Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie czy kierownica z MF z b6 będzie obsługiwać RNS-E bez żadnych problemów, ewentualnie co i jak trzeba kodować :hi:

tak będzie śmigać:wink:

bez żadnych problemów

bez:wink:

Panowie mam pytanie czy kierownica z MF z b6 będzie obsługiwać RNS-E bez żadnych problemów, ewentualnie co i jak trzeba kodować :hi:
Musisz tylko przekodować vagiem ze zwykłej na multi:wink:

podzienkował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czy jest taka możliwość żeby podłączyć się jakoś vagiem do rns-e bez pośrednictwa samochodu tzn. na stole w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie nad tym zastanawialem, teoretycznie nie powinno byc problemu chyba, podlaczajac na krotko odpowiednie piny z kabla do rnsa majac juz zasilanie na stole bo z tym juz sie uporales

pewien kolega mi w tym watku napisal jak podlaczyc vagcom do rnse na krotko:

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-rns-e-7428/index61.html#post3014551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie nad tym zastanawialem, teoretycznie nie powinno byc problemu chyba, podlaczajac na krotko odpowiednie piny z kabla do rnsa majac juz zasilanie na stole bo z tym juz sie uporales

pewien kolega mi w tym watku napisal jak podlaczyc vagcom do rnse na krotko:

http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-rns-e-7428/index61.html#post3014551

Chodzi ci o tego pikczera

DLC_Pinout.jpg

tylko teraz co i gdzie wpiąć do rns-e , wolałbym być pewny na 100% niż uwalić coś w laptopie albo w navi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o laptopa sie nie boj, do navi podpinasz kline tam gdzie masz kline wyjscie, sa chyba dwa, to nie problem na naklejce masz opisane i poszli konie po betonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest po zmianie z NRS-D na RNS-E z sterowaniem kierownicy MF i z podłączeniem telefonu, Przejściówka którą zakupiłem na allegro w środkowej czerwonej wtyczce C ma tylko podłączenia 2 przewodów Can. a z tego co wyczytałem w mojej NRS-D sterowanie kierownicy MF jest pod pinem 11 i tel. jest pod pinami 7 i 12. jak i gdzie to podłączyć żeby działało(jeszcze nie podłączałem navi RNS-E.

I jeszcze jedno czy podczas robienia głośniej lub ciszej nie wyświetla się info tak jak w NRS-D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć jak jest po zmianie z NRS-D na RNS-E z sterowaniem kierownicy MF i z podłączeniem telefonu, Przejściówka którą zakupiłem na allegro w środkowej czerwonej wtyczce C ma tylko podłączenia 2 przewodów Can. a z tego co wyczytałem w mojej NRS-D sterowanie kierownicy MF jest pod pinem 11 i tel. jest pod pinami 7 i 12. jak i gdzie to podłączyć żeby działało(jeszcze nie podłączałem navi RNS-E.

I jeszcze jedno czy podczas robienia głośniej lub ciszej nie wyświetla się info tak jak w NRS-D?

czytnij sobie http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/rns-d-zamiana-rns-e-247789/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytnij sobie http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/rns-d-zamiana-rns-e-247789/

A powiedz mi czy jest tam coś o co ja pytałem, to że musze podłączyć can bezpośrednio z zegarów to jasne ale moje pytanie to co z kierownicą MF i z telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera będzie hulać :wink: co do pinów tel. to powyciągaj je i podłącz w odpowiednie miejsca w adapterze rns-e , niewiem jaki masz ten adapter czy z navika czy skąś indziej bo bym rozpisał co gdzie:wink:

tu masz rozpiche rns-a

rnse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera będzie hulać :wink: co do pinów tel. to powyciągaj je i podłącz w odpowiednie miejsca w adapterze rns-e , niewiem jaki masz ten adapter czy z navika czy skąś indziej bo bym rozpisał co gdzie:wink:

