Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

jak chce ci się wysyłać to mogę zerknąć o co chodzi bo tak na odległość to ciężko coś stwierdzić

po wgraniu vim hacka odczekałeś 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lol 24h :) ja odlaczylem bezpiecznik a 15 minut i poszło :) jak Ci się nic nie dzieje po włożeniu płyty to znaczy ze płyta jest źle zrobiona i tyle

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym działa 24h , drugim po 15 minutach , soft musi się dobrze wgryźć w system bo później są takie cyrki jak u kolegi wyżej

już nie jednego RNS-E postawiłem na nogi i wiem co piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaką kartę sd maksymalnie czyta rns, ile gb? Gdzieś to pisało ale nie potrafię znaleźć teraz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam problem, włożyłem do siebie rns-e led, kupiłem kabel hex-can, zainstalowałem vcds'a, kabel się łączy, wszystko ok, sprawdza, błędy, robi logi, włączyłem sygnalizacje niezapietych pasów, wchodze w 56 radio, żeby zakodować rns i wywala mi: no response from controller, to samo jak chce wejsc w navigation.

Ktoś ma jakieś pomysly? Siedze na działce, net tylko w telefonie wiec ciężko mi się szuka, dwa dni temu przelecialem cały ten watek ale pod kątem kodowania a nie takich problemów i nie wiem czy cos bylo.

Wczesniej tez mialem rns ale zwykłą i zero problemów. Lapek zasilany z sieci, probowalem na paru usb i ciagle to samo.

Coś gdzieś czytalem o pinach linii k, czy coś takiego ale nie wiem co zmienić.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam problem, włożyłem do siebie rns-e led, kupiłem kabel hex-can, zainstalowałem vcds'a, kabel się łączy, wszystko ok, sprawdza, błędy, robi logi, włączyłem sygnalizacje niezapietych pasów, wchodze w 56 radio, żeby zakodować rns i wywala mi: no response from controller, to samo jak chce wejsc w navigation.

Ktoś ma jakieś pomysly? Siedze na działce, net tylko w telefonie wiec ciężko mi się szuka, dwa dni temu przelecialem cały ten watek ale pod kątem kodowania a nie takich problemów i nie wiem czy cos bylo.

Wczesniej tez mialem rns ale zwykłą i zero problemów. Lapek zasilany z sieci, probowalem na paru usb i ciagle to samo.

Coś gdzieś czytalem o pinach linii k, czy coś takiego ale nie wiem co zmienić.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Jest kilka możliwości...

(1) RNS-E ma wkodowaną diagnostykę przez linię K a Ty nie podłączyłeś tego kabelka

(2) Za słaby interfejs

(3) Powiązane z (1) - w RNS-E wkodowane jest inne nadwozie - np. A3. Różnice w budowie ramki protokołu komunikacyjnego uniemożliwiają połączenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mialem skasować posta, bo myślałem że już nikt nie odpowie. Po paru rozmowach też myślę ze nie ma linii k, wczesniej byla rnse ale jeszcze wczesniej concert. Tak sie tylko zastanawiam czy zwykly elemtryk samochodowy umialby wyprowadzić linie k, czy mam gonic 250km do naviservice?

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, mialem skasować posta, bo myślałem że już nikt nie odpowie. Po paru rozmowach też myślę ze nie ma linii k, wczesniej byla rnse ale jeszcze wczesniej concert. Tak sie tylko zastanawiam czy zwykly elemtryk samochodowy umialby wyprowadzić linie k, czy mam gonic 250km do naviservice?

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Zwykły elektryk da radę - poszukaj w oryginalnych wtyczkach kabelka zielono/niebieskiego (czarna kostka 8-piniowa, pin 3) i zobacz czy w adapterze jest podłączony do prawidłowej kostki (pomoże rozpiska na RNS-E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, chyba w kostce od klimy jest linia k? Więc nie będzie dużo szukania, wolałbym to u siebie zrobić niż gonić do naviservice

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, chyba w kostce od klimy jest linia k? Więc nie będzie dużo szukania, wolałbym to u siebie zrobić niż gonić do naviservice

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Linia K w klimie to inny przewód i z tym nie będzie działać - poszukaj odpowiedniego kabla w oryginalnej wiązce radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, wyciagnie się rnsa i popatrzy co tam siedzi w kablach. Dzięki

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

wg tego:

piny_obd2_2.jpg

k-line jest na pinie 7, ale czytałem w temacie (post 1770), że powinna być na 15, może ktoś podpowiedzieć, jak ma być? i co z linia L wtedy wsadzić do pinu 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z nawigacją RNS-E nie moge wyciągnąć płyty DVD z mapami. Na nic nie reaguje ? Co może być przyczyną? Samochód niedawno sprowadziłem z Francji.

A wczesniej można było wysunąć? Jeśli tak to pewnie padł mechanizm wysuwania płyty, a jeśli od początku nie dało się to możliwe że jest przez VAG zablokowana możliwośc wyjmowania płyty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku nie da sie wyciągnąć. Nie bardzo rozmumie o co chodzi z tym VAG. Co nalezy zrobic?

Musisz podłączyć się interfejsem (VAG/VCDS) do nawigacji (adres 37). Klikasz przycisk ADAPTATION (10) i wybierasz kanał 67. Tam jako wartość masz pewnie zakodowane 255 - zmień na 0 i zapisz (SAVE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, okazało się, że to nie wina braku linii k, tylko mojego kabla, po podłączeniu ori vaga, łączy się z navi, ale mam problem jak zakodować, facetowi płacę od podłączenia, więc nie mogę stosowac metody prób i błędów, tak jak by mój kabel działał i mógłbym sobie pół dnia siedzieć, więc proszę Was o pomoc w zakodowaniu:

A4 B7 2007

rns-e led (2011)

kamera cofania

multi kiera

bluetooth

zestaw głośnomówiący

czujniki cofania

pełny fis

i chyba tyle z rzeczy które mają znaczenie, jak podłączyliśmy vaga wlazłem na forum z telefonu, ale to co podawałem do kodowania wywalało wartości nieprawidłowe, więc proszę o pomoc:

kodowanie: 0311??5

kodowanie bt: 011477

adaptacja:

ch1

summer: 1930

winter: 1930

ch2

45

adapt func 10 ch62

23?

w kanale 60 - 1029

w kanale 61 - 3331

do tego o ile się orientuje

Ch4

2 - kamera cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie mapa do RNS-E na 2013 rok ze Speedcams. Czy aby te fotoradary były widoczne trzeba włączyć jakoś tę funkcję? Wczoraj wróciłem z trasy, mijałem kilka żółtych fotoradarów, a na mapie nic nie pokazywało.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pomoge, niezakodowana navi tak mi działa, że narazie nie używam, ale przeglądałem jakiś czas temu liste punktów do wyświetlania i tam nie przyuważyłem fotoradarów, tyle, że nie szukałem pod s, więc może tam zajrzyj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...