Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

to co kupiles to zapewne jakaś lipa skoro niedziała , no chyba ze faktycznie brudny laser ale w to wątpie:wink:

generalnie musisz mieć vagulca i wywołac uptade- adaptacje , kanał 97 i zmienić z 0 na 1 i dopiero wkladac płytke z sw:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakieś pomysły co mogę zrobić aby połączyć vaga do navi? bo mi coś w tym przypadku nie chce to współdziałać, wszystkie inne dostępne w aucie moduły łączą się z vagiem oprócz tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pomysły co mogę zrobić aby połączyć vaga do navi? bo mi coś w tym przypadku nie chce to współdziałać, wszystkie inne dostępne w aucie moduły łączą się z vagiem oprócz tego

a masz w ogóle podłączoną linię K do navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin79 dzięki za szybką odpowiedź. Pytanie o vaga i oprogramowanie możesz coś polecić?Samochód audi a4 avant, 2.0 tdi 170km? Czy aktualizacja softa powinna znajdować się na płycie z mapami?

Może jest ktoś z okolic Jaworzna z vagiem i mógłby mi to sprawdzić?oczywiście jakoś zawsze się dogadamy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pomysły co mogę zrobić aby połączyć vaga do navi? bo mi coś w tym przypadku nie chce to współdziałać, wszystkie inne dostępne w aucie moduły łączą się z vagiem oprócz tego

a masz w ogóle podłączoną linię K do navi.

5 pin w sekcji B, tak jest podłączony, sprawdzałem, ma u mnie brązowo-bialy kolor. gdzieś czytałem ze to może być przez nieoryginalny kabel (nie ross-tech) do vag ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie wyświetla ci się błąd: "too many communication errors"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin79 dzięki za szybką odpowiedź. Pytanie o vaga i oprogramowanie możesz coś polecić?Samochód audi a4 avant, 2.0 tdi 170km? Czy aktualizacja softa powinna znajdować się na płycie z mapami?

Może jest ktoś z okolic Jaworzna z vagiem i mógłby mi to sprawdzić?oczywiście jakoś zawsze się dogadamy:wink:

vcds 10.6 a co do aktualizacji to masz ją na tej płytce z niby mapami:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie wyświetla ci się błąd: "too many communication errors"?

Wiesz co wyświetlało mi się to podczas próby połączenia bodajże z module HVAC czy coś takiego (ale to chyba klima, poza tym sprawdzałem ten moduł pod nowszym vag-com i już poszło bez problemów).

Napisałem wcześniej iż jestem pewien ze pin k-line jest podpięty ale sprawdziłem to dzisiaj i się stety niestety myliłem bo nie jest, z tego piątego pinu w sekcji B odchodzi niebiesko czarny kabelek, no i tu się zaczynają schody, jest to przejściówka iso i ogólnie są tam 3 czy 4 takie same kabelki o tych samych kolorach spiete i oklejone czarna taśma i pojęcia nie mam który na wyjściu na 4 pojedyncze kostki który dokładnie jest to kabelek, drugi schodek to taki ze żaden z tych niebieskich kabelków nie podpina się pod żadna z kostek idących dalej do auta, tj nie wiem pod który kabel lub pin w aucie mam ten k-line połączyć, czy w ogóle było coś takiego przewidziane w moim modelu jakby nie było z 1997 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginalnie jest w 97r tego nie wiem ale możesz to sprawdzić miernikiem który przewód jest połączony z gniazdem diagnostyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, miernik mam, ale az takim specem w tej kwestii nie jestem zęby to sprawdzić tak jak mówisz. Gdzieś czytałem na forum ze ludzie podpinali sie pod k-line od climatronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie jest opisany jako pin A1 przewód zielono-fioletowy, ewentualnie w liczniku wtyczka zółta pin20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie jest opisany jako pin A1 przewód zielono-fioletowy, ewentualnie w liczniku wtyczka zółta pin20

dzięki stary, sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielką prośbę, czy mógł by mi ktoś podesłać na maila [email protected] pliczek z softem na polskie menu do rns-e . Kurcze próbowałem to ściągnąć z internetu ale jest tego tyle że nie wiem które jest dobre i jak to w ogóle nagrać na płytkę CD . Bardzo bym też prosił o jakąś instrukcje jak krok po kroku to nagrać na płytkę to znaczy czy w jakimś programie czy wypalić to jak normalną płytkę z muzyką .

Moja navi jest z 2008 roku nr 8E0 035 192 T .

Nie miałem do niej kodu pin ani żadnej płyty z mapkami i odblokowałem ją płytką (wypaloną w programie Alkohol120%) do przyuczania nowego pinu.

Wszystko poszło ok , ale coś mi się zdaje że chyba nie mam żadnego softu , mam nadzieję że nic nie spieprzyłem bo po sprawdzeniu wyświetla mi się to:

Version:

SW: X---

HW: 47

map: tu nie mam nic

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy:wink: do tego jeszcze cany do licznika i wsio:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...