Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

no poprostu klapka popielniczki jest idealnie prosta a nie zagięta tak jak u nas. różnice widac gołym okiem...

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 802,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

witam. Czy byłby ktoś tak uprzejmy żeby podpiąć lap topa lub pc do rns-e i zobaczyć jaka jest jakość obrazu? Jaki adapter polecacie do takiej operacji? Chyba nic z przycisków navi nie podziała na lapku jak to jest możliwe na dvd player. Więc chyba każdy adapter bedzie ok ale lepiej zapytać. proszę o szybką odp. dzięki

Opublikowano

piny.th.jpg

Piny:

* C1 i C7 (R36)

* C4 i C10 (R38)

Która para pinów to podłączenie mikrofonu do RNS a która podłączenie do BT?

Opublikowano

C1 i C7 to wejście mikrofonu, c4 i C10 to wyjście do BT.

Opublikowano

Andy a to co znowu kombinujesz :)

Opublikowano

Andy a to co znowu kombinujesz :)

W skrócie: SDS hack :) Natknąłem się na to hasło na audiforum.us i zaczynam się zastanawiać na implementacją u siebie :decayed:

Sterowanie głosowe nie tylko telefonem ale także innymi funkcjami w aucie, np nawigacją :evil:

Jak już ogarnę temat zrobię małe "how-to" i wrzucę tutaj :cool1:

Opublikowano

Andy a to co znowu kombinujesz :)

W skrócie: SDS hack :) Natknąłem się na to hasło na audiforum.us i zaczynam się zastanawiać na implementacją u siebie :decayed:

Sterowanie głosowe nie tylko telefonem ale także innymi funkcjami w aucie, np nawigacją :evil:

Jak już ogarnę temat zrobię małe "how-to" i wrzucę tutaj :cool1:

====

:blink: VC zaczął łączyć się z RNS'em. Najpierw połączył się przy odczytywaniu błędów, później normalnie połączył się z kontrolerem. Miałem dostęp do opcji kodowania. Czary .... :shocked::evil:

no mi tez o to chodzi :)

ogarniaj temat

Opublikowano

C1 i C7 to wejście mikrofonu, c4 i C10 to wyjście do BT.

(*Przy założeniu, że nie ma się fabrycznego okablowania pod SDS)

Połączenie*:

- C1 z C4

i

- C7 z C10

jest jednym z etapów uruchomienia SDS? :mysli: (podłączenie mikrofonu do RNS'a)

Opublikowano

Ja u siebie uruchomiłem pełnego SDSa przy okazji podłączania BT (okablowanie zrobiłem sam), Andy popatrz na schematy które Ci przesłałem, tam jest wszystko opisane.

Jak chcemy mieć sterownie głosen nawigacji, radia itp. to:

1. mikrofon podłączamy do rnse wtyczki C pin 1(masa mikrofony) i 7 (sygnał)

2. 4 pin wtyczki C łączymy z 12 pinem BT

3. 10 pin łaczymy z 11- BT

4. 12 pin wtyczki C łaczymy z 8 w BT

5. 6 pin łączymy z 9 w BT

6. można dodatkowo podłączyć 11 pin kostki D (mute) do 16 pinu w BT

Kodujemy wszystko na pełną obsługę "voice control", jak znajdę chwilę to odczytam kodowanie ze swojej.

Opublikowano

Kobra7

Ja mam fabryczne okablowanie RNS'a i BT. Czy w takim wariancie wystarczy połączyć:

C1 z C4

i

- C7 z C10? :mysli:

(Na razie zakładam, że nie mam okablowania pod SDS. Sprawdzę to w weekend)

Opublikowano

:shocked: :shocked: :shocked: :shocked:

nic nie zakumałem ;)

Opublikowano

Panowie jak zrobić logo s3 przy kodowaniu na audi A6?

Opublikowano

Nie ma takiej możliwośći. ;(

Opublikowano

Musi być. Dzwoniłem do monterów navi powiedzieli, że jak u nich zamontuje to wgrają mi logo S3. Wiedzieli jaki samochód itp. A tak łopatologicznie. Jeśli zmie nie na chwile na a3 i zmienie logo a po tym powróce do a6 to nie ruszy? Chce już rozwiać wszelkie nadzieje :confused4:

Opublikowano

Musi być. Dzwoniłem do monterów navi powiedzieli, że jak u nich zamontuje to wgrają mi logo S3. Wiedzieli jaki samochód itp. A tak łopatologicznie. Jeśli zmie nie na chwile na a3 i zmienie logo a po tym powróce do a6 to nie ruszy? Chce już rozwiać wszelkie nadzieje :confused4:

Nie trać czasu na pisanie postów, tylko spróbuj to zrobić. Twoje pytanie było czy da się ustawić logo S3 przy kodowaniu na A6 i odpowiedziałem - nie. Jak masz inne informacje to znich korzystaj.

Opublikowano
  • Autor

Na dniach będzie opis czyszczenia soczewki lasera w RNS-E ... trzeba tylko przycisnąć Musashi'ego żeby wrzucił fotki... :wink4:

Opublikowano

Na dniach będzie opis czyszczenia soczewki lasera w RNS-E ... trzeba tylko przycisnąć Musashi'ego żeby wrzucił fotki... :wink4:

kilka sztuk wyczyściłeś na zlocie co?

Opublikowano

Na dniach będzie opis czyszczenia soczewki lasera w RNS-E ... trzeba tylko przycisnąć Musashi'ego żeby wrzucił fotki... :wink4:

wyraziłem zgodę? :gwizdanie: :naughty::evil:

dzięki ALVIK za wyczyszczenie :good::notworthy:

Opublikowano
  • Autor

no problemo :decayed:

Opublikowano

Witam,

Proszę o pomocy w rozwiązaniu niżej wymienionych problemów:

Telefon, a RNS-E - brak głosu w głośnikach

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_telefon_a_rnse_brak_glosu_w_glosnikach-t72508.0.html;msg802353#msg802353

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.