Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

WAŻNE:

nie kupujcie klimatronika z B7 do B6 - występuje problem z ogrzewaniem tylnej szyby

Panowie, czy udało się wyjaśnić (ew. rozwiać) problem z ogrzewaniem tylnej szyby? Szukam panelu 2 DIN z B7 bez grzania foteli, bo chce mieć pewność, że temperatura minimalna będzie się zaczynać od 16 st. a nie od 18. Czy macie jakieś sprawdzone nr z B7, które działają prawidłowo w B6?

Poszukaj w dziale warsztat... jest rozpiska co i jak...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Tak czytam wypowiedzi na forum szukając porady i może któryś z Panów mi zdoła pomóc. Otóż mam problem z komunikacją z RNS-E oraz klimatronikiem. Sprzęd którym diagnozuję to VAS 5054A. Przechodziłem z Concert II na RNS-E i wszystko śmigało dobrze, lecz nie byłem nigdy zmuszony diagnozować navi z racji iż radyjko na fisie pokazywało a i nawigacja chodziła bez zarzutu:wink:. Lecz teraz chcę wzbogacić ją o system bluetooth oraz SDS a do tego muszę przekodować navi:confused4:. Co dziwne mam sprzęt uniwersalny do diagnostyki i on w radio mi wchodzi choć o navi tam ani słowa:confused4:. Co do klimatronika to też unwersalka się łączy bez problemu a VAS jej w ogóle nie widzi a o RNS-E piszę że sterownik nie został zidentyfikowany i nie połączy się. Klimatronik zostawiłem swój tylko obudowę przełożyłem. Cany chyba są dobrze-przeniosłem K-bus z concert’a do K-line w RNS-E a CAN-L i CAN-H do tych z opisu w RNS-E. Już mi ręce opadają bo nie mam pomysłu co może być nie tak:confused4:. Pomożecie ? Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może vagiem luknij czy pójdzie:wink: według tego co piszesz masz wsio oki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tym: VAG_K+CAN_Commander_v3.6 i nic:confused4:. Dostępu do VCDS'a nie mam a polski VAG waątpie czy da radę choć do tego drugiego to już prędzej mam dojście:wink:..Dziękuje za zainteresowanie, już mnie irytuje ta navi:confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tym: VAG_K+CAN_Commander_v3.6 i nic:confused4:. Dostępu do VCDS'a nie mam a polski VAG waątpie czy da radę choć do tego drugiego to już prędzej mam dojście:wink:..Dziękuje za zainteresowanie, już mnie irytuje ta navi:confused4:

Poszukaj na forum, jest dużo osób z wlkp. z vagiem. Podjedziesz do kogoś I Ci ustawi... przy okazji browca sie napijecie :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spróbuje kogoś poszukać :wink:. A mam jeszcze pytanie: czy jak radio pokazuje na fis'ie to informacje podstawowe z navi również powinien czy to nie tak działa i coś źle doczytałem?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spróbuje kogoś poszukać :wink:. A mam jeszcze pytanie: czy jak radio pokazuje na fis'ie to informacje podstawowe z navi również powinien czy to nie tak działa i coś źle doczytałem?:wink:
Dokładnie czy to radio czy navi albo mp3 powinno pokazywać:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam kolejny problem:confused4:..ponieważ radyjko i mp3 (utwory, tytuły itp) pokazuje wyśmienicie a navi nic:confused4:. A to na kolorowym fisie czy czerwonym? Bo ja posiadam czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam kolejny problem:confused4:..ponieważ radyjko i mp3 (utwory, tytuły itp) pokazuje wyśmienicie a navi nic:confused4:. A to na kolorowym fisie czy czerwonym? Bo ja posiadam czerwony

nie zaadoptowałeś w liczniku to i nie masz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie mi proszę, czy VCDS ogarnie mój problem? Bo z tego co piszą to VCDS to stary VAG-COM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie mi proszę, czy VCDS ogarnie mój problem? Bo z tego co piszą to VCDS to stary VAG-COM?

