Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli piknięcie lasera i wygląda na to że laser działa a sam napęd nie , wyciągnij napęd i zobacz od spodniej strony czy wszystkie te małe tasiemki idące do i z silniczka są ok , bo lubią się przerywać :wink:

---------- Post dopisany at 20:07 ---------- Poprzedni post napisany at 20:04 ----------

jak tasiemki całe to mógł się silniczek zjarać , chociaż nie spotkałem się jeszcze żeby się spalił. w najgorszym wypadku mógł walnąć układ/płytka w napędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak bo laser zaświeca na chwile z tego co pamiętam, rzucę oczydłem na te tasiemki

---------- Post dopisany at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:08 ----------

mikaszi masz jakis sposob na ten silniczek? odkrecilem te dwie srubki dalej z nim walcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasiemki całe ? silniczek , to znaczy jego podstawa trzyma się na 3 śrubkach i do tego trzeba tasiemkę odczepić (uważaj bo łatwo uwalić). Tak jak pisałem trochę to mało prawdopodobne żeby się silniczek spalił , bardziej bym obstawiał układ sterujący w napędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasiemki wyglądają na cale, ten układ trudny jest w wymianie? trzeba rozkładać napęd na części pierwsze czy wystarczy parę śrubek i odlutowanie tasiemek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba rozpoławiać cały napęd i rozlutawać zabezpieczenia tasiemek od lasera i silniczka ale ja na twoim miejscu bym szukał używanego napędu z walniętym laserem bo i tak musisz gdzieś skołować dobry napęd żeby wyjąć układ, często można wyrwać na ebay.de za grosze (nawet jak gość nie wysyła do UK to napisz że jesteś zainteresowany, podaj mu adres i na pewno wyśle)

ps. jak rozpoławiasz napęd lub wymieniasz laser to dobrze żeby napęd był w pozycji włożonej płyty bo inaczej ciężko cokolwiek ruszyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jaką moc ma NAVIGATION PLUS?

daje ona na 4 głośniki czy tylko na 2 jak Concert ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak antene mam podpiętą. Z tego co zrozumiałem to jest to problem w A6 C5 i A4 B5 ale co dalej to nie wiem. Jakie masz kodowanie ? jakie masz sw ?

Nie ma problemu z Rns-e w A6 C5 ale dopiero po 2001r glownie chodzi o licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie mam taki problem, zrobiłem tak :

Kabelki z kostki biegnącej do TMC

PIN 2 i PIN 8 łączysz ze sobą - CAN LO

PIN 3 i PIN 9 łaczysz ze sobą - CAN HI

to jest opanowane i zrobione tylko został taki problem,

we wtyczce 26PIN która zostanie ci po wypięciu z RNS-D na PIN 13 masz CAN HI a na PIN 26 masz CAN LO. Łączysz te kable z adapterem do RNS-E tylko nie wiem z jakimi pinami, niby wtyczka D PIN 8 i PIN tylko u mnie w tym adapterze w tych pinch nie ma nic :kwasny: potrzebuje wiadomość z jakimi PINami w wtyczce D mam połączyć PIN 13 i PIN 26 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było już takie pytanie ,ale co RNS-E(po 2010r) odczyta z kart SDHC .

czy poleci film ?

czy muzyka w plikach typu wav, czy tylko mp3 ?

jak można zobaczyć (wyświeltlić) zdjęcia na RNS-E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta SDHC daje ci tylko tyle że masz więcej pamięci na karcie 32gb , żaden film nie poleci

filmy tylko po zamontowaniu osobnego tunera DVD

muzyka z karty to tylko pliki mp3

do zdjęć też musisz posiadać tuner DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta SDHC daje ci tylko tyle że masz więcej pamięci na karcie 32gb , żaden film nie poleci

filmy tylko po zamontowaniu osobnego tunera DVD

muzyka z karty to tylko pliki mp3

do zdjęć też musisz posiadać tuner DVD

dzięki za odpowiedź ,

czyli karta do niczego się nie przyda jak tylko lub aż na mp3 :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale możesz mieć 32Gb muzyki :wink:

No wczoraj kupilem kartę 32g ,ale dla mnie MP3 to nie muzyka tylko tandeta dla ucha .