tu masz rozpiche rns-a

http://imageshack.us/a/img138/4897/rnse.jpg

adapter mam ten:ZŁACZE ISO QUADLOCK ADAPTER Plug Play AUDI RNS-E (2901822011) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

w czerwonej długiej kostce I są tylko 2 piny 7 i 12 do podłączenia can do zegarów, a co dalej to nie wiem, mówisz że kiera będzie chodziła bez żadnych zmian a tel będę musiał po podłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tylko cany mają tam byś , reszte czyli tel. łączysz następująco: wyciagasz ze swojej kostki tej długiej piny tel+ i tel - oraz z tej drugiej mute

nastepnie tel+ będzie to zapewne zielony kabelek , łączysz go do czarnej przejściówki do kabelka niebieskiego

tel- będzie zapewne czorny i łączysz go w tej samej kości co powyżej do kabelka brązowego

mute zapewne będzie szary i znów w tej samej kostce łączysz do żółtego

jak masz ten adapter to odrazu możesz sprawdzić czarną kostke telefoniczną z 3 kabelkami czy kolory sie zgadzają:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tylko cany mają tam byś , reszte czyli tel. łączysz następująco: wyciagasz ze swojej kostki tej długiej piny tel+ i tel - oraz z tej drugiej mute

nastepnie tel+ będzie to zapewne zielony kabelek , łączysz go do czarnej przejściówki do kabelka niebieskiego

tel- będzie zapewne czorny i łączysz go w tej samej kości co powyżej do kabelka brązowego

mute zapewne będzie szary i znów w tej samej kostce łączysz do żółtego

jak masz ten adapter to odrazu możesz sprawdzić czarną kostke telefoniczną z 3 kabelkami czy kolory sie zgadzają:wink:

Tylko brakuje tu rysunku i normalnie dzieło sztuki:grin::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej czarnej są 3 kabelki żółty niebieski i brązowy, i super są te tel+ i tel - ale kurczę gdzie jest ten mute w NRS-D, ale super dzięki kolego za bardzo dobra podpowiedź. jak byś mi jeszcze powiedział czy rzeczywiście nie ma w RNS wizualizacji np. pozgłaszania lub ściszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mute masz w kostce na samym dole:wink: co do wizualizacji głośności to nie ma jej w rns-e:wink:

rnsd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, czekam na przejściówkę do anteny i zaczynam, musze tylko jeszcze poszukać tego TMC bo chyba jest gdzieś w bagażniku i tam połączę kabelki can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, czekam na przejściówkę do anteny i zaczynam, musze tylko jeszcze poszukać tego TMC bo chyba jest gdzieś w bagażniku i tam połączę kabelki can

Jeśli CAN'ów jeszcze nie podłączyłeś to nie dziwne że Ci nie działa sterowanie z kiery, podświetlenie RNS-E na pewno też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, czekam na przejściówkę do anteny i zaczynam, musze tylko jeszcze poszukać tego TMC bo chyba jest gdzieś w bagażniku i tam połączę kabelki can

Jeśli CAN'ów jeszcze nie podłączyłeś to nie dziwne że Ci nie działa sterowanie z kiery, podświetlenie RNS-E na pewno też

Hehe, nic mi nie działa bo jeszcze nie zabrałem się do podłączenia, najpierw musze schemat i wszystko mieć żeby zacząć podłączać. Sorki ale ja nie mówiłem że mi nie działa bo nie mogło bez podłączenia,

---------- Post dopisany at 15:43 ---------- Poprzedni post napisany at 11:34 ----------

hej kolego a może wiesz jak dokopać się do tego TMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł TMC jest ukryty w plastikowym stelażu w lewym boczku bagażnika. Jak zdejmiesz dekiel boczka to widać plastikowy stelaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest ciekawostka, bo odchyliłem ten przód plastiku i tam chyba w środku nic nie ma. Jak ściągnę ten dekiel boczku widać prostokątna plastikowa skrzynkę ale nie widzę tam TMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...