vag -com też ogarnie pod warunkiem że będzie odpowiednia wersja powyżej 704 chyba , aczkolwiek 407 też szła z rns-em:wink: a vcds to już napewno zabangla:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki;-)..znalazłem kogoś z VCDS'em;-)..i zobaczymy czy cos zle zrobilem czy to wina VAS'a ze nie potrafi sie połączyć. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Dam znać jak i co po diagnostyce;-). Pozdrawiam

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

---------- Post dopisany at 18:33 ---------- Poprzedni post napisany at 18:30 ----------

Ustaw trase pozniej wylacz I wlacz rns-e.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Ok. Zobaczę czy pomoże;-). Dzięki

Sent from my HTC One X+ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższych planach mam montaż RNS-E. Aktualnie instaluję BOSE i przy okazji chciałbym pociągnąć kabel do anteny GPS.

Żeby podłączyć oryginalną antenę trzeba jeszcze kupić kabel - przedłużacz. Czy dobrze myślę, że powinien on być zakończony dwoma żeńskimi końcówkami FAKRA (najlepiej jedna kontowa a druga prosta)?

Nie udało mi się znaleźć porównania pomiędzy anteną montowaną pod deską a tą na dachu, ale domyślam się, że ta na dachu będzie miała lepszy zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o pomoc, kolega nagral spolszczenie na plyte w opcji autostart, ale mial nowe nero ktore kazalo wybrac plik startowy, nagralo sie ok, wlozyl plyte do rns-e i podczas postepu 5 % lub 15% pojawily sie dziwne znaki i navi sie wylaczyla, nie idzie jej wlaczyc ani nic.

Dodam ze to samo spolszczenie nagrywalem tak samo tylko w starszym nero gdzie nie pytal o plik startowy, auto start, wrzucone 5 plikow, i navi ladnie sie spolszczyla, co moze byc przyczyna ? teraz jak ja ozywic ? konieczne jest podlaczenie pod komputer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o pomoc, kolega nagral spolszczenie na plyte w opcji autostart, ale mial nowe nero ktore kazalo wybrac plik startowy, nagralo sie ok, wlozyl plyte do rns-e i podczas postepu 5 % lub 15% pojawily sie dziwne znaki i navi sie wylaczyla, nie idzie jej wlaczyc ani nic.

Dodam ze to samo spolszczenie nagrywalem tak samo tylko w starszym nero gdzie nie pytal o plik startowy, auto start, wrzucone 5 plikow, i navi ladnie sie spolszczyla, co moze byc przyczyna ? teraz jak ja ozywic ? konieczne jest podlaczenie pod komputer ?

w rns-e zrobiliście ten bałagan:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o pomoc, kolega nagral spolszczenie na plyte w opcji autostart, ale mial nowe nero ktore kazalo wybrac plik startowy, nagralo sie ok, wlozyl plyte do rns-e i podczas postepu 5 % lub 15% pojawily sie dziwne znaki i navi sie wylaczyla, nie idzie jej wlaczyc ani nic.

Dodam ze to samo spolszczenie nagrywalem tak samo tylko w starszym nero gdzie nie pytal o plik startowy, auto start, wrzucone 5 plikow, i navi ladnie sie spolszczyla, co moze byc przyczyna ? teraz jak ja ozywic ? konieczne jest podlaczenie pod komputer ?

w rns-e zrobiliście ten bałagan:shock3:

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, prosze o pomoc, kolega nagral spolszczenie na plyte w opcji autostart, ale mial nowe nero ktore kazalo wybrac plik startowy, nagralo sie ok, wlozyl plyte do rns-e i podczas postepu 5 % lub 15% pojawily sie dziwne znaki i navi sie wylaczyla, nie idzie jej wlaczyc ani nic.

Dodam ze to samo spolszczenie nagrywalem tak samo tylko w starszym nero gdzie nie pytal o plik startowy, auto start, wrzucone 5 plikow, i navi ladnie sie spolszczyla, co moze byc przyczyna ? teraz jak ja ozywic ? konieczne jest podlaczenie pod komputer ?

w rns-e zrobiliście ten bałagan:shock3:

tak

no to za***iście:facepalm: nic nie wstaje nawet chińszczyzny na ekranie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...