3-dni temu kupiłem ori płytę Cd najnowszą Daft Punk i nagralem ją na pojemną kartę 32G i d*pa :thumbdown: ,

myślałem że będę miał na karcie ładnie zapisaną muzę a teraz widzę że zostaje mi przerobić te utwory na gówniany eMPek-3.

Random+Access+Memories+Daft+Punk++Random+Access+Memor.png

Nie uśmiecha mi sie kupować twardy dysk dodatkowo lub zmieniarkę płyt ,

bo zajmuje to miejsce w aucie np

w i tak mały schowku z przodu ,

dodatkowy balast do auta

dodatkowy sprzęt ktory będzie się kurzył i wymaga konserwacji i czyszczenia(mialem już zmieniarkę wczesniej w B5 to wiem coś o tym)

dodatkowa kasa wyłozona w auto itd.

Wg mnie to chyba wina oprogramowania - i to celowa że taki rns-led nie czyta plików w systemie wav.

No wiadomo mogę wyciągnąć plytkę navi i załadować mój ori CD , ale wtedy navi brak !!A w koncu poto tego rns-a zakładałem dla navi .

W takim rns- nawigacja powinna ciągnąć informację z jakiegoś małeg zabudowanego twardego dysku lub pamięci Ram ,lub choćby z tej

dupnej karty 32G do niczego niepotrzebnej oprócz mp3 .

Jakoś mp3 jest dobra dla smarkaczy którym słoń na ucho nadepnął - i mają gdzieś to co najlepsze czyli brzmienie

(Ja dla informacji niepotrafie śpiewać ale słuch mam dobrym)

Jak dla mnie to to jest badziew taki RNS-led za ta kasę -bo nawet mój mniejszy szajsfon htc potrafi więcej niż ori rns.

Oczywiście tel kierą MF nie bedzie sterował , ale biorąc pod uwagę gabaryty sprzetu jednego i drugiego .

To porównałbym RNs-a do nieobrażając starego kompa typu Amiga do obecnego lapka .

wielkie pudło nic niepotrafiące :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz rotces i ja jestem dlatego od pewnego czasu w rozterce mam graty do 2din i pozostalo mi jedynie zmienic jednostke - mialem concerta II. Slucham ori plyt i plikow flac/wav. chcialoby sie tez obejzec jakis filmik w avi, coraz bardziej sklaniam sie ku japonskim jednostkom multimedialnym Kenwood i Pioneer ktore maja navi, bogaty w funkcje BT, i sporo plikow multimedialnych, do tego jak odblokuje sie system takiej jednostki to mozna duuzo np wgrac automape ;p na plus RNSe przemawia ze pieknie jest spasowany z konsola auta no i jest z tego uzytek jak ma sie kiere multifunkcyjna z B7. Mysle rotces ze gdybys wybral Kenwood'a i do tego kompletny system audio BOSE bylbys za***iście zadowolony z jakosci audio w aucie. Ja kupilem w pieknym stanie kompletny system bose 9 glosnikow + sub + wzmak za 600zl na alledrogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serfin - myśl nad lepszym sprzętem a jak się sprawdzi to może wymienie mojego RNS-a na to co ty wymodzisz ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego ja nie rozumiem ludzi którzy dają po 2 tyśki za rns-e , gdy za ta kasę można mieć pionka , kenwooda albo alpine na full wypasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czlowiek ma tylko ogladac to auto czy powinno ono miec takze jak najwieksza funkcjonalnosc? Jak wlaczy sie rozsadek to zrozumie sie, ze nie wszystko musi byc ori w naszych a4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował może przejściówkę ostatnio żeby podłączyć rns-e. Według mnie są błędy dalej w niej o jakich pisał Musashi na pierwszej stronie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...