Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zielony999

Fajny bajer do RNS-E. Kurde te japonce to wszystko zrobia

http://uk.youtube.com/watch?v=v7ycf1zmdDI

reszta tu: http://audiforum.us/rns-e/10217-rns-e-touch-screen.html

Kurde jednak działa to SDS, to nie wiem czemu u nas nie działa?

http://uk.youtube.com/watch?v=9Pw8xoeicvk&feature=related

Witam , prubował może ktoś z was zrobić coś takiego może wtedy zadziała cały SDS .

Według podanych schematów np. instalacja bluetootha , mikrofon wpina sie do modułu bluetooth natomiast na innym schemacie ( opis pinów podłączenia navi RNS-E , schemat podany jest do zmiany nawi w audi A6 ale u mnie jest tak samo podłączone ) http://www.users.me.uk/Downloads/Audi/Audi_A6_TED's_RNS-E.pdf strona 1e1. oraz 1e2.

W kostce C pin 1 i 7 to wejście mikrofonu a pin 4 i 10 to wyjście mikrofonu , nasuwa mi sie myśl jak by kabel od mikrofonu nie szedł bezpośrednio do modułu bluetooth tylko podłączyć go poprzez navi rns-e , czyli kabelek mikrofonu wchodzi do rns-e do pinu 1 i 7 a nastepnie wychodzi z pinu 4 i 10 do modułu bluetooth.

CO SĄDZICIE MA TO SENS ? A MOŻE KTOŚ Z WAS JUŻ TO PRUBOWAŁ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zielony999

OK znalazłem sorki trochr pochopnie napisałem wątek

jeszcze jedno pytanko mam pytanie bo tego nir znalazłem , czy jak w mojej navi RNS-E mam wgrany język polski i teraz wgram SDShack to skasuje mi sie spolszczone menu w navi ?

Dodam że mam mape 8P0 919 884 AD z 2009 roku i soft: SW 0750

Jest jakiś konkretny SDShack pod ten soft ? Może jakiś link znacie ?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R prawdopodobnie jakis home made i tak ktos go sobie oznaczyl :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi kos wystrugał 0800 sw i o co biega nawet niewiem co on zmienia, potrzebuje mapy aj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozładował Ci już aku? czy tylko przypuszczasz? Bo wiatraczek po kilku minutach się sam zatrzymuje jak wyciągniesz kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podlaczylem rns-e i pobiera mi prad na wylaczonym silniku(bez kluczyka), slychac jak wiatraczek chodzi. przez noc akumulator jest rozladowany. czy to kweatia kododwania czy moze wiatrak do wymiany albo jakis czujnik

Jak navi jest podłączona ? Przez przejściówkę, czy ktoś przerabiał instalację ? CAN-y podciągnięte, sygnał masy DWA z modułu komfortu też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejciowka

[br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 00:07_________________________________________________odnosnie can to nie wiem i modul komfortu. wiem ze przejsciowka byla montowana z iso na 2din i w vag cos kodowal ale moze tylko navi w zegary byla ustawiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przejściówka do sprawdzenia. U mnie był jeden kabelek źle w przejściówce i też navi się nie wyłączała. Montowałem to tak dawno, że nie pamiętam, ale wydaje mi się, że był to któryś z kabelków związanych z obsługą modułu telefonicznego. Nie wiem czy nie ten opisany jako TEL MUTE. W tym temacie, nawet chyba na jednej z początkowych stron, ktoś miał dokładnie ten sam błąd w okablowaniu przejściówki.

A rns wyłącza Ci się jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przejściówka do sprawdzenia. U mnie był jeden kabelek źle w przejściówce i też navi się nie wyłączała. Montowałem to tak dawno, że nie pamiętam, ale wydaje mi się, że był to któryś z kabelków związanych z obsługą modułu telefonicznego.

u mnie też był źle podłączony kabelek w przejsciówce(w złym miejscu),zakłócał sygnał k-line.jak widać te przejściówki są niezbyt dobrze składane,więc tak jak kolega radzi zaczął bym od sprawdzenia przejściówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

skąd Ty wziąłeś ten soft? :blink: najaktualniejszy to 0650...

H4mm3R

aktualniejszy soft do RNS-E to 660 i on ma kody do SDS, ale w Audi nie chcieli sie przyznac, ze go maja i ze jest dostepny. W koncu puscili pare, ze jak cos nie chodzi w RNS-e to moga go laskawie wgrac. Juz nie chcialo mi sie dalej z nimi dyskutowac. A w watku malika o pelnym SDS-ie jest napisane, skad wziac the SDShack soft.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navi wylacza sie po wyjeciu kluczyka ale slychac jak cos w niej pracuje. jakis silniczek albo wiatrak. myslalem zeby podlaczyc ja pod stacyjke.

A ryglujesz zamki? Czy wyciągasz kluczyk i nasłuc**jesz? Siedząc w środku auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdz dokładnie przejściówkę, bo skoro navi się wyłącza po wyjęciu kluczyka to can jest dobrze wpięty.

Musashi zamieścił ładny rozpis na 3 stronie

tablearnsegb9.jpg

Obstawiam źle podpięty kabelek, który ma iść do złącza D pin 11 w rns.

Czy nawi się wyłącza najlepiej sprawdzić zamykając się w aucie, do 5 minut navi powinna się wyłączyć i lekki szumek z głośników powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo niewylacza wzmacniacza zawsze takie lekutki tryk słyszałem a tu kiszka musze sie tym zajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...