Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Póki będziesz korzystał z rns'a w obecnym samochodzie to żadna niemiła niespodzianka Cię nie spotka :) czytałem o istnieniu płytek z softem które kod wyciągają, ale nie przyszło mi nigdy z tego skorzystać

No nie zamierzam go nigdzie przerzucać ;) Dziękówa :hi:

No chyba nie tak do końca, ja kiedyś próbowałem zmieniać zegary i nie wiadomo czemu radio zgubiło kod co prawda Concert ale może i rns spłatać figla:wink:

Wiadomo - Nowe liczniki (używane) przed kodowaniem pewnie miały inny VIN, niż ten Twojego samochodu, VIN jest rozsyłany na CAN'ach, radio uczy się VIN'u po wpisaniu poprawnego kodu i go zapamiętuje. Możesz to nawet sprawdzić, podłącz radio na biurku, poprosi o kod, włóż je później z powrotem do auta - kod nie będzie potrzebny. Trenowałem to z CHorusem Concertem Symphony i aktualnie w RNS'ie - wszędzie działa to tak samo ( w modełach >= B6)

W jakie piny i w której kostce trzeba się wpiąć "+" i "-" żeby odpalić rns-e na stole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze D 12 będzie masa 15 zasilanie jak nie będzie banglać to chyba jeszcze + dodakowo na 16 ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował :hi:

---------- Post dopisany 16-11-2012 at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany 15-11-2012 at 22:10 ----------

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS łapie mi maksymalnie 6 satelitów a najczęściej jest to 2-4 satelity :facepalm: Na parkingu w mieście 0-1 łapie... Odbiornik GPS się wysrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS łapie mi maksymalnie 6 satelitów a najczęściej jest to 2-4 satelity :facepalm: Na parkingu w mieście 0-1 łapie... Odbiornik GPS się wysrał?

Daj go na szybe :wink: tam gdzie jest czujnik nasłonecznienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tez to zalezac w jakim miejscu jesteś

no np . jak się trzyma auto w bunkrze przeciw atomowym z 10 metrów pod ziemią to raczej nie ma co liczyć na jakąkolwiek satelitę :kox:

Ja przy starcie mam 6-7 a po 5 minutach już cały czas trzyma 8 . Antenę mam przyklejoną za licznikami . Czasami jak przejeżdżam przez jakiś tunel albo jak wjeżdżam na zadaszony parking to liczba satelitów potrafi się zmniejszyć do 2-3 . Jak na razie nie miałem sytuacji żeby całkiem sygnał zanikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie orientujecie się czasem, czy przy odtwarzaniu mp3 z kart SD da się jakoś szybko przełączać między folderami?

Jeśli mamy na przykład kilka folderów z różną muzyką na karcie?

Podczas odtwarzania muzyki z karty wciśnij przycisk CD/TV i pokażą Ci się foldery:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to proste :facepalm: Az mi wstyd.

Dziękuję wladi. Byłem, sprawdziłem - działa! Genialne :wink:

Hehe spoko luzik a wstyd to kraść i z d*py spaść:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się zrobić tak żeby pokazywało ograniczenia prędkości itd.?

W ogóle te alejki u ciebie jakieś takie ładniejsze są...

Są ładniejsze, bo to nowy, ledowy wyświetlacz w rns-e...

A ograniczeń NIE da rady zrobić. I pod tym względem nasze sat-nav-y z softem z 2008r zawsze będą gorsze od tom tomów, gdzie aktualizację będziesz miał na bierzaco

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 01:20 ---------- Poprzedni post napisany at 01:19 ----------

Czyli co w końcu trzeba ustawić żeby pokazywał zjazdy?

Kupić nowy rns-e...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Kupić nowy rns-e... A jaki to nowy model RNS-E ???

Tak nawiasem piszac ...co to jest : RNS-E aisin ??

Duzo ogloszen na all... widac z tym wlasnie dopiskiem "aisin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wyświetlaniem informacji z navi na fisie. Na pierwszej stronie alvaro też napisał, że ma ten sam problem co ja czyli " u mnie aby navi włączyła się na zegarach muszę ją wyłączyć i włączyć z powrotem ( info z radia, mp3 i CD) działa bez takich cfancyków..."

U mnie też info się pojawia po tej procedurze, ale jestem ciekaw czy już ktoś to obszedł np. innym kodowaniem. U mnie jest to wartość 23 ( czyli suma 16+4+2+1).

Druga sprawa to nie wiem jaką wartość wpisać w adaptacji kół w kanale pierwszym, na lato mam 205\55\16, zima 195\65\15 czyli standard.

Proszę o jakieś info na te tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości kodowania dla poszczególnych rozmiarów kół

Tyre size: Tyre circumference:

195/65 R14 1935

195/65 R15 1935

205/55 R15 1930

205/55 R16 1930

205/60 R15 1910

205/640 R440 A 1952

205/65 R15 1973

215/50 R17 1976

215/55 R16 1960

215/650 R440 A 1983

225/45 R17 1930

235/40 R18 1967

235/40 ZR18 1967

235/45 R17 1964

245/40 R17 1915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...