowania plytek do downgrade'u to raczej nie ma nic wspolnego

Opublikowano

Nie mam już pomysłu.Błędy z rnse

Adres 56: Radio Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 035 192 D HW: 8E0 035 192 D

Komponent i/lub wersja: RNS-E HIGH EU H72 X---

Kodowanie: 0301714

Kod serwisu: WSC 06348 116 65470

VCID: 254A62049570

4 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00857 - Zmieniacz płyt kompaktowych (R41)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:59

01303 - Urządzenie nadawczo-odbiorcze telefonu (R36)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:20

00467 - Tuner TV (R78)

004 - Brak sygnału / brak komunikacji

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100100

Priorytet błędu: 5

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:32

01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo

000 - -

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 01100000

Priorytet błędu: 7

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 31

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2014.04.09

Czas: 13:40:09

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:04 ----------

Te 3 pierwsze to braki sprzętu, prawda?Jak wszedłem w kodowanie pokazał tak

CAM00361.jpg

Opublikowano

Czyli zakodować 0301111 i później down?Dominik po down wystarczy sama płyta z 0650 czy musi być z navigacyjna?

Opublikowano

Dobra dzięki wszystkim.Poszło.Dorwałem ori mapę i z niej poszedł down a później 750.Nareszcie spokój.Choć w błędach rnse ciągle pokazuje te same błędy.Ale to już ch....

Opublikowano
Dobra dzięki wszystkim.Poszło.Dorwałem ori mapę i z niej poszedł down a później 750.Nareszcie spokój.Choć w błędach rnse ciągle pokazuje te same błędy.Ale to już ch....

A masz zmieniarkę, BT oraz Tuner TV? Pewnie zostawiłeś stare kodowanie i dlatego masz dalej te błędy.

Opublikowano

W pierwszym poscie jest całe kodowanie w RNS E .....ba nawet w podpowiedziach ( VCDS) na kompie sa :wink:

Moze trzeba poczytac INSTRUKCJE OBSLUGI wtedy człowiek bedzie o wiele madrzejszy .

===> Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS?

===> http://www.vcds.eu/downloads/Instrukcja%20obslugi%20oprogramowania%20VCDS.pdf

Opublikowano

Sorki ale dopiero dorwałem vag-a i się uczę. Czy dobrze wywnioskowałem że powinienem zakodować 0311115.Nie mam bose,tunera,BT , ale mam kiere MF?Teraz mam zakodowane 0301111

Opublikowano

Panowie da sie odzyskać kod pin od rnse ? :D czytałem o płycie którą trzeba włożyć do aktualizacji softu i zmienia ona pin nawigacji ale macie źródło sprawdzonej sztuki ? ;)

Opublikowano

Odezwij sie w tej sprawie do domina

Opublikowano

Przy rekinie na dachu bedziesz mial 2 razy wiecej satelit niz przy antenie schowanej pod tapicerka, pytanie czy chce ci sie z montazem pletwy bawic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.