Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, w tym temacie jest opisane, ze potrzebne tylko ramka + klima. Popielniczka podobno pasuje, o tunelu nic nie widzialem (bynajmniej nie w pierwszym poscie). Cos sie zmienilo? ;)

EDIT: Dobra widze, ze tunel trzeba przyciac

- docięcie środkowego tunelu opisane jest tutaj:

http://www.harddrive.plus.com/Docume... Nav in A4.pdf

rysunek mówi mało po prostu trzeba po wyciągnięciu tunelu przycinać go po troszeczku co chwile przykładając klimatronik i sprawdzając czy już wystarczy pomocne mogą okazać się te małe tarczki do cięcia mocowane w głowicy wiertarki ręcznej)

- popielniczka pozostaje ta sama nic w niej nie trzeba docinać...

ale jak widac w opisie jest, ze popielniczki nie ruszamy. blad?

PS. Ten link do harddrive.plus.com nie dziala ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- popielniczka pozostaje ta sama nic w niej nie trzeba docinać...

ale jak widac w opisie jest, ze popielniczki nie ruszamy. blad?

PS. Ten link do harddrive.plus.com nie dziala ;/

Jak zostawisz popielniczkę 1din to zostanie szpara między pokrywą popielniczki a panelem klimy (nie jest to jakaś wielka japa ale widoczna). Montaż popielniczki 2-dinowej rozwiązuje kwestie estetyczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- popielniczka pozostaje ta sama nic w niej nie trzeba docinać...

ale jak widac w opisie jest, ze popielniczki nie ruszamy. blad?

PS. Ten link do harddrive.plus.com nie dziala ;/

Jak zostawisz popielniczkę 1din to zostanie szpara między pokrywą popielniczki a panelem klimy (nie jest to jakaś wielka japa ale widoczna). Montaż popielniczki 2-dinowej rozwiązuje kwestie estetyczne :wink:

A ja wole np. 1 Din bo klimatronik ma wtedy sreberko na dole i mi ta szparka nie przeszkadza:decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem, nie bede nic ciac tylko poczekam az ktos na forum bedzie chcial caly zestaw sprzedac ;)

Napisz do kolegi Siemian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wpadnie w tą szczelinkę jakąś ważna kartka lub coś płaskiego np. Bilet na bramce wyjeżdżajątej z autostrasy :facepalm::facepalm::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to od samego początku jak kupiłem auto, sprzedający się nie pochwalił tym, a ja bardziej oglądałem auto niż radio.

Patrzyłem czy zaciągnie jakąkolwiek płyte, zachowuje się tak jakby już była jakaś w środku, chyba że ma to być tylko i wyłącznie płyta navi.

Nie wiem jak w RNS-E ale w RNS-D w czytnik wchodzi tylko płyta z mapą, audio trzeba ładować w zmieniarkę i na dodatek te ORI płyty z mapami są jakieś bardziej cienkie więc niektóre nagrywane we własnym zakresie się zacinają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wpadnie w tą szczelinkę jakąś ważna kartka lub coś płaskiego np. Bilet na bramce wyjeżdżajątej z autostrasy :facepalm::facepalm::whistling:

Weź w ogóle nie mów takich rzeczy... Szybko wsadziłem tam popielnice dwa din, ale to już w ogóle nie mam gdzie telefonu wkładać ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Jutro się za to zabiorę, oczywiście jak znajdę tę opcję wyciągnięcia :decayed:

wyciąganie płytąga to kanał 67 dajesz 1 i powinna wyleżć jeśli siedzi:wink:

Zadziałało :banan: Był zablokowany przycisk EJECT. Porobiłem printScrn obrobię i podrzucę jak to leci.

Wielkie dzięki Domin za podpowiedź :drinks:

PS: Oczywiście siedziała jakaś nagrywana płyta, mocno zrysowana :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Jutro się za to zabiorę, oczywiście jak znajdę tę opcję wyciągnięcia :decayed:

wyciąganie płytąga to kanał 67 dajesz 1 i powinna wyleżć jeśli siedzi:wink:

Zadziałało :banan: Był zablokowany przycisk EJECT. Porobiłem printScrn obrobię i podrzucę jak to leci.

Wielkie dzięki Domin za podpowiedź :drinks:

PS: Oczywiście siedziała jakaś nagrywana płyta, mocno zrysowana :kwasny:

Standard w rns-e powyżej 2007 roku , były serwisowo blokowane żeby płytka nie dostała się w nie powołane ręce:wink:

---------- Post dopisany at 11:32 ---------- Poprzedni post napisany at 11:29 ----------

Tylko ciekawe czemu siedziała tam nie ori i do tego porysowana płytka , na pewno poprzedni właściciel coś przy tym grzebał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w RNS-e: 02261

ddc9d5ea7c0a.jpg

d73a278373ad.jpg

W moim przypadku okazała się nie oryginalna, porysowana płyta i zablokowany przycisk EJECT. Funkcję trzeba odblokować przez vcds.

1. Wchodzimy w ELECTRONICS 1 i 37-Navigation

bd94c7f52f53.jpg

2. Następnie w Adaptation i wpisujemy Channel 67, i Read:

b72292b516e3.jpg

3. Potem w New value wpisujemy 001 lub 000, save i wciskamy EJECT.

674aedcb3407.jpg

Płytka wyjęta. Wielkie dzięki dla domina79, nakierował mnie na prawidłową ścieżkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka wyjęta. Wielkie dzięki dla domina79, nakierował mnie na prawidłową ścieżkę :decayed:

No wielki respect for him bo mi też bardzo pomógł na początku mojej przygody z RNS-E , teraz wiem o tych navi prawie wszystko i nie jedną już przywróciłem do życia :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

W moim przypadku okazała się nie oryginalna, porysowana płyta i zablokowany przycisk EJECT.

(...)

Włóż inną płytę i zobacz czy będziesz ją mógł wyjąć przyciskiem .... :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam RNS-D na RNS-E, dokupiłem wymienione w pierwszym poście przejściówki (antena jeszcze nie dotarła więc radio nie odbiera), mp3 działają, navi też (chociaż wydaje mi się że trochę długo szuka satelit). Problem jest natomiast ze zmieniarką, kierownicą multifunkcyjną oraz podświetleniem przycisków. N zegarach też brak komunikatów ale to pewnie przez to że nie podłączyłem jeszcze CAN, słyszałem że można zamiast z zegarów pociągnąć CAN z szarej wtyczki od RNS-D (nie używanej przy RNS-E)), czy ktoś mógłby pomóc, które to piny?

Zmieniarka - czy jest ona podłączona przez wtyczkę ISO? Jeśli tak to wydaję mi się że w przejściówce którą kupiłem są źle pozapinane piny (porównując ze schematami kostek ISO), czy to może być powód nie działania zmieniarki? Chociaż zmieniarka odczytuje że włożono do nie płytkę ale nie odtwarza jej.

Podświetlenie - tutaj to samo pytanie co powyżej? Czy sygnał do podświetlenia jest brany z kostki ISO? Jeśli tak to który to pin dokładnie?

Sterowanie z kierownicy - nie mam żadnego pomysłu więc może ktoś coś poradzi, kodowanie jest tak jak w zwijaku powyżej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam RNS-D na RNS-E, dokupiłem wymienione w pierwszym poście przejściówki (antena jeszcze nie dotarła więc radio nie odbiera), mp3 działają, navi też (chociaż wydaje mi się że trochę długo szuka satelit). Problem jest natomiast ze zmieniarką, kierownicą multifunkcyjną oraz podświetleniem przycisków. N zegarach też brak komunikatów ale to pewnie przez to że nie podłączyłem jeszcze CAN, słyszałem że można zamiast z zegarów pociągnąć CAN z szarej wtyczki od RNS-D (nie używanej przy RNS-E)), czy ktoś mógłby pomóc, które to piny?

Zmieniarka - czy jest ona podłączona przez wtyczkę ISO? Jeśli tak to wydaję mi się że w przejściówce którą kupiłem są źle pozapinane piny (porównując ze schematami kostek ISO), czy to może być powód nie działania zmieniarki? Chociaż zmieniarka odczytuje że włożono do nie płytkę ale nie odtwarza jej.

Podświetlenie - tutaj to samo pytanie co powyżej? Czy sygnał do podświetlenia jest brany z kostki ISO? Jeśli tak to który to pin dokładnie?

Sterowanie z kierownicy - nie mam żadnego pomysłu więc może ktoś coś poradzi, kodowanie jest tak jak w zwijaku powyżej :kwasny:

co do CAN z tunera TMC to poczytaj jak ja podłączyłem

http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/rns-d-zamiana-rns-e-247789/#post3065452

możesz sygnał CAN pociągnąć też z licznika, bez sygnałów CAN nie będzie działać ani podświetlenie ani sterowanie z kierownicy.

Zmieniarka, którą miałeś w RNS-D o nr fabr 8E0 035 111 C nie zadziała z RNS-E. Musisz szukać zmieniarki o indeksie 8E0 035 111 D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie

czy każda antena dachowa (płetwa) jest gps-em, auto mam wyposażone w takom ale nie mam nawi, tylko telefon,

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie

czy każda antena dachowa (płetwa) jest gps-em, auto mam wyposażone w takom ale nie mam nawi, tylko telefon,

:hi:

No niestety ja też mam płetwę ale musiałem dokładać osobno antenę do gpsu:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie

czy każda antena dachowa (płetwa) jest gps-em, auto mam wyposażone w takom ale nie mam nawi, tylko telefon,

:hi:

No niestety ja też mam płetwę ale musiałem dokładać osobno antenę do gpsu:whistling:

A jak to sprawdzić najprościej :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie

czy każda antena dachowa (płetwa) jest gps-em, auto mam wyposażone w takom ale nie mam nawi, tylko telefon,

:hi:

No niestety ja też mam płetwę ale musiałem dokładać osobno antenę do gpsu:whistling:

A jak to sprawdzić najprościej :kwasny:

Na stówę pełni ona u Ciebie funkcję anteny radiowej i telefonicznej więc gpsa musisz chcąc nie chcąc dołożyć:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...