Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli pewnie skoro nie poszło na tym to i na tamtym nie poleci, jedynie co muszę zrobić ze swoim rns-em to zmienić język z polskiego na angielski i muszę wymusic upgrade/downgrade (bo jest 0750) softu żeby ten język wrócił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na krótko też nie idzie, może jakimś innym nowszym vagiem spróbuję, ma ktoś namiary na coś nowszego niż 409.1 bez wirusów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i mam nadzieje że ktoś coś poradzi.

Chyba zemściło się na mnie kupno taniej navi z "nieznanego" źródła , pisałem o tym parę postów wyżej.

Sytuacja ma się następująco navi działała normalnie i nagle przestała . Dźwięk podczas odtwarzania muzyki z płyty jest zniekształcony i z dyskietki sd był taki sam aż przestała czytać sd , to znaczy nie raz czyta ale nie ma już dźwięku.

Dźwięk jest tylko dobry podczas słuchania radia. Więc można wyeliminować końcówkę mocy.

Myślałem że to może wina lasera i podmieniłem na chwile napędy z kolegą i jest to samo .

Nagrałem filmik jak to wygląda :

PROBLEM Z RNS-E !!! ZNIEKSZTAŁCONY DŹWIĘK - YouTube

Czy można jakoś sprawdzić za pomocą vaga albo może w navi jest taka opcja gdzie wywali mi jakieś błędy co sie mogło uwalić .

Znających się na sprawie proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu .

Z góry dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag raczej tu nic nie pomoże, a czy płyta w formacie audio CD jest poprawnie odtwarzana, bo na filmiku widzę że na płytce też masz mp3 nagrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy:wink: do tego jeszcze cany do licznika i wsio:wink:

A czy przy przejściu z RNS-D na RNS-E nie trzeba przypadkiem wywalić TMC boxa ? Na anglojęzycznych i niemieckich forach wszędzie podają, że trza pozbyć się puszki TMC , która znajduje się w czarnej skrzynce pod lewym boczkiem bagażnika. We wtyczce idącej do TMC mostkują PIN 2 z PIN 8 czyli CAN LO oraz PIN 3 z PIN 9 czyli CAN HI . Dodatkowo widziałem, że 2 końce anteny łączą razem ze sobą i to tyle jeśli chodzi o CANy. Nigdzie nie widziałem żeby ciągnęli cany z liczników.

Ktoś może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz TMC???

Teraz mnie zabiłeś pytaniem. Nie wiem, nie grzebałem tam. Myślałem, że każde B6 ma tmc

Znalazłem takie cuś

it's only plug and play if your coming from symphony/concert to RNS-E, with the RNS-D to E you always have to do the canbus fixes at the TMC and RNS-E or go directly to the cluster from the RNS-E can wires.

Wychodzi na to, że mając RNS-D mam TMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ori RNS-D i niema TMC to w jaki sposób jest wyświetlane info na FIS ? chyba że dogaduje się po canie z licznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ori RNS-D i niema TMC to w jaki sposób jest wyświetlane info na FIS ? chyba że dogaduje się po canie z licznikiem ?

otóż to.

W każdym zagranicznym manualu jaki czytam przy przejściu z RNS-D na E podają ten sposób z TMC i mostkowaniem CANów

Pierwszy lepszy przykład z brzegu

Re: Umbauanleitung von RNS-D auf RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ori RNS-D i niema TMC to w jaki sposób jest wyświetlane info na FIS ? chyba że dogaduje się po canie z licznikiem ?

a no po staremu data , ena , clock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka zabawa :P myślałem że licznik w B6 już niema tych sygnałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ori RNS-D i niema TMC to w jaki sposób jest wyświetlane info na FIS ? chyba że dogaduje się po canie z licznikiem ?

a no po staremu data , ena , clock

Nie siedze w tym aż tak jak Ty, ale RNS-D nonDX komunikowała sie w ten sposób z FIS. Wersja DX jaka jest w B6 komunikuje się z FISem poprzez TMC które pośredniczy w wymianie danych

---------- Post dopisany at 22:41 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

Jeszcze coś

The RNS-D is using discrete signals for ignition, light and speed but to diaply any information on the DIS you need the TMC tuner which converts the Bosch CAN from the RNS-D to Audi's Infotainment CAN that the cluster needs to display radio and navigation data. Early RNS-D (non DX) used to use the 3 wire bus to talk to the cluster, and they did not support TMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ori RNS-D i niema TMC to w jaki sposób jest wyświetlane info na FIS ? chyba że dogaduje się po canie z licznikiem ?

a no po staremu data , ena , clock

Nie siedze w tym aż tak jak Ty, ale RNS-D nonDX komunikowała sie w ten sposób z FIS. Wersja DX jaka jest w B6 komunikuje się z FISem poprzez TMC które pośredniczy w wymianie danych

---------- Post dopisany at 22:41 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

Jeszcze coś

The RNS-D is using discrete signals for ignition, light and speed but to diaply any information on the DIS you need the TMC tuner which converts the Bosch CAN from the RNS-D to Audi's Infotainment CAN that the cluster needs to display radio and navigation data. Early RNS-D (non DX) used to use the 3 wire bus to talk to the cluster, and they did not support TMC.

i to sie zgadza i teraz lukaj jakiegomasz rns-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem lewy boczek bagażnika żeby znaleźć moduł TMC, którego rzekomo nie mam :)

Jakimś zbiegiem okoliczności się odnalazł w czarnej skrzynce :naughty:

tmc1r.jpg

8E0 919 895 B

tmc2.jpg

We wtyczce 12 PIN biegnącej do tego modułu mamy pięknie wyprowadzone CAN LO i CAN HI, także info dla potomnych - przechodząc z RNS-D na RNS-E nie trzeba ciągnąć CANów z zegarów tylko wystarczy, że zmostkujemy PIN 2 z 8 oraz 3 z 9 we wtyczce 12PIN, a końce anten łączymy jak na fotce poniżej

tmc